PROLACT PROD COM SRL – CUI 4741961
Pe scurt
PROLACT PROD COM SRL are CUI 4741961, număr de înregistrare J1993001664339 și sediul în Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 1051 – Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.153.825 lei, un profit net de 317.589 lei și un număr mediu de 28 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PROLACT PROD COM SRL |
| CUI | 4741961 |
| Nr. Reg. Com. | J1993001664339 |
| EUID | ROONRC.J33/1664/1993 |
| CAEN | 1051 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-09-28 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CENUŞĂ CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 153 825 | 317 589 | 2 664 761 | 808 757 | 3 350 176 | 1 494 172 | 28 |
| 2024 | 17 164 944 | 32 380 | 3 275 972 | 1 217 748 | 3 234 808 | 1 176 584 | 27 |
| 2023 | 15 971 927 | 162 364 | 3 541 081 | 1 453 274 | 3 232 011 | 1 144 204 | 27 |
| 2022 | 13 236 826 | 732 193 | 4 242 216 | 1 262 962 | 3 961 094 | 981 840 | 26 |
| 2021 | 10 845 861 | 291 024 | 2 813 008 | 1 462 754 | 2 180 804 | 830 550 | 27 |
| 2020 | 10 981 591 | 246 581 | 2 983 879 | 1 795 442 | 1 727 962 | 539 525 | 28 |
| 2019 | 9 754 755 | -847 987 | 4 035 507 | 2 234 850 | 2 072 371 | 292 944 | 30 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises16 153 825 lei
-6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PROLACT PROD COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1051 Rev. 2 (echivalent: 1051 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Suceava , domeniul 1051: Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 55 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- POP MEZEL PROD SRL – locul 51, 44,46 mil. lei, Bihor
- CARMIC IMPEX SRL – locul 51, 39,40 mil. lei, Cluj
- PRAM SRL – locul 51, 27,99 mil. lei, Prahova
- DUNĂREA PROD SRL – locul 51, 17,26 mil. lei, Vrancea
- REGINA AGROPRODEXIM SRL – locul 51, 7,05 mil. lei, Bucureşti
- PANFOD-DANY SRL – locul 51, 6,58 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- KREMA PROD S.R.L. – locul 51, 5,38 mil. lei, Alba
- NEWNORSA SRL – locul 51, 5,32 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PROLACT PROD COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PROLACT PROD COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PROLACT PROD COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.217.748 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.234.808 |
| Stocuri | 955.136 |
| Creante | 1.272.052 |
| Casa si conturi la banci | 1.007.620 |
| DATORII | 3.275.972 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.176.584 |
| Capital subscris varsat | 36.367 |
| Cifra de afaceri neta | 17.164.944 |
| VENITURI TOTALE | 17.289.344 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.244.386 |
| Profitul brut | 44.958 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 32.380 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.453.274 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.232.011 |
| Stocuri | 1.003.025 |
| Creante | 1.708.517 |
| Casa si conturi la banci | 520.469 |
| DATORII | 3.541.081 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.144.204 |
| Capital subscris varsat | 36.367 |
| Cifra de afaceri neta | 15.971.927 |
| VENITURI TOTALE | 16.179.746 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.989.120 |
| Profitul brut | 190.626 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 162.364 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.262.962 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.961.094 |
| Stocuri | 1.176.768 |
| Creante | 1.626.462 |
| Casa si conturi la banci | 1.157.864 |
| DATORII | 4.242.216 |
| CAPITALURI - TOTAL | 981.840 |
| Capital subscris varsat | 36.367 |
| Cifra de afaceri neta | 13.236.826 |
| VENITURI TOTALE | 14.847.400 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.006.686 |
| Profitul brut | 840.714 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 732.193 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.462.754 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.180.804 |
| Stocuri | 190.036 |
| Creante | 1.473.597 |
| Casa si conturi la banci | 517.171 |
| DATORII | 2.813.008 |
| CAPITALURI - TOTAL | 830.550 |
| Capital subscris varsat | 36.367 |
| Cifra de afaceri neta | 10.845.861 |
| VENITURI TOTALE | 10.955.061 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.640.066 |
| Profitul brut | 314.995 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 291.024 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.795.442 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.727.962 |
| Stocuri | 540.189 |
| Creante | 973.750 |
| Casa si conturi la banci | 214.023 |
| DATORII | 2.983.879 |
| CAPITALURI - TOTAL | 539.525 |
| Capital subscris varsat | 36.367 |
| Cifra de afaceri neta | 10.981.591 |
| VENITURI TOTALE | 10.966.050 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.700.027 |
| Profitul brut | 266.023 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 246.581 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.234.850 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.072.371 |
| Stocuri | 937.961 |
| Creante | 1.025.816 |
| Casa si conturi la banci | 108.594 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.230 |
| DATORII | 4.035.507 |
| CAPITALURI - TOTAL | 292.944 |
| Capital subscris varsat | 36.367 |
| Cifra de afaceri neta | 9.754.755 |
| VENITURI TOTALE | 10.055.904 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.894.801 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 838.897 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 847.987 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.780.610 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.131.628 |
| Stocuri | 695.552 |
| Creante | 1.093.569 |
| Casa si conturi la banci | 342.507 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 3.771.306 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.140.932 |
| Capital subscris varsat | 36.367 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 6.666.652 |
| VENITURI TOTALE | 6.990.999 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.965.393 |
| Profitul brut | 25.606 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 21.388 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.273.131 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.258.892 |
| Stocuri | 250.922 |
| Creante | 1.407.113 |
| Casa si conturi la banci | 600.857 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 3.389.294 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.142.729 |
| Capital subscris varsat | 36.367 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 7.339.590 |
| VENITURI TOTALE | 6.998.380 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.727.614 |
| Profitul brut | 270.766 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 227.717 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.394.345 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.363.688 |
| Stocuri | 490.816 |
| Creante | 669.165 |
| Casa si conturi la banci | 203.707 |
| DATORII | 1.843.021 |
| CAPITALURI - TOTAL | 915.012 |
| Capital subscris varsat | 36.367 |
| Cifra de afaceri neta | 5.637.573 |
| VENITURI TOTALE | 5.469.820 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.091.722 |
| Profitul brut | 378.098 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 335.248 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |