VM MEYER CONS S.R.L. – CUI 40051216
Pe scurt
VM MEYER CONS S.R.L. are CUI 40051216, număr de înregistrare J08/2438/2018 și sediul în Municipiul Codlea, județul Braşov. Activitatea principală declarată: CAEN 4222 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.454.566 lei, un profit net de 218.069 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VM MEYER CONS S.R.L. |
| CUI | 40051216 |
| Nr. Reg. Com. | J08/2438/2018 |
| EUID | ROONRC.J8/2438/2018 |
| CAEN | 4222 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2018-10-24 (8 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ILIE GAROFIŢA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 454 566 | 218 069 | 1 426 161 | 3 524 507 | 2 395 807 | 2 195 858 | 6 |
| 2024 | 1 842 303 | 565 446 | 1 601 023 | 3 466 771 | 2 679 201 | 1 977 789 | 3 |
| 2023 | 1 567 135 | 566 861 | 2 708 776 | 3 805 184 | 2 396 792 | 1 412 343 | 3 |
| 2022 | 1 347 910 | 670 309 | 474 357 | 705 325 | 613 552 | 845 481 | 2 |
| 2021 | 887 741 | 294 673 | 360 344 | 362 272 | 488 269 | 515 172 | 3 |
| 2020 | 275 936 | 2 412 | 590 813 | 513 780 | 351 721 | 420 498 | 3 |
| 2019 | 737 367 | 340 780 | 225 308 | 150 334 | 404 469 | 393 037 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 454 566 lei
-21%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VM MEYER CONS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4222 Rev. 2 (echivalent: 4222 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Braşov , domeniul 4222: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 160 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CBI CONSTRUCTII, TURISM & INVESTITII S.R.L. – locul 156, 36,76 mil. lei, Bucureşti
- NAICADIBES SRL – locul 156, 4,81 mil. lei, Sălaj
- TRANS P.E.C. SA – locul 156, 1,56 mil. lei, Galaţi
- FARAGO VDL IMPEX SRL – locul 156, 453.796 lei, Maramureş
- LEU AQUACULTURĂ SRL – locul 157, 36,25 mil. lei, Buzău
- EUROMEGA CONSTRUCT INSTAL AG SRL – locul 157, 4,76 mil. lei, Argeş
- ELECTROPOWER ENGINEERING S.R.L. – locul 157, 1,56 mil. lei, Bucureşti
- OLODAV SERV SRL – locul 157, 453.025 lei, Braşov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VM MEYER CONS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VM MEYER CONS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VM MEYER CONS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 3.466.771 |
| Active circulante | 2.679.201 |
| Stocuri | 90.713 |
| Creante | 2.390.747 |
| Disponibilitati | 197.741 |
| Cheltuieli in avans | 8.640 |
| Datorii | 1.601.023 |
| Venituri in avans | 2.575.800 |
| Capitaluri proprii | 1.977.789 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.842.303 |
| Venituri totale | 2.566.790 |
| Cheltuieli totale | 1.943.295 |
| Profit brut | 623.495 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 565.446 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 3.805.184 |
| Active circulante | 2.396.792 |
| Stocuri | 8.896 |
| Creante | 2.240.943 |
| Disponibilitati | 146.953 |
| Cheltuieli in avans | 8.000 |
| Datorii | 2.708.776 |
| Venituri in avans | 2.088.857 |
| Capitaluri proprii | 1.412.343 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.567.135 |
| Venituri totale | 2.123.358 |
| Cheltuieli totale | 1.538.996 |
| Profit brut | 584.362 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 566.861 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 705.325 |
| Active circulante | 613.552 |
| Stocuri | -37.186 |
| Creante | 549.152 |
| Disponibilitati | 101.586 |
| Cheltuieli in avans | 17.768 |
| Datorii | 474.357 |
| Venituri in avans | 16.807 |
| Capitaluri proprii | 845.481 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.347.910 |
| Venituri totale | 1.347.910 |
| Cheltuieli totale | 664.158 |
| Profit brut | 683.752 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 670.309 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 362.272 |
| Active circulante | 488.269 |
| Stocuri | 23.225 |
| Creante | 444.216 |
| Disponibilitati | 20.828 |
| Cheltuieli in avans | 41.782 |
| Datorii | 360.344 |
| Venituri in avans | 16.807 |
| Capitaluri proprii | 515.172 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 887.741 |
| Venituri totale | 1.101.205 |
| Cheltuieli totale | 795.529 |
| Profit brut | 305.676 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 294.673 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 513.780 |
| Active circulante | 351.721 |
| Stocuri | 36.926 |
| Creante | 295.131 |
| Disponibilitati | 19.664 |
| Cheltuieli in avans | 145.810 |
| Datorii | 590.813 |
| Capitaluri proprii | 420.498 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 275.936 |
| Venituri totale | 376.702 |
| Cheltuieli totale | 370.819 |
| Profit brut | 5.883 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.412 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 150.334 |
| Active circulante | 404.469 |
| Creante | 229.652 |
| Disponibilitati | 174.817 |
| Cheltuieli in avans | 63.542 |
| Datorii | 225.308 |
| Capitaluri proprii | 393.037 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 737.367 |
| Venituri totale | 737.370 |
| Cheltuieli totale | 389.217 |
| Profit brut | 348.153 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 340.780 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 102 |
| Active circulante | 67.467 |
| Creante | 37.994 |
| Disponibilitati | 29.473 |
| Datorii | 14.632 |
| Capitaluri proprii | 52.937 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 124.172 |
| Venituri totale | 124.172 |
| Cheltuieli totale | 70.193 |
| Profit brut | 53.979 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 52.737 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |