GHETUR SRL – CUI 5873804
Pe scurt
GHETUR SRL are CUI 5873804, număr de înregistrare J1994002374137 și sediul în Municipiul Constanţa, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 2512 – Reșaparea pneurilor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.125.136 lei, un profit net de 894.280 lei și un număr mediu de 39 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GHETUR SRL |
| CUI | 5873804 |
| Nr. Reg. Com. | J1994002374137 |
| EUID | ROONRC.J1994002374137 |
| CAEN | 2512 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-06-27 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TURTOI SORIN | DEPLINE, EXERCITATE IMPREUNA | România |
| TURTOI GABRIEL-MARIUS | DEPLINE, EXERCITATE IMPREUNA | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 125 136 | 894 280 | 3 697 105 | 12 074 086 | 5 454 050 | 13 804 688 | 39 |
| 2024 | 9 911 255 | 1 094 975 | 3 708 494 | 10 565 097 | 6 588 138 | 13 410 409 | 36 |
| 2023 | 7 308 659 | 1 038 265 | 2 700 092 | 9 488 356 | 7 005 491 | 13 738 423 | 35 |
| 2022 | 9 607 227 | 1 479 760 | 1 556 334 | 8 166 675 | 6 166 148 | 12 700 157 | 35 |
| 2021 | 8 515 615 | 1 834 011 | 1 041 958 | 6 250 052 | 7 959 641 | 13 068 653 | 33 |
| 2020 | 7 750 549 | 1 374 384 | 1 157 146 | 6 103 194 | 6 910 802 | 11 884 642 | 34 |
| 2019 | 6 936 298 | 819 812 | 1 003 467 | 6 200 611 | 5 303 163 | 10 510 258 | 36 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 125 136 lei
-18%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GHETUR SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2512 Rev. 2 (echivalent: 2512 Rev. 1, 2512 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de uși și ferestre din metal |
| Descriere Activitate | Fabricarea de uși și ferestre din metal |
| Cod CAEN principal | 25 Fabricarea de uși și ferestre din metal |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Constanţa , domeniul 2512: Reșaparea pneurilor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 57 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DIALUST 2000 IMPEX SRL – locul 53, 41,98 mil. lei, Bucureşti
- LIMEX TOTAL GROUP SRL – locul 53, 18,26 mil. lei, Braşov
- GAVIOTA SIMBAC EASTERN EUROPE SRL – locul 53, 8,73 mil. lei, Giurgiu
- KILYEN SERV SRL – locul 53, 4,92 mil. lei, Mureş
- NOVA TOOLING S.R.L. – locul 53, 3,74 mil. lei, Alba
- LAMY IDEAS SRL – locul 53, 2,62 mil. lei, Bucureşti
- KOPACZ-SEBERT SRL – locul 53, 2,23 mil. lei, Covasna
- DIAFIR SRL – locul 53, 1,51 mil. lei, Sălaj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GHETUR SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GHETUR SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GHETUR SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.565.097 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.588.138 |
| Stocuri | 3.198.947 |
| Creante | 1.210.594 |
| Casa si conturi la banci | 2.178.597 |
| DATORII | 3.708.494 |
| VENITURI IN AVANS | 34.332 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.410.409 |
| Capital subscris varsat | 1.600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.911.255 |
| VENITURI TOTALE | 11.037.343 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.716.335 |
| Profitul brut | 1.321.008 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.094.975 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.488.356 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.005.491 |
| Stocuri | 3.455.988 |
| Creante | 1.992.714 |
| Casa si conturi la banci | 1.556.789 |
| DATORII | 2.700.092 |
| VENITURI IN AVANS | 55.332 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.738.423 |
| Capital subscris varsat | 1.600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.308.659 |
| VENITURI TOTALE | 8.880.044 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.665.501 |
| Profitul brut | 1.214.543 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.038.265 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.166.675 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.166.148 |
| Stocuri | 2.452.313 |
| Creante | 1.940.806 |
| Casa si conturi la banci | 1.773.029 |
| DATORII | 1.556.334 |
| VENITURI IN AVANS | 76.332 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.700.157 |
| Capital subscris varsat | 1.600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.607.227 |
| VENITURI TOTALE | 10.222.067 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.460.433 |
| Profitul brut | 1.761.634 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.479.760 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.250.052 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.959.641 |
| Stocuri | 3.556.995 |
| Creante | 1.640.710 |
| Casa si conturi la banci | 2.761.936 |
| DATORII | 1.041.958 |
| VENITURI IN AVANS | 99.082 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.068.653 |
| Capital subscris varsat | 1.600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.515.615 |
| VENITURI TOTALE | 8.597.400 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.414.002 |
| Profitul brut | 2.183.398 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.834.011 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.103.194 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.910.802 |
| Stocuri | 3.184.572 |
| Creante | 1.635.902 |
| Casa si conturi la banci | 2.090.328 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 32.374 |
| DATORII | 1.157.146 |
| VENITURI IN AVANS | 4.582 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.884.642 |
| Capital subscris varsat | 1.600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.750.549 |
| VENITURI TOTALE | 8.094.288 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.457.558 |
| Profitul brut | 1.636.730 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.374.384 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| Active imobilizate | 6.200.611 |
| Active circulante | 5.303.163 |
| Stocuri | 2.266.916 |
| Creante | 1.328.840 |
| Disponibilitati | 1.707.407 |
| Cheltuieli in avans | 14.533 |
| Datorii | 1.003.467 |
| Venituri in avans | 4.582 |
| Capitaluri proprii | 10.510.258 |
| Capital social | 1.600.000 |
| Cifra de afaceri | 6.936.298 |
| Venituri totale | 7.126.289 |
| Cheltuieli totale | 6.150.062 |
| Profit brut | 976.227 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 819.812 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.317.092 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.171.807 |
| Stocuri | 1.821.809 |
| Creante | 1.274.110 |
| Casa si conturi la banci | 1.075.888 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 851 |
| DATORII | 794.266 |
| VENITURI IN AVANS | 5.037 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.690.447 |
| Capital subscris varsat | 1.600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.121.067 |
| VENITURI TOTALE | 7.253.652 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.983.066 |
| Profitul brut | 270.586 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 214.163 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.507.546 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.886.607 |
| Stocuri | 1.841.910 |
| Creante | 1.315.377 |
| Casa si conturi la banci | 729.320 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 706 |
| DATORII | 908.178 |
| VENITURI IN AVANS | 10.397 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.476.284 |
| Capital subscris varsat | 1.600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.977.832 |
| VENITURI TOTALE | 8.445.488 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.102.589 |
| Profitul brut | 342.899 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 288.423 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.582.866 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.348.237 |
| Stocuri | 1.025.171 |
| Creante | 2.145.026 |
| Casa si conturi la banci | 1.178.040 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.114 |
| DATORII | 1.418.875 |
| VENITURI IN AVANS | 16.089 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.500.253 |
| Capital subscris varsat | 1.600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.475.972 |
| VENITURI TOTALE | 7.330.345 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.946.019 |
| Profitul brut | 384.326 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 312.392 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |