DUNĂREA PROD SRL – CUI 18322971
Pe scurt
DUNĂREA PROD SRL are CUI 18322971, număr de înregistrare J2014000608409 și sediul în Bucureşti Sectorul 5, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 1051 – Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 17.260.001 lei, un profit net de 735.300 lei și un număr mediu de 53 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DUNĂREA PROD SRL |
| CUI | 18322971 |
| Nr. Reg. Com. | J2014000608409 |
| EUID | ROONRC.J40/608/2014 |
| CAEN | 1051 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2014-01-22 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NEAGU SORIN-VICTOR | - | România |
| DRAGU SERGIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17 260 001 | 735 300 | 7 653 519 | 9 572 317 | 5 221 805 | 3 280 805 | 53 |
| 2024 | 16 083 593 | 801 967 | 7 014 749 | 6 633 864 | 7 204 845 | 2 937 072 | 48 |
| 2023 | 11 541 528 | 1 175 321 | 7 795 351 | 6 004 404 | 8 629 706 | 3 197 147 | 44 |
| 2022 | 12 943 337 | 430 817 | 9 602 908 | 2 772 627 | 13 400 638 | 2 021 827 | 44 |
| 2021 | 10 694 088 | 1 072 464 | 6 163 510 | 2 709 794 | 5 634 779 | 2 184 327 | 44 |
| 2020 | 8 582 128 | 334 959 | 5 117 669 | 2 861 382 | 3 368 150 | 1 111 863 | 39 |
| 2019 | 7 420 477 | 261 750 | 3 308 814 | 2 272 197 | 1 810 257 | 776 904 | 35 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises17 260 001 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DUNĂREA PROD SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1051 Rev. 2 (echivalent: 1051 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Vrancea , domeniul 1051: Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 51 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- LARLEXMAR COM SRL – locul 47, 52,66 mil. lei, Bucureşti
- ANGST RO SRL – locul 47, 44,82 mil. lei, Ilfov
- PIINEA DE CASA SRL – locul 47, 30,94 mil. lei, Mureş
- MALINUL SRL – locul 47, 23,21 mil. lei, Suceava
- AMPER SRL – locul 47, 9,37 mil. lei, Satu Mare
- MONDIAL IMPEX SRL – locul 47, 8,39 mil. lei, Mureş
- MĂMUCA BUCOVINA SRL – locul 47, 7,26 mil. lei, Iaşi
- CERASIUM SRL – locul 47, 7,06 mil. lei, Buzău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DUNĂREA PROD SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DUNĂREA PROD SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DUNĂREA PROD SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.633.864 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.204.845 |
| Stocuri | 4.030.045 |
| Creante | 3.040.546 |
| Casa si conturi la banci | 134.254 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.264 |
| DATORII | 7.014.749 |
| VENITURI IN AVANS | 3.890.152 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.937.072 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.083.593 |
| VENITURI TOTALE | 17.741.822 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.821.661 |
| Profitul brut | 920.161 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 801.967 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.004.404 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.629.706 |
| Stocuri | 3.716.084 |
| Creante | 4.704.191 |
| Casa si conturi la banci | 209.431 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.264 |
| DATORII | 7.795.351 |
| VENITURI IN AVANS | 3.644.876 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.197.147 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.541.528 |
| VENITURI TOTALE | 13.921.774 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.650.881 |
| Profitul brut | 1.270.893 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.175.321 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.772.627 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.400.638 |
| Stocuri | 3.470.749 |
| Creante | 9.635.377 |
| Casa si conturi la banci | 294.512 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.264 |
| DATORII | 9.602.908 |
| VENITURI IN AVANS | 4.551.794 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.021.827 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.943.337 |
| VENITURI TOTALE | 14.756.146 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.264.654 |
| Profitul brut | 491.492 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 430.817 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.709.794 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.634.779 |
| Stocuri | 1.556.861 |
| Creante | 3.657.466 |
| Casa si conturi la banci | 420.452 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.264 |
| DATORII | 6.163.510 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.184.327 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.694.088 |
| VENITURI TOTALE | 12.193.694 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.978.770 |
| Profitul brut | 1.214.924 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.072.464 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.861.382 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.368.150 |
| Stocuri | 1.400.363 |
| Creante | 1.774.347 |
| Casa si conturi la banci | 193.440 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 5.117.669 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.111.863 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.582.128 |
| VENITURI TOTALE | 9.701.600 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.338.578 |
| Profitul brut | 363.022 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 334.959 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.272.197 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.810.257 |
| Stocuri | 536.657 |
| Creante | 1.192.374 |
| Casa si conturi la banci | 81.226 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.264 |
| DATORII | 3.308.814 |
| CAPITALURI - TOTAL | 776.904 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.420.477 |
| VENITURI TOTALE | 8.025.580 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.718.245 |
| Profitul brut | 307.335 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 261.750 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.867.485 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.462.763 |
| Stocuri | 497.643 |
| Creante | 926.153 |
| Casa si conturi la banci | 38.967 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.264 |
| DATORII | 2.818.358 |
| CAPITALURI - TOTAL | 515.154 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.691.656 |
| VENITURI TOTALE | 7.265.197 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.158.287 |
| Profitul brut | 106.910 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 81.074 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.945.582 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.223.474 |
| Stocuri | 443.342 |
| Creante | 764.061 |
| Casa si conturi la banci | 16.071 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.264 |
| DATORII | 2.738.240 |
| CAPITALURI - TOTAL | 434.080 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.427.207 |
| VENITURI TOTALE | 7.061.878 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.729.187 |
| Profitul brut | 332.691 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 289.849 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.096.959 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.054.792 |
| Stocuri | 428.640 |
| Creante | 593.175 |
| Casa si conturi la banci | 32.977 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.264 |
| DATORII | 2.925.083 |
| CAPITALURI - TOTAL | 229.932 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.289.820 |
| VENITURI TOTALE | 6.106.462 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.675.862 |
| Profitul brut | 430.600 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 430.600 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |