PEDRO COM SRL – CUI 8066060
Pe scurt
PEDRO COM SRL are CUI 8066060, număr de înregistrare J1996000088296 și sediul în Sat Nedelea, Comuna Ariceştii Rahtivani, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 2540 – Fabricarea armamentului și muniției. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 459.291 lei, o pierdere netă de 132.466 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PEDRO COM SRL |
| CUI | 8066060 |
| Nr. Reg. Com. | J1996000088296 |
| EUID | ROONRC.J29/88/1996 |
| CAEN | 2540 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-01-17 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ANDRONESCU PETRE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 459 291 | -132 466 | 442 718 | 22 698 | 34 560 | -385 460 | 6 |
| 2024 | 383 857 | -191 177 | 413 578 | 109 935 | 50 649 | -252 994 | 6 |
| 2023 | 497 453 | 49 509 | 293 111 | 201 360 | 29 935 | -61 816 | 4 |
| 2022 | 424 593 | -111 882 | 397 484 | 204 544 | 81 615 | -111 325 | 5 |
| 2021 | 509 583 | 120 983 | 413 338 | 307 250 | 106 645 | 557 | 5 |
| 2020 | 321 384 | 9 578 | 243 879 | 91 138 | 32 315 | -120 426 | 5 |
| 2019 | 273 549 | 13 171 | 280 166 | 117 242 | 32 920 | -130 004 | 5 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises459 291 lei
20%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PEDRO COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2540 Rev. 2 (echivalent: 2540 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea armamentului și muniției |
| Descriere Activitate | Fabricarea armamentului și muniției |
| Cod CAEN principal | 25 Fabricarea armamentului și muniției |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 2540: Fabricarea armamentului și muniției
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 61 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ALLIMEP EST S.A. – locul 57, 41,37 mil. lei, Bucureşti
- TECHNOLINE SRL – locul 57, 17,23 mil. lei, Maramureş
- GHETUR SRL – locul 57, 8,13 mil. lei, Constanţa
- TRITEC INTERNATIONAL SRL – locul 57, 4,68 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- RECON S.R.L. – locul 57, 3,43 mil. lei, Bacău
- AKO FILI INDUSTRY S.R.L. – locul 57, 1,93 mil. lei, Neamţ
- ROMAT ANTICOR SRL – locul 57, 1,92 mil. lei, Olt
- ELECTROMEC SRL – locul 57, 1,08 mil. lei, Sălaj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PEDRO COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PEDRO COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PEDRO COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 109.935 |
| Active circulante | 50.649 |
| Stocuri | 3.622 |
| Creante | 26.337 |
| Disponibilitati | 20.690 |
| Datorii | 413.578 |
| Capitaluri proprii | -252.994 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 383.857 |
| Venituri totale | 383.857 |
| Cheltuieli totale | 568.342 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 184.485 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 191.177 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 201.360 |
| Active circulante | 29.935 |
| Stocuri | -5.131 |
| Creante | 3.952 |
| Disponibilitati | 31.114 |
| Datorii | 293.111 |
| Capitaluri proprii | -61.816 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 497.453 |
| Venituri totale | 540.755 |
| Cheltuieli totale | 485.839 |
| Profit brut | 54.916 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 49.509 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 204.544 |
| Active circulante | 81.615 |
| Stocuri | 32.349 |
| Creante | 10.653 |
| Disponibilitati | 38.613 |
| Datorii | 397.484 |
| Capitaluri proprii | -111.325 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 424.593 |
| Venituri totale | 454.593 |
| Cheltuieli totale | 561.929 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 107.336 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 111.882 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 307.250 |
| Active circulante | 106.645 |
| Stocuri | 48.652 |
| Creante | 54.635 |
| Disponibilitati | 3.358 |
| Datorii | 413.338 |
| Capitaluri proprii | 557 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 509.583 |
| Venituri totale | 530.752 |
| Cheltuieli totale | 404.462 |
| Profit brut | 126.290 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 120.983 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 91.138 |
| Active circulante | 32.315 |
| Stocuri | 21.402 |
| Creante | 161 |
| Disponibilitati | 10.752 |
| Datorii | 243.879 |
| Capitaluri proprii | -120.426 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 321.384 |
| Venituri totale | 347.909 |
| Cheltuieli totale | 335.097 |
| Profit brut | 12.812 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 9.578 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 117.242 |
| Active circulante | 32.920 |
| Stocuri | 30.767 |
| Creante | 626 |
| Disponibilitati | 1.527 |
| Datorii | 280.166 |
| Capitaluri proprii | -130.004 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 273.549 |
| Venituri totale | 280.559 |
| Cheltuieli totale | 264.583 |
| Profit brut | 15.976 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 13.171 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 29.542 |
| Active circulante | 52.566 |
| Stocuri | 33.074 |
| Creante | 2.143 |
| Disponibilitati | 17.349 |
| Datorii | 225.283 |
| Capitaluri proprii | -143.175 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 196.097 |
| Venituri totale | 243.650 |
| Cheltuieli totale | 231.786 |
| Profit brut | 11.864 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 9.514 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 29.542 |
| Active circulante | 42.424 |
| Stocuri | 32.939 |
| Creante | 6.507 |
| Disponibilitati | 2.978 |
| Datorii | 224.654 |
| Capitaluri proprii | -152.688 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 166.464 |
| Venituri totale | 166.468 |
| Cheltuieli totale | 190.435 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 23.967 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 25.649 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 29.542 |
| Active circulante | 40.592 |
| Stocuri | 37.681 |
| Creante | 8.965 |
| Disponibilitati | -6.054 |
| Datorii | 197.173 |
| Capitaluri proprii | -127.039 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 123.832 |
| Venituri totale | 123.950 |
| Cheltuieli totale | 122.368 |
| Profit brut | 1.582 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 394 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |