FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L. – CUI 42196310
Pe scurt
FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L. are CUI 42196310, număr de înregistrare J37/76/2020 și sediul în Sat Bădeana, Comuna Tutova, județul Vaslui. Activitatea principală declarată: CAEN 4222 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.425.340 lei, un profit net de 277.384 lei și un număr mediu de 4 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 17.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L. |
| CUI | 42196310 |
| Nr. Reg. Com. | J37/76/2020 |
| EUID | ROONRC.J37/76/2020 |
| CAEN | 4222 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 17.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2020-02-03 (6 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MUNTEANU IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 425 340 | 277 384 | 498 679 | 1 421 053 | 113 901 | 1 036 275 | 4 |
| 2024 | 1 756 429 | 334 592 | 614 957 | 897 328 | 476 520 | 758 891 | 7 |
| 2023 | 1 383 743 | 18 376 | 414 091 | 642 174 | 196 217 | 424 300 | 10 |
| 2022 | 1 847 440 | 7 468 | 160 847 | 724 086 | 182 725 | 745 964 | 7 |
| 2021 | 2 289 151 | 1 259 872 | 225 519 | 123 971 | 2 190 053 | 2 088 505 | 9 |
| 2020 | 1 322 958 | 828 433 | 158 075 | 34 631 | 952 077 | 828 633 | 6 |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 425 340 lei
-19%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4222 Rev. 2 (echivalent: 4222 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vaslui , domeniul 4222: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 161 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- LEU AQUACULTURĂ SRL – locul 157, 36,25 mil. lei, Buzău
- EUROMEGA CONSTRUCT INSTAL AG SRL – locul 157, 4,76 mil. lei, Argeş
- ELECTROPOWER ENGINEERING S.R.L. – locul 157, 1,56 mil. lei, Bucureşti
- OLODAV SERV SRL – locul 157, 453.025 lei, Braşov
- DOMENIILE GÎRBEA S.R.L. – locul 158, 35,95 mil. lei, Prahova
- TELETIN CONSTRUCTION S.R.L. – locul 158, 4,75 mil. lei, Vrancea
- ADYDENMAR SOLAR SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ – locul 158, 1,52 mil. lei, Constanţa
- PRORET SA – locul 158, 446.481 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 897.328 |
| Active circulante | 476.520 |
| Stocuri | 34.335 |
| Creante | 420.895 |
| Disponibilitati | 21.290 |
| Datorii | 614.957 |
| Capitaluri proprii | 758.891 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.756.429 |
| Venituri totale | 1.756.429 |
| Cheltuieli totale | 1.385.365 |
| Profit brut | 371.064 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 334.592 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 642.174 |
| Active circulante | 196.217 |
| Stocuri | 32.120 |
| Creante | 138.212 |
| Disponibilitati | 25.885 |
| Datorii | 414.091 |
| Capitaluri proprii | 424.300 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.383.743 |
| Venituri totale | 1.478.743 |
| Cheltuieli totale | 1.446.318 |
| Profit brut | 32.425 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 18.376 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 724.086 |
| Active circulante | 182.725 |
| Stocuri | 76.616 |
| Creante | 92.921 |
| Disponibilitati | 13.188 |
| Datorii | 160.847 |
| Capitaluri proprii | 745.964 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.847.440 |
| Venituri totale | 1.847.440 |
| Cheltuieli totale | 1.824.269 |
| Profit brut | 23.171 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.468 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 123.971 |
| Active circulante | 2.190.053 |
| Creante | 1.136.813 |
| Disponibilitati | 1.053.240 |
| Datorii | 225.519 |
| Capitaluri proprii | 2.088.505 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.289.151 |
| Venituri totale | 2.289.151 |
| Cheltuieli totale | 1.009.134 |
| Profit brut | 1.280.017 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.259.872 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 34.631 |
| Active circulante | 952.077 |
| Stocuri | 223 |
| Creante | 418.986 |
| Disponibilitati | 532.868 |
| Datorii | 158.075 |
| Capitaluri proprii | 828.633 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.322.958 |
| Venituri totale | 1.335.408 |
| Cheltuieli totale | 494.089 |
| Profit brut | 841.319 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 828.433 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |