LIMEX TOTAL GROUP SRL – CUI 32966005
Pe scurt
LIMEX TOTAL GROUP SRL are CUI 32966005, număr de înregistrare J2014000480081 și sediul în Sat Prejmer, Comuna Prejmer, județul Braşov. Activitatea principală declarată: CAEN 2553 – Operațiuni de mecanică generală. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 18.256.052 lei, un profit net de 1.108.099 lei și un număr mediu de 38 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LIMEX TOTAL GROUP SRL |
| CUI | 32966005 |
| Nr. Reg. Com. | J2014000480081 |
| EUID | ROONRC.J2014000480081 |
| CAEN | 2553 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2014-03-24 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ŞANDRU DUMITRU-FLORIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18 256 052 | 1 108 099 | 11 093 153 | 18 071 855 | 2 448 468 | 2 924 101 | 38 |
| 2024 | 9 556 273 | 1 226 225 | 9 001 128 | 9 148 685 | 11 418 771 | 3 531 633 | 33 |
| 2023 | 11 138 744 | 1 680 339 | 8 532 082 | 8 941 861 | 4 322 312 | 3 556 228 | 27 |
| 2022 | 12 426 123 | 1 876 684 | 6 187 895 | 5 959 805 | 2 108 919 | 1 876 924 | 20 |
| 2021 | 11 823 424 | 1 289 741 | 4 176 085 | 3 704 369 | 2 465 602 | 1 989 981 | 17 |
| 2020 | 4 723 397 | 572 617 | 3 020 606 | 2 669 296 | 1 484 673 | 1 129 458 | 16 |
| 2019 | 4 295 869 | 556 603 | 1 796 866 | 1 932 285 | 925 329 | 1 056 843 | 17 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises18 256 052 lei
91%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LIMEX TOTAL GROUP SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2553 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Descriere Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Cod CAEN principal | 25 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Braşov , domeniul 2553: Operațiuni de mecanică generală
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 53 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TERWA CONSTRUCTION SYSTEMS SRL – locul 49, 45,53 mil. lei, Braşov
- ONLAND SERVICE SRL – locul 49, 19,99 mil. lei, Bacău
- IDEAL GLASS CONCEPT SRL – locul 49, 9,44 mil. lei, Bucureşti
- HAMMERTECH SRL – locul 49, 5,87 mil. lei, Timiş
- DANYMET WORKING SRL – locul 49, 3,95 mil. lei, Maramureş
- ELECTRO PAINT S.R.L. – locul 49, 3,38 mil. lei, Dâmboviţa
- CABSING PRODSERV SRL – locul 49, 3,08 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- TAD SRL – locul 49, 2,81 mil. lei, Botoşani
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LIMEX TOTAL GROUP SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LIMEX TOTAL GROUP SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LIMEX TOTAL GROUP SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.148.685 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.418.771 |
| Stocuri | 2.351.415 |
| Creante | 8.681.464 |
| Casa si conturi la banci | 385.892 |
| DATORII | 9.001.128 |
| VENITURI IN AVANS | 8.034.695 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.531.633 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.556.273 |
| VENITURI TOTALE | 11.090.376 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.651.037 |
| Profitul brut | 1.439.339 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.226.225 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.941.861 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.322.312 |
| Stocuri | 880.222 |
| Creante | 3.176.922 |
| Casa si conturi la banci | 265.168 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 283 |
| DATORII | 8.532.082 |
| VENITURI IN AVANS | 1.176.146 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.556.228 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.138.744 |
| VENITURI TOTALE | 11.204.761 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.379.790 |
| Profitul brut | 1.824.971 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.680.339 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.959.805 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.108.919 |
| Stocuri | 696.478 |
| Creante | 1.391.459 |
| Casa si conturi la banci | 20.982 |
| DATORII | 6.187.895 |
| PROVIZIOANE | 3.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.876.924 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.426.123 |
| VENITURI TOTALE | 12.742.746 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.629.331 |
| Profitul brut | 2.113.415 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.876.684 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.704.369 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.465.602 |
| Stocuri | 418.484 |
| Creante | 1.784.622 |
| Casa si conturi la banci | 262.496 |
| DATORII | 4.176.085 |
| PROVIZIOANE | 3.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.989.981 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.823.424 |
| VENITURI TOTALE | 12.634.309 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.108.717 |
| Profitul brut | 1.525.592 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.289.741 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.669.296 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.484.673 |
| Stocuri | 706.631 |
| Creante | 762.306 |
| Casa si conturi la banci | 15.736 |
| DATORII | 3.020.606 |
| PROVIZIOANE | 3.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.129.458 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.723.397 |
| VENITURI TOTALE | 4.811.410 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.191.076 |
| Profitul brut | 620.334 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 572.617 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.932.285 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 925.329 |
| Stocuri | 213.690 |
| Creante | 699.207 |
| Casa si conturi la banci | 12.432 |
| DATORII | 1.796.866 |
| PROVIZIOANE | 3.905 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.056.843 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.295.869 |
| VENITURI TOTALE | 4.445.120 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.843.006 |
| Profitul brut | 602.114 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 556.603 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.532.249 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 819.417 |
| Stocuri | 73.683 |
| Creante | 721.117 |
| Casa si conturi la banci | 24.617 |
| DATORII | 1.457.892 |
| PROVIZIOANE | 119.373 |
| CAPITALURI - TOTAL | 774.401 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.515.945 |
| VENITURI TOTALE | 3.536.180 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.726.652 |
| Profitul brut | 809.528 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 774.161 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| Active imobilizate | 843.736 |
| Active circulante | 584.260 |
| Stocuri | 79.043 |
| Creante | 448.615 |
| Disponibilitati | 56.602 |
| Datorii | 1.062.171 |
| Provizioane | 119.373 |
| Capitaluri proprii | 246.452 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.955.562 |
| Venituri totale | 2.020.342 |
| Cheltuieli totale | 1.722.779 |
| Profit brut | 297.563 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 246.212 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 47.701 |
| Active circulante | 1.159.367 |
| Stocuri | 415.606 |
| Creante | 598.646 |
| Disponibilitati | 145.115 |
| Datorii | 459.786 |
| Provizioane | 115.468 |
| Capitaluri proprii | 631.814 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.853.356 |
| Venituri totale | 2.888.043 |
| Cheltuieli totale | 2.133.168 |
| Profit brut | 754.875 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 631.574 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |