TERMIS SRL – CUI 17065950
Pe scurt
TERMIS SRL are CUI 17065950, număr de înregistrare J2004003918359 și sediul în Municipiul Timişoara, județul Timiş. Activitatea principală declarată: CAEN 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.441.534 lei, un profit net de 171.499 lei și un număr mediu de 20 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TERMIS SRL |
| CUI | 17065950 |
| Nr. Reg. Com. | J2004003918359 |
| EUID | ROONRC.J2004003918359 |
| CAEN | 4221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-12-22 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PETREAN COSMIN-HORAŢIU-ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 441 534 | 171 499 | 3 856 529 | 874 112 | 3 174 202 | 191 785 | 20 |
| 2024 | 5 746 342 | 409 807 | 3 980 095 | 1 181 084 | 4 598 741 | 1 799 730 | 0 |
| 2023 | 3 425 004 | 351 134 | 2 846 404 | 1 192 377 | 3 402 488 | 1 748 461 | 0 |
| 2022 | 3 790 556 | 1 419 756 | 2 169 906 | 886 869 | 2 680 364 | 1 397 327 | 6 |
| 2021 | 1 561 201 | 173 897 | 1 366 524 | 635 632 | 1 455 831 | 724 939 | 9 |
| 2020 | 375 759 | -73 661 | 850 430 | 268 842 | 1 119 435 | 537 847 | 3 |
| 2019 | 864 877 | 13 518 | 490 292 | 254 983 | 846 817 | 611 508 | 5 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 441 534 lei
-23%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TERMIS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4221 Rev. 2 (echivalent: 4221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Timiş , domeniul 4221: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 164 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BOGDY TRANS SRL – locul 160, 35,55 mil. lei, Iaşi
- WATECH ENGINEERING SRL – locul 160, 4,56 mil. lei, Galaţi
- VM MEYER CONS S.R.L. – locul 160, 1,45 mil. lei, Braşov
- EDIL RADU CONSTRUCT S.R.L. – locul 160, 434.195 lei, Bacău
- ITARO SRL – locul 161, 35,22 mil. lei, Ialomiţa
- ARGOS ADVERTISING SRL – locul 161, 4,53 mil. lei, Arad
- FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L. – locul 161, 1,43 mil. lei, Vaslui
- ROCAPET UTIL S.R.L. – locul 161, 422.955 lei, Hunedoara
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TERMIS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TERMIS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TERMIS SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2026-08-17 |
| Data reactivare | 2026-09-02 |
| Data publicare | 2026-08-17 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.181.084 |
| Active circulante | 4.598.741 |
| Stocuri | 1.117.430 |
| Creante | 3.646.400 |
| Disponibilitati | -165.089 |
| Datorii | 3.980.095 |
| Capitaluri proprii | 1.799.730 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 5.746.342 |
| Venituri totale | 5.749.578 |
| Cheltuieli totale | 5.266.718 |
| Profit brut | 482.860 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 409.807 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 886.869 |
| Active circulante | 2.680.364 |
| Stocuri | 889.439 |
| Creante | 1.758.496 |
| Disponibilitati | 32.429 |
| Datorii | 2.169.906 |
| Capitaluri proprii | 1.397.327 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 3.790.556 |
| Venituri totale | 3.749.698 |
| Cheltuieli totale | 2.293.433 |
| Profit brut | 1.456.265 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.419.756 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 635.632 |
| Active circulante | 1.455.831 |
| Stocuri | 206.885 |
| Creante | 1.130.471 |
| Disponibilitati | 118.475 |
| Datorii | 1.366.524 |
| Capitaluri proprii | 724.939 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 1.561.201 |
| Venituri totale | 1.698.309 |
| Cheltuieli totale | 1.508.197 |
| Profit brut | 190.112 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 173.897 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 310.569 |
| Active circulante | 882.669 |
| Stocuri | 1.494 |
| Creante | 676.176 |
| Disponibilitati | 204.999 |
| Datorii | 363.669 |
| Capitaluri proprii | 829.569 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 1.108.062 |
| Venituri totale | 1.113.732 |
| Cheltuieli totale | 1.048.126 |
| Profit brut | 65.606 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 55.437 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 125.285 |
| Active circulante | 775.214 |
| Stocuri | 1.494 |
| Creante | 756.194 |
| Disponibilitati | 17.526 |
| Datorii | 126.366 |
| Capitaluri proprii | 774.133 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 187.116 |
| Venituri totale | 502.403 |
| Cheltuieli totale | 425.268 |
| Profit brut | 77.135 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 72.112 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 268.981 |
| Active circulante | 757.083 |
| Stocuri | 1.494 |
| Creante | 564.282 |
| Disponibilitati | 191.307 |
| Cheltuieli in avans | 1.172 |
| Datorii | 325.225 |
| Capitaluri proprii | 702.011 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 64.347 |
| Venituri totale | 253.644 |
| Cheltuieli totale | 98.303 |
| Profit brut | 155.341 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 152.726 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |