PRAM SRL – CUI 5420005
Pe scurt
PRAM SRL are CUI 5420005, număr de înregistrare J1994000714290 și sediul în Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 27.985.018 lei, un profit net de 430.344 lei și un număr mediu de 138 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 07.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PRAM SRL |
| CUI | 5420005 |
| Nr. Reg. Com. | J1994000714290 |
| EUID | ROONRC.J29/714/1994 |
| CAEN | 1071 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 07.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-03-23 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27 985 018 | 430 344 | 9 310 553 | 14 185 561 | 10 526 189 | 15 222 277 | 138 |
| 2024 | 26 593 382 | 1 082 284 | 8 103 619 | 11 552 862 | 12 001 506 | 14 841 934 | 136 |
| 2023 | 27 312 530 | 1 397 014 | 6 451 972 | 11 185 900 | 10 064 433 | 13 759 650 | 135 |
| 2022 | 28 254 440 | 2 446 815 | 9 351 678 | 12 192 215 | 11 115 618 | 12 487 549 | 129 |
| 2021 | 22 285 403 | 1 740 148 | 5 033 246 | 11 240 311 | 5 774 276 | 10 082 839 | 128 |
| 2020 | 19 555 718 | 1 048 947 | 5 323 630 | 11 214 594 | 4 780 124 | 8 342 691 | 134 |
| 2019 | 17 401 217 | 1 034 182 | 9 272 776 | 12 210 670 | 7 171 786 | 7 293 744 | 139 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises27 985 018 lei
5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PRAM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1071 Rev. 2 (echivalent: 1071 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie |
| Descriere Activitate | Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Prahova , domeniul 1071: Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 51 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- LARLEXMAR COM SRL – locul 47, 52,66 mil. lei, Bucureşti
- ANGST RO SRL – locul 47, 44,82 mil. lei, Ilfov
- PIINEA DE CASA SRL – locul 47, 30,94 mil. lei, Mureş
- MALINUL SRL – locul 47, 23,21 mil. lei, Suceava
- AMPER SRL – locul 47, 9,37 mil. lei, Satu Mare
- MONDIAL IMPEX SRL – locul 47, 8,39 mil. lei, Mureş
- MĂMUCA BUCOVINA SRL – locul 47, 7,26 mil. lei, Iaşi
- CERASIUM SRL – locul 47, 7,06 mil. lei, Buzău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PRAM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PRAM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PRAM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.552.862 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.001.506 |
| Stocuri | 7.693.142 |
| Creante | 4.180.567 |
| Casa si conturi la banci | 127.797 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 8.103.619 |
| VENITURI IN AVANS | 608.815 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.841.934 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 26.593.382 |
| VENITURI TOTALE | 34.182.367 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.012.354 |
| Profitul brut | 1.170.013 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.082.284 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 136 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.185.900 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.064.433 |
| Stocuri | 7.358.754 |
| Creante | 2.442.004 |
| Casa si conturi la banci | 263.675 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 6.451.972 |
| VENITURI IN AVANS | 1.038.711 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.759.650 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 27.312.530 |
| VENITURI TOTALE | 39.125.451 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.568.728 |
| Profitul brut | 1.556.723 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.397.014 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 135 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.192.215 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.115.618 |
| Stocuri | 8.806.910 |
| Creante | 1.898.099 |
| Casa si conturi la banci | 410.609 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 9.351.678 |
| VENITURI IN AVANS | 1.468.606 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.487.549 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 28.254.440 |
| VENITURI TOTALE | 36.705.084 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.058.717 |
| Profitul brut | 2.646.367 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.446.815 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 129 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.240.311 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.774.276 |
| Stocuri | 4.496.092 |
| Creante | 1.069.997 |
| Casa si conturi la banci | 208.187 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 5.033.246 |
| VENITURI IN AVANS | 1.898.502 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.082.839 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 22.285.403 |
| VENITURI TOTALE | 27.365.183 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.425.046 |
| Profitul brut | 1.940.137 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.740.148 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 128 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.214.594 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.780.124 |
| Stocuri | 4.490.714 |
| Creante | 211.203 |
| Casa si conturi la banci | 78.207 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 5.323.630 |
| VENITURI IN AVANS | 2.328.397 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.342.691 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 19.555.718 |
| VENITURI TOTALE | 25.112.065 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.913.630 |
| Profitul brut | 1.198.435 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.048.947 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 134 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.210.670 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.171.786 |
| Stocuri | 4.975.018 |
| Creante | 2.080.685 |
| Casa si conturi la banci | 116.083 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 9.272.776 |
| VENITURI IN AVANS | 2.815.936 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.293.744 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 17.401.217 |
| VENITURI TOTALE | 22.904.785 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.866.364 |
| Profitul brut | 1.038.421 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.034.182 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 139 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.020.586 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.457.227 |
| Stocuri | 4.325.830 |
| Creante | 1.102.110 |
| Casa si conturi la banci | 29.287 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 6.218.251 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.259.562 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 15.508.040 |
| VENITURI TOTALE | 19.714.860 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.813.661 |
| Profitul brut | 901.199 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 781.728 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 126 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.609.063 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.974.830 |
| Stocuri | 4.274.053 |
| Creante | 1.622.655 |
| Casa si conturi la banci | 78.122 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 7.046.781 |
| VENITURI IN AVANS | 59.278 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.477.834 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 16.221.585 |
| VENITURI TOTALE | 20.579.358 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.259.349 |
| Profitul brut | 1.320.009 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.127.515 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 123 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.715.845 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.567.408 |
| Stocuri | 2.648.370 |
| Creante | 833.199 |
| Casa si conturi la banci | 85.839 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 4.684.997 |
| VENITURI IN AVANS | 247.938 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.350.318 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 16.510.950 |
| VENITURI TOTALE | 22.146.382 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.022.652 |
| Profitul brut | 1.123.730 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 952.914 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 139 |