FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L. – CUI 42196310

Cauta alta firma:
FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 42196310RegCom: J37/76/2020EUID: ROONRC.J37/76/2020CAEN: 4222Stare: funcţiuneTVA: DAActiv fiscal: DA
JUD. VASLUI, SAT BĂDEANA COM. TUTOVA, BĂDEANA, NR.296

Pe scurt

FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L. are CUI 42196310, număr de înregistrare J37/76/2020 și sediul în Sat Bădeana, Comuna Tutova, județul Vaslui. Activitatea principală declarată: CAEN 4222 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.425.340 lei, un profit net de 277.384 lei și un număr mediu de 4 salariați.

  • Stare ONRC: funcţiune
  • Stare fiscală ANAF: activă (verificat 17.10.2026)
  • Ultimul bilanț disponibil: 2025
Cifra de afaceri față de 2024: -18,9% Marjă netă 2025: 19,5% Cifră de afaceri / salariat: 356.335 lei
Surse: ONRC (identificare), ANAF (stare fiscală, bilanțuri), Ministerul Finanțelor (situații financiare). Valorile sunt cele raportate de firmă, în lei.

Denumire FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L.
CUI 42196310
Nr. Reg. Com. J37/76/2020
EUID ROONRC.J37/76/2020
CAEN 4222
Forma juridica SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activ fiscal Da (ANAF, verificat 17.10.2026)
Stare (ONRC) funcţiune
Insolvabilă ANAF Nu
Data înființare 2020-02-03 (6 ani)

Adresa JUD. VASLUI, SAT BĂDEANA COM. TUTOVA, BĂDEANA, NR.296
Cod Poștal 737551
Telefon —
Email —
Website —
RO e-Factura Da

Persoane din conducere

Date despre conducerea firmei
Administratori: 1 Asociați: 0 Beneficiari: 0
Administratori / reprezentanți
NumeCalitateȚara nașterii
MUNTEANU IOAN-România
Asociați
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.
Beneficiari
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.

Tabel financiar pe ani

An Cifra de afaceri Profit net Datorii Active imob. Active circ. Capitaluri Salariati
2025 1 425 340 277 384 498 679 1 421 053 113 901 1 036 275 4
2024 1 756 429 334 592 614 957 897 328 476 520 758 891 7
2023 1 383 743 18 376 414 091 642 174 196 217 424 300 10
2022 1 847 440 7 468 160 847 724 086 182 725 745 964 7
2021 2 289 151 1 259 872 225 519 123 971 2 190 053 2 088 505 9
2020 1 322 958 828 433 158 075 34 631 952 077 828 633 6

Statistics

Commercial networks and enterprises
1 425 340 lei
-19%

Grafice (Bilant ANAF / Serie)

Graficele se desenează din seria pe ani (dacă există valori). Dacă nu apar, înseamnă că nu avem date pe ani pentru acest CUI în sursa aleasă.
Cifra de afaceri
Profit
Datorii
Active
Salariați (medie)

Domeniul de activitate & statistici

Domeniul de activitate al “FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L.”
Cod CAEN preponderent 4222 Rev. 2 (echivalent: 4222 Rev. 3)
Obiect Activitate Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Descriere Activitate Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Cod CAEN principal 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Descriere activitate (principal) Lucrări de geniu civil
Număr asociați 0
Număr administratori 1
Număr beneficiari 0
Sucursale (UE) 0
Număr sedii secundare —
Categorie de mărime microîntreprindere (estimare, 2025)

Localizare pe hartă

JUD. VASLUI, SAT BĂDEANA COM. TUTOVA, BĂDEANA, NR.296

Poziția în Topul Firmelor 2025

Poziția FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L. în Topul Firmelor 2025:
Locul 50060 în Top Profit România

Microîntreprinderi , Vaslui , domeniul 4222: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

Locul 341 în Vaslui pe categoria Microîntreprinderi
Vezi clasamentul complet
Profit 2025
277.384 RON

Firme similare

Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 161 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.

Mărci înregistrate la OSIM

Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Apasă butonul pentru a căuta


Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se caută mărci pentru „FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L."...
Eroare la căutare

Dosare în justiție

Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)

Caută dosarele în care apare „FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L." în Portalul Instanțelor

Se încarcă...
Se caută dosare pentru „FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L."...
Eroare la interogare
Dosare găsite: 0 (Pagina 1 din 1)
Număr dosar Modificat Obiectul cauzei Materie Calitate Instanță Stadiu
Nu au fost găsite dosare pentru această firmă.

Status Dosare (RECOM)

Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L."

Se încarcă...
Se verifică dosarele la Registrul Comerțului...
Eroare

Restanțe ANAF

Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Apasă butonul pentru a verifica


Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică restanțele pentru „FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L."...
Eroare la verificare

Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)

Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență


Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică procedurile de insolvență pentru „FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L."...
Eroare la verificare

Monitorul Oficial - Partea a IV-a

Publicații despre firmă în Monitorul Oficial


Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.

Se încarcă...
Se caută publicații pentru „FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L."...
Eroare la căutare

Avize de Ipotecă Mobiliară

Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FRANCESCA MUNTEANU CONSTRUCT S.R.L."

Se încarcă...
Se verifică ipotecile mobiliare...
Eroare

TVA

Platitor TVA

Activ fiscal

Activ
Sursa: ANAF, verificat 17.10.2026

Firma este activă fiscal.

RTVAI / Split TVA

RTVAI NU
Split TVA NU

MFinanțe (Ministerul Finanțelor)

Date din registrul MFinanțe (data.gov.ro) - toți anii disponibili
5 înregistrări financiare găsite pentru acest CUI

WEB_UU_AN CAEN: 4222
Active imobilizate 897.328
Active circulante 476.520
Stocuri 34.335
Creante 420.895
Disponibilitati 21.290
Datorii 614.957
Capitaluri proprii 758.891
Capital social 200
Cifra de afaceri 1.756.429
Venituri totale 1.756.429
Cheltuieli totale 1.385.365
Profit brut 371.064
Pierdere bruta 0
Profit net 334.592
Pierdere neta 0
Nr. salariati 7

WEB_UU_AN CAEN: 4222
Active imobilizate 642.174
Active circulante 196.217
Stocuri 32.120
Creante 138.212
Disponibilitati 25.885
Datorii 414.091
Capitaluri proprii 424.300
Capital social 200
Cifra de afaceri 1.383.743
Venituri totale 1.478.743
Cheltuieli totale 1.446.318
Profit brut 32.425
Pierdere bruta 0
Profit net 18.376
Pierdere neta 0
Nr. salariati 10

WEB_UU_AN CAEN: 4222
Active imobilizate 724.086
Active circulante 182.725
Stocuri 76.616
Creante 92.921
Disponibilitati 13.188
Datorii 160.847
Capitaluri proprii 745.964
Capital social 200
Cifra de afaceri 1.847.440
Venituri totale 1.847.440
Cheltuieli totale 1.824.269
Profit brut 23.171
Pierdere bruta 0
Profit net 7.468
Pierdere neta 0
Nr. salariati 7

WEB_UU_AN CAEN: 4222
Active imobilizate 123.971
Active circulante 2.190.053
Creante 1.136.813
Disponibilitati 1.053.240
Datorii 225.519
Capitaluri proprii 2.088.505
Capital social 200
Cifra de afaceri 2.289.151
Venituri totale 2.289.151
Cheltuieli totale 1.009.134
Profit brut 1.280.017
Pierdere bruta 0
Profit net 1.259.872
Pierdere neta 0
Nr. salariati 9

WEB_UU_AN CAEN: 4222
Active imobilizate 34.631
Active circulante 952.077
Stocuri 223
Creante 418.986
Disponibilitati 532.868
Datorii 158.075
Capitaluri proprii 828.633
Capital social 200
Cifra de afaceri 1.322.958
Venituri totale 1.335.408
Cheltuieli totale 494.089
Profit brut 841.319
Pierdere bruta 0
Profit net 828.433
Pierdere neta 0
Nr. salariati 6

SEAP (Contracte / Achiziții Publice)

Nu există date SEAP (sau dataset-urile nu sunt disponibile pentru anii selectați).