TERA MOIAD SRL – CUI 29434393
Pe scurt
TERA MOIAD SRL are CUI 29434393, număr de înregistrare J2013000426316 și sediul în Sat Baciu, Comuna Baciu, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 141 – Extracția minereurilor pentru industria materialelor de construcții. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 22.883.795 lei, un profit net de 378.621 lei și un număr mediu de 36 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TERA MOIAD SRL |
| CUI | 29434393 |
| Nr. Reg. Com. | J2013000426316 |
| EUID | ROONRC.J12/3038/2011 |
| CAEN | 141 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-12-09 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BADEA DACIAN NICOLAE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22 883 795 | 378 621 | 27 858 369 | 19 768 683 | 14 695 591 | 4 472 959 | 36 |
| 2024 | 25 922 501 | 178 026 | 30 150 068 | 18 404 419 | 18 467 550 | 4 094 338 | 47 |
| 2023 | 29 671 089 | 179 298 | 35 662 483 | 17 205 418 | 23 827 196 | 2 361 211 | 49 |
| 2022 | 22 950 418 | 211 454 | 43 827 724 | 16 375 003 | 33 177 305 | 2 181 913 | 47 |
| 2021 | 17 329 235 | 220 700 | 20 924 892 | 16 919 706 | 10 013 027 | 1 970 460 | 30 |
| 2020 | 14 209 234 | 617 970 | 19 969 747 | 17 055 126 | 9 566 712 | 1 749 760 | 25 |
| 2019 | 11 527 152 | 280 979 | 17 425 310 | 16 129 111 | 7 351 689 | 1 131 789 | 23 |
| 2018 | 8 112 946 | 328 844 | 14 524 310 | — | — | — | 20 |
| 2017 | 5 178 374 | 34 725 | 10 830 254 | — | — | — | 17 |
Statistics
Commercial networks and enterprises22 883 795 lei
-12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TERA MOIAD SRL”
| Cod CAEN preponderent | 141 Rev. 2 (echivalent: 141 Rev. 1) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană |
| Cod CAEN principal | 14 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Sălaj , domeniul 141: Extracția minereurilor pentru industria materialelor de construcții
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (14), poziții apropiate de locul 12 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BRAVCOD S.R.L. – locul 8, 232,18 mil. lei, Braşov
- ODLO ROMANIA SRL – locul 8, 140,20 mil. lei, Neamţ
- DANBRED ARGEŞ SRL – locul 8, 65,10 mil. lei, Argeş
- KOPLAX SRL – locul 8, 40,36 mil. lei, Prahova
- PACIFIC LIVESTOCK S.R.L. – locul 8, 39,35 mil. lei, Dâmboviţa
- JINARUL SRL – locul 8, 35,46 mil. lei, Sibiu
- CRIS & TEO SRL – locul 8, 18,67 mil. lei, Sibiu
- ARANKNIT S.R.L. – locul 8, 17,12 mil. lei, Satu Mare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TERA MOIAD SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TERA MOIAD SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TERA MOIAD SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.404.419 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.467.550 |
| Stocuri | 11.161.951 |
| Creante | 7.299.374 |
| Casa si conturi la banci | 6.225 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 420.521 |
| DATORII | 30.150.068 |
| VENITURI IN AVANS | 3.048.084 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.094.338 |
| Capital subscris varsat | 2.536.300 |
| Cifra de afaceri neta | 25.922.501 |
| VENITURI TOTALE | 35.156.726 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.949.293 |
| Profitul brut | 207.433 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 178.026 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.205.418 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.827.196 |
| Stocuri | 12.111.751 |
| Creante | 11.057.272 |
| Casa si conturi la banci | 658.173 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 381.293 |
| DATORII | 35.662.483 |
| VENITURI IN AVANS | 3.390.213 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.361.211 |
| Capital subscris varsat | 481.200 |
| Cifra de afaceri neta | 29.671.089 |
| VENITURI TOTALE | 39.896.211 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.688.888 |
| Profitul brut | 207.323 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 179.298 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.375.003 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.177.305 |
| Stocuri | 29.363.129 |
| Creante | 3.793.824 |
| Casa si conturi la banci | 20.352 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 401.060 |
| DATORII | 43.827.724 |
| VENITURI IN AVANS | 3.943.731 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.181.913 |
| Capital subscris varsat | 481.200 |
| Cifra de afaceri neta | 22.950.418 |
| VENITURI TOTALE | 33.574.308 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.341.656 |
| Profitul brut | 232.652 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 211.454 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.919.706 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.013.027 |
| Stocuri | 8.060.261 |
| Creante | 1.904.436 |
| Casa si conturi la banci | 48.330 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 461.720 |
| DATORII | 20.924.892 |
| VENITURI IN AVANS | 4.499.101 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.970.460 |
| Capital subscris varsat | 481.200 |
| Cifra de afaceri neta | 17.329.235 |
| VENITURI TOTALE | 24.573.058 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.328.011 |
| Profitul brut | 245.047 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 220.700 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.055.126 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.566.712 |
| Stocuri | 6.666.963 |
| Creante | 2.873.625 |
| Casa si conturi la banci | 26.124 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 263.332 |
| DATORII | 19.969.747 |
| VENITURI IN AVANS | 5.165.663 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.749.760 |
| Capital subscris varsat | 181.200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.209.234 |
| VENITURI TOTALE | 19.729.415 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.086.535 |
| Profitul brut | 642.880 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 617.970 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.129.111 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.351.689 |
| Stocuri | 5.086.032 |
| Creante | 2.183.049 |
| Casa si conturi la banci | 82.608 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 736.829 |
| DATORII | 17.425.310 |
| VENITURI IN AVANS | 5.660.530 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.131.789 |
| Capital subscris varsat | 181.200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.527.152 |
| VENITURI TOTALE | 15.476.008 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.150.377 |
| Profitul brut | 325.631 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 280.979 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.259.946 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.720.392 |
| Stocuri | 6.391.758 |
| Creante | 1.299.297 |
| Casa si conturi la banci | 29.337 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 540.787 |
| DATORII | 14.524.310 |
| VENITURI IN AVANS | 6.146.005 |
| CAPITALURI - TOTAL | 850.810 |
| Capital subscris varsat | 181.200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.112.946 |
| VENITURI TOTALE | 10.049.133 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.658.730 |
| Profitul brut | 390.403 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 328.844 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.162.011 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.365.892 |
| Stocuri | 3.047.222 |
| Creante | 2.306.512 |
| Casa si conturi la banci | 12.158 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 401.394 |
| DATORII | 10.830.254 |
| VENITURI IN AVANS | 6.577.077 |
| CAPITALURI - TOTAL | 521.966 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.178.374 |
| VENITURI TOTALE | 7.423.157 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.376.350 |
| Profitul brut | 46.807 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 34.725 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| Active imobilizate | 2.602.293 |
| Active circulante | 8.964.168 |
| Stocuri | 1.512.440 |
| Creante | 7.335.988 |
| Disponibilitati | 115.740 |
| Cheltuieli in avans | 46.127 |
| Datorii | 4.343.468 |
| Venituri in avans | 6.781.879 |
| Capitaluri proprii | 487.241 |
| Capital social | 1.200 |
| Cifra de afaceri | 1.550.059 |
| Venituri totale | 1.728.481 |
| Cheltuieli totale | 1.297.344 |
| Profit brut | 431.137 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 365.572 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |