FARAGO VDL IMPEX SRL – CUI 14990170
Pe scurt
FARAGO VDL IMPEX SRL are CUI 14990170, număr de înregistrare J2002000635248 și sediul în Sat Curtuiuşu Mic, Comuna Copalnic-Mănăştur, județul Maramureş. Activitatea principală declarată: CAEN 4299 – Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 453.796 lei, un profit net de 5.232 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 15.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | FARAGO VDL IMPEX SRL |
| CUI | 14990170 |
| Nr. Reg. Com. | J2002000635248 |
| EUID | ROONRC.J24/635/2002 |
| CAEN | 4299 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 15.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-11-05 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PETRUŞ VASILE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 453 796 | 5 232 | 690 390 | 191 049 | 611 012 | 119 483 | 6 |
| 2024 | 501 021 | -100 346 | 636 531 | 179 696 | 601 204 | 147 261 | 6 |
| 2023 | 729 511 | 9 386 | 662 041 | 178 240 | 722 671 | 247 607 | 8 |
| 2022 | 762 555 | 39 464 | 613 250 | 197 071 | 646 850 | 238 221 | 8 |
| 2021 | 427 592 | 7 620 | 684 161 | 238 624 | 672 773 | 199 165 | 6 |
| 2020 | 373 718 | 15 738 | 675 590 | 387 601 | 590 840 | 191 490 | 7 |
| 2019 | 809 595 | 16 837 | 813 108 | 519 695 | 670 866 | 175 752 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises453 796 lei
-9%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FARAGO VDL IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4299 Rev. 2 (echivalent: 4299 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Maramureş , domeniul 4299: Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 156 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- REGIA AUTONOMĂ JUDEŢEANĂ DE DRUMURI ARGEŞ RA – locul 152, 41,12 mil. lei, Argeş
- INSTALATII TRUST SA – locul 152, 4,92 mil. lei, Braşov
- DACRIN SRL – locul 152, 1,60 mil. lei, Sălaj
- HIRINA FIRST S.R.L. – locul 152, 474.145 lei, Constanţa
- TEAM STAR SUD 2019 S.R.L. – locul 153, 39,13 mil. lei, Bucureşti
- ECONS SERVICII EDILITARE S.R.L. – locul 153, 4,91 mil. lei, Ilfov
- ELLAGUSTY STYLE CONSTRUCT S.R.L. – locul 153, 1,59 mil. lei, Ialomiţa
- AMBIENT IMPEX CONSTRUCT SRL – locul 153, 471.225 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FARAGO VDL IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FARAGO VDL IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FARAGO VDL IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 178.240 |
| Active circulante | 722.671 |
| Stocuri | 231.806 |
| Creante | 468.034 |
| Disponibilitati | 22.831 |
| Cheltuieli in avans | 8.737 |
| Datorii | 662.041 |
| Capitaluri proprii | 247.607 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 729.511 |
| Venituri totale | 1.015.313 |
| Cheltuieli totale | 996.965 |
| Profit brut | 18.348 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 9.386 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 197.071 |
| Active circulante | 646.850 |
| Stocuri | 126.552 |
| Creante | 473.273 |
| Disponibilitati | 47.025 |
| Cheltuieli in avans | 7.550 |
| Datorii | 613.250 |
| Capitaluri proprii | 238.221 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 762.555 |
| Venituri totale | 857.190 |
| Cheltuieli totale | 810.331 |
| Profit brut | 46.859 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 39.464 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 238.624 |
| Active circulante | 672.773 |
| Stocuri | 143.330 |
| Creante | 484.963 |
| Disponibilitati | 44.480 |
| Cheltuieli in avans | 7.550 |
| Datorii | 684.161 |
| Venituri in avans | 35.621 |
| Capitaluri proprii | 199.165 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 427.592 |
| Venituri totale | 697.723 |
| Cheltuieli totale | 684.447 |
| Profit brut | 13.276 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.620 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 387.601 |
| Active circulante | 590.840 |
| Stocuri | 30.055 |
| Creante | 501.030 |
| Disponibilitati | 59.755 |
| Cheltuieli in avans | 7.300 |
| Datorii | 675.590 |
| Venituri in avans | 118.661 |
| Capitaluri proprii | 191.490 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 373.718 |
| Venituri totale | 597.066 |
| Cheltuieli totale | 576.187 |
| Profit brut | 20.879 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.738 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 519.695 |
| Active circulante | 670.866 |
| Stocuri | 37.291 |
| Creante | 568.857 |
| Disponibilitati | 64.718 |
| Datorii | 813.108 |
| Venituri in avans | 201.701 |
| Capitaluri proprii | 175.752 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 809.595 |
| Venituri totale | 925.143 |
| Cheltuieli totale | 900.210 |
| Profit brut | 24.933 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 16.837 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 534.035 |
| Active circulante | 481.700 |
| Stocuri | 28.933 |
| Creante | 374.149 |
| Disponibilitati | 78.618 |
| Datorii | 539.572 |
| Venituri in avans | 317.248 |
| Capitaluri proprii | 158.915 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 556.728 |
| Venituri totale | 974.178 |
| Cheltuieli totale | 962.934 |
| Profit brut | 11.244 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.657 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 673.136 |
| Active circulante | 605.314 |
| Stocuri | 254.908 |
| Creante | 331.255 |
| Disponibilitati | 19.151 |
| Cheltuieli in avans | 2.937 |
| Datorii | 673.699 |
| Venituri in avans | 432.796 |
| Capitaluri proprii | 174.892 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 509.365 |
| Venituri totale | 578.616 |
| Cheltuieli totale | 570.947 |
| Profit brut | 7.669 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.575 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 712.686 |
| Active circulante | 585.207 |
| Stocuri | 178.508 |
| Creante | 401.211 |
| Disponibilitati | 5.488 |
| Cheltuieli in avans | 2.837 |
| Datorii | 471.778 |
| Venituri in avans | 656.636 |
| Capitaluri proprii | 172.316 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 548.748 |
| Venituri totale | 713.169 |
| Cheltuieli totale | 710.743 |
| Profit brut | 2.426 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.038 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |