KOPLAX SRL – CUI 11737793
Pe scurt
KOPLAX SRL are CUI 11737793, număr de înregistrare J1999000318295 și sediul în Comuna Gorgota, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 141 – Extracția minereurilor pentru industria materialelor de construcții. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 40.358.750 lei, un profit net de 14.503.516 lei și un număr mediu de 33 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | KOPLAX SRL |
| CUI | 11737793 |
| Nr. Reg. Com. | J1999000318295 |
| EUID | ROONRC.J1999000318295 |
| CAEN | 141 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1999-05-04 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| JESSELSON INVESTMENTS LTD | - | Israel |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40 358 750 | 14 503 516 | 23 743 286 | 60 437 854 | 17 475 243 | 53 367 468 | 33 |
| 2024 | 35 726 883 | 10 950 610 | 31 491 795 | 58 005 844 | 17 593 859 | 43 206 731 | 30 |
| 2023 | 35 605 754 | 11 719 527 | 26 150 422 | 60 270 400 | 14 518 338 | 47 593 098 | 33 |
| 2022 | 30 294 178 | 10 113 149 | 28 299 642 | 60 612 535 | 20 605 428 | 51 759 227 | 32 |
| 2021 | 22 318 612 | 4 158 346 | 30 106 058 | 63 325 529 | 12 029 870 | 43 983 056 | 34 |
| 2020 | 22 305 906 | 6 200 725 | 27 280 562 | 19 318 613 | 4 473 341 | -4 866 164 | 35 |
| 2019 | 19 857 418 | 5 089 168 | 35 189 949 | 19 961 211 | 5 651 541 | -11 060 837 | 36 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises40 358 750 lei
13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “KOPLAX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 141 Rev. 2 (echivalent: 141 Rev. 1) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană |
| Cod CAEN principal | 14 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Prahova , domeniul 141: Extracția minereurilor pentru industria materialelor de construcții
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (14), poziții apropiate de locul 8 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ONCOS TRANSILVANIA SRL – locul 4, 264,03 mil. lei, Cluj
- ARTIFEX SRL – locul 4, 212,40 mil. lei, Vrancea
- EUROFARM IMF SRL – locul 4, 92,59 mil. lei, Harghita
- LANDBRUK SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ – locul 4, 71,09 mil. lei, Hunedoara
- MINCO IMPEX SRL – locul 4, 62,57 mil. lei, Prahova
- BOGA TRIFEŞTI SRL – locul 4, 53,75 mil. lei, Iaşi
- MANUFACTURA DE EST SRL – locul 4, 34,15 mil. lei, Dolj
- TRICOSIB SRL – locul 4, 29,32 mil. lei, Buzău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „KOPLAX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „KOPLAX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „KOPLAX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 58.005.844 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.593.859 |
| Stocuri | 11.217.911 |
| Creante | 4.739.156 |
| Casa si conturi la banci | 1.636.792 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 82.723 |
| DATORII | 31.491.795 |
| VENITURI IN AVANS | 983.900 |
| CAPITALURI - TOTAL | 43.206.731 |
| Capital subscris varsat | 125.000 |
| Cifra de afaceri neta | 35.726.883 |
| VENITURI TOTALE | 45.392.636 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.661.786 |
| Profitul brut | 12.730.850 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.950.610 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 60.270.400 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.518.338 |
| Stocuri | 9.254.872 |
| Creante | 4.102.088 |
| Casa si conturi la banci | 1.161.378 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 48.989 |
| DATORII | 26.150.422 |
| VENITURI IN AVANS | 1.094.207 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.593.098 |
| Capital subscris varsat | 125.000 |
| Cifra de afaceri neta | 35.605.754 |
| VENITURI TOTALE | 45.257.514 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.614.957 |
| Profitul brut | 13.642.557 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.719.527 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 60.612.535 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.605.428 |
| Stocuri | 7.958.823 |
| Creante | 4.945.821 |
| Casa si conturi la banci | 7.700.784 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 45.420 |
| DATORII | 28.299.642 |
| VENITURI IN AVANS | 1.204.514 |
| CAPITALURI - TOTAL | 51.759.227 |
| Capital subscris varsat | 125.000 |
| Cifra de afaceri neta | 30.294.178 |
| VENITURI TOTALE | 40.622.792 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.041.017 |
| Profitul brut | 11.581.775 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.113.149 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 63.325.529 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.029.870 |
| Stocuri | 7.348.599 |
| Creante | 2.983.256 |
| Casa si conturi la banci | 1.698.015 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 48.536 |
| DATORII | 30.106.058 |
| VENITURI IN AVANS | 1.314.821 |
| CAPITALURI - TOTAL | 43.983.056 |
| Capital subscris varsat | 125.000 |
| Cifra de afaceri neta | 22.318.612 |
| VENITURI TOTALE | 27.861.348 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.101.664 |
| Profitul brut | 4.759.684 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.158.346 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.318.613 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.473.341 |
| Stocuri | 6.032.296 |
| Creante | 2.573.480 |
| Casa si conturi la banci | -4.132.435 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 47.572 |
| DATORII | 27.280.562 |
| VENITURI IN AVANS | 1.425.128 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.866.164 |
| Capital subscris varsat | 125.000 |
| Cifra de afaceri neta | 22.305.906 |
| VENITURI TOTALE | 27.763.528 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.131.717 |
| Profitul brut | 6.631.811 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.200.725 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.961.211 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.651.541 |
| Stocuri | 6.440.287 |
| Creante | 2.772.417 |
| Casa si conturi la banci | -3.561.163 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 51.795 |
| DATORII | 35.189.949 |
| VENITURI IN AVANS | 1.535.435 |
| CAPITALURI - TOTAL | -11.060.837 |
| Capital subscris varsat | 125.000 |
| Cifra de afaceri neta | 19.857.418 |
| VENITURI TOTALE | 25.060.857 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.906.743 |
| Profitul brut | 5.154.114 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.089.168 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.712.832 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.655.401 |
| Stocuri | 6.299.081 |
| Creante | 3.266.324 |
| Casa si conturi la banci | -4.910.004 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.167 |
| DATORII | 39.907.428 |
| VENITURI IN AVANS | 1.645.742 |
| CAPITALURI - TOTAL | -16.141.770 |
| Capital subscris varsat | 125.000 |
| Cifra de afaceri neta | 18.076.234 |
| VENITURI TOTALE | 25.545.536 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.904.745 |
| Profitul brut | 4.640.791 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.965.030 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.963.778 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.898.205 |
| Stocuri | 5.587.746 |
| Creante | 3.436.621 |
| Casa si conturi la banci | -3.126.162 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 39.430 |
| DATORII | 45.252.164 |
| VENITURI IN AVANS | 1.756.049 |
| CAPITALURI - TOTAL | -20.106.800 |
| Capital subscris varsat | 125.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.627.122 |
| VENITURI TOTALE | 22.821.996 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.873.471 |
| Profitul brut | 3.948.525 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.370.800 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.446.976 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.110.791 |
| Stocuri | 5.059.006 |
| Creante | 3.471.404 |
| Casa si conturi la banci | -419.619 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 281.915 |
| DATORII | 52.450.926 |
| VENITURI IN AVANS | 1.866.356 |
| CAPITALURI - TOTAL | -23.477.600 |
| Capital subscris varsat | 125.000 |
| Cifra de afaceri neta | 19.983.943 |
| VENITURI TOTALE | 22.602.455 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.909.660 |
| Profitul brut | 3.692.795 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.185.481 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |