RECON S.R.L. – CUI 945578

Cauta alta firma:
RECON S.R.L.
CUI: 945578RegCom: J04/73/1991EUID: ROONRC.J04/73/1991CAEN: 2562Stare: funcţiuneTVA: DAActiv fiscal: DA
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, CAL. REPUBLICII, NR.207

Pe scurt

RECON S.R.L. are CUI 945578, număr de înregistrare J04/73/1991 și sediul în Municipiul Bacău, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 2562 – Operațiuni de mecanică generală. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.431.489 lei, un profit net de 242.112 lei și un număr mediu de 5 salariați.

  • Stare ONRC: funcţiune
  • Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
  • Ultimul bilanț disponibil: 2025
Cifra de afaceri față de 2024: +28,2% Marjă netă 2025: 7,1% Cifră de afaceri / salariat: 686.298 lei
Surse: ONRC (identificare), ANAF (stare fiscală, bilanțuri), Ministerul Finanțelor (situații financiare). Valorile sunt cele raportate de firmă, în lei.

Denumire RECON S.R.L.
CUI 945578
Nr. Reg. Com. J04/73/1991
EUID ROONRC.J04/73/1991
CAEN 2562
Forma juridica SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activ fiscal Da (ANAF, verificat 02.11.2026)
Stare (ONRC) funcţiune
Insolvabilă ANAF Nu
Data înființare 1991-02-04 (35 ani)

Adresa JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, CAL. REPUBLICII, NR.207
Cod Poștal 600304
Telefon 0234589013
Email —
Website —
RO e-Factura Da

Persoane din conducere

Date despre conducerea firmei
Administratori: 1 Asociați: 0 Beneficiari: 0
Administratori / reprezentanți
NumeCalitateȚara nașterii
ENACHE GHEORGHE-CORNELIU-România
Asociați
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.
Beneficiari
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.

Tabel financiar pe ani

An Cifra de afaceri Profit net Datorii Active imob. Active circ. Capitaluri Salariati
2025 3 431 489 242 112 7 870 848 16 945 774 869 530 7 730 090 5
2024 2 676 323 27 539 8 654 142 18 050 922 570 872 7 487 979 5
2023 3 313 055 255 466 8 999 575 17 519 260 3 122 447 8 525 657 5
2022 3 464 116 287 658 5 829 502 13 895 202 2 263 302 8 715 158 5
2021 2 410 701 524 640 7 348 459 13 838 458 1 937 502 8 427 501 5
2020 2 268 884 448 096 199 385 6 041 594 2 060 652 7 902 861 5
2019 2 066 494 266 564 241 168 6 192 693 1 769 765 7 721 080 6
2018 — — — — — — —
2017 — — — — — — —

Statistics

Commercial networks and enterprises
3 431 489 lei
28%

Grafice (Bilant ANAF / Serie)

Graficele se desenează din seria pe ani (dacă există valori). Dacă nu apar, înseamnă că nu avem date pe ani pentru acest CUI în sursa aleasă.
Cifra de afaceri
Profit
Datorii
Active
Salariați (medie)

Domeniul de activitate & statistici

Domeniul de activitate al “RECON S.R.L.”
Cod CAEN preponderent 2562 Rev. 2 (echivalent: 2562 Rev. 3)
Obiect Activitate Operațiuni de mecanică generală
Descriere Activitate Operațiuni de mecanică generală
Cod CAEN principal 25 Operațiuni de mecanică generală
Descriere activitate (principal) Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații
Număr asociați 0
Număr administratori 1
Număr beneficiari 0
Sucursale (UE) 0
Număr sedii secundare —
Categorie de mărime microîntreprindere (estimare, 2025)

Localizare pe hartă

JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, CAL. REPUBLICII, NR.207

Poziția în Topul Firmelor 2025

Poziția RECON S.R.L. în Topul Firmelor 2025:
Locul 58422 în Top Profit România

Microîntreprinderi , Bacău , domeniul 2562: Operațiuni de mecanică generală

Locul 1043 în Bacău pe categoria Microîntreprinderi
Vezi clasamentul complet
Profit 2025
242.112 RON

Firme similare

Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 57 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.

Mărci înregistrate la OSIM

Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Apasă butonul pentru a căuta


Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se caută mărci pentru „RECON S.R.L."...
Eroare la căutare

Dosare în justiție

Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)

Caută dosarele în care apare „RECON S.R.L." în Portalul Instanțelor

Se încarcă...
Se caută dosare pentru „RECON S.R.L."...
Eroare la interogare
Dosare găsite: 0 (Pagina 1 din 1)
Număr dosar Modificat Obiectul cauzei Materie Calitate Instanță Stadiu
Nu au fost găsite dosare pentru această firmă.

Status Dosare (RECOM)

Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RECON S.R.L."

Se încarcă...
Se verifică dosarele la Registrul Comerțului...
Eroare

Restanțe ANAF

Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Apasă butonul pentru a verifica


Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică restanțele pentru „RECON S.R.L."...
Eroare la verificare

Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)

Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență


Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică procedurile de insolvență pentru „RECON S.R.L."...
Eroare la verificare

Monitorul Oficial - Partea a IV-a

Publicații despre firmă în Monitorul Oficial


Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.

Se încarcă...
Se caută publicații pentru „RECON S.R.L."...
Eroare la căutare

Avize de Ipotecă Mobiliară

Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RECON S.R.L."

Se încarcă...
Se verifică ipotecile mobiliare...
Eroare

TVA

Platitor TVA

Activ fiscal

Activ
Sursa: ANAF, verificat 02.11.2026

Firma este activă fiscal.

RTVAI / Split TVA

RTVAI NU
Split TVA NU

MFinanțe (Ministerul Finanțelor)

Date din registrul MFinanțe (data.gov.ro) - toți anii disponibili
9 înregistrări financiare găsite pentru acest CUI

WEB_BL_BS_SL CAEN: 2562
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 18.050.922
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 570.872
Stocuri 59.097
Creante 446.921
Casa si conturi la banci 64.854
DATORII 8.654.142
VENITURI IN AVANS 2.479.673
CAPITALURI - TOTAL 7.487.979
Capital subscris varsat 534.720
Cifra de afaceri neta 2.676.323
VENITURI TOTALE 2.757.748
CHELTUIELI TOTALE 2.709.887
Profitul brut 47.861
Pierdere bruta 0
Profitul net 27.539
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 5

WEB_BL_BS_SL CAEN: 2562
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 17.519.260
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 3.122.447
Stocuri 24.896
Creante 3.059.241
Casa si conturi la banci 38.310
DATORII 8.999.575
VENITURI IN AVANS 3.116.475
CAPITALURI - TOTAL 8.525.657
Capital subscris varsat 534.720
Cifra de afaceri neta 3.313.055
VENITURI TOTALE 3.332.336
CHELTUIELI TOTALE 3.012.275
Profitul brut 320.061
Pierdere bruta 0
Profitul net 255.466
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 5

WEB_BL_BS_SL CAEN: 2562
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 13.895.202
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 2.263.302
Stocuri 13.511
Creante 2.232.655
Casa si conturi la banci 17.136
DATORII 5.829.502
VENITURI IN AVANS 1.613.844
CAPITALURI - TOTAL 8.715.158
Capital subscris varsat 534.720
Cifra de afaceri neta 3.464.116
VENITURI TOTALE 3.464.116
CHELTUIELI TOTALE 3.124.578
Profitul brut 339.538
Pierdere bruta 0
Profitul net 287.658
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 5

WEB_BL_BS_SL CAEN: 2562
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 13.838.458
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 1.937.502
Stocuri 26.193
Creante 1.818.332
Casa si conturi la banci 92.977
DATORII 7.348.459
CAPITALURI - TOTAL 8.427.501
Capital subscris varsat 534.720
Cifra de afaceri neta 2.410.701
VENITURI TOTALE 2.416.928
CHELTUIELI TOTALE 1.806.997
Profitul brut 609.931
Pierdere bruta 0
Profitul net 524.640
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 5

WEB_BL_BS_SL CAEN: 2562
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 6.041.594
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 2.060.652
Stocuri 5.929
Creante 2.050.214
Casa si conturi la banci 4.509
DATORII 199.385
CAPITALURI - TOTAL 7.902.861
Capital subscris varsat 534.720
Cifra de afaceri neta 2.268.884
VENITURI TOTALE 2.281.374
CHELTUIELI TOTALE 1.752.227
Profitul brut 529.147
Pierdere bruta 0
Profitul net 448.096
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 5

WEB_BL_BS_SL CAEN: 2562
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 6.192.693
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 1.769.765
Stocuri 293.529
Creante 1.460.279
Casa si conturi la banci 15.957
DATORII 241.168
VENITURI IN AVANS 210
CAPITALURI - TOTAL 7.721.080
Capital subscris varsat 534.720
Cifra de afaceri neta 2.066.494
VENITURI TOTALE 2.151.904
CHELTUIELI TOTALE 1.822.906
Profitul brut 328.998
Pierdere bruta 0
Profitul net 266.564
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 6

WEB_BL_BS_SL CAEN: 2562
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 6.400.575
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 1.085.427
Stocuri 74.775
Creante 914.675
Casa si conturi la banci 95.977
DATORII 484.401
CAPITALURI - TOTAL 7.001.601
Capital subscris varsat 534.720
Cifra de afaceri neta 2.364.525
VENITURI TOTALE 2.368.898
CHELTUIELI TOTALE 2.277.391
Profitul brut 91.507
Pierdere bruta 0
Profitul net 60.760
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 9

WEB_BL_BS_SL CAEN: 2562
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 8.186.800
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 964.343
Stocuri 48.805
Creante 866.018
Casa si conturi la banci 49.520
DATORII 621.026
CAPITALURI - TOTAL 8.530.117
Capital subscris varsat 625.475
Cifra de afaceri neta 2.167.535
VENITURI TOTALE 2.341.881
CHELTUIELI TOTALE 2.226.841
Profitul brut 115.040
Pierdere bruta 0
Profitul net 79.520
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 23

WEB_BL_BS_SL CAEN: 2562
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 8.402.910
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 1.018.470
Stocuri 95.096
Creante 861.476
Casa si conturi la banci 61.898
DATORII 424.968
CAPITALURI - TOTAL 8.996.412
Capital subscris varsat 625.475
Cifra de afaceri neta 1.845.280
VENITURI TOTALE 2.017.915
CHELTUIELI TOTALE 1.957.594
Profitul brut 60.321
Pierdere bruta 0
Profitul net 32.920
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 23

SEAP (Contracte / Achiziții Publice)

Ani: 2026, 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017 Total înregistrări: 0
Nu există rezultate SEAP pentru acest CUI în intervalul selectat.