PREMIX CARGO SRL – CUI 26921122
Pe scurt
PREMIX CARGO SRL are CUI 26921122, număr de înregistrare J2010000242285 și sediul în Municipiul Slatina, județul Olt. Activitatea principală declarată: CAEN 3832 – Recuperarea materialelor reciclabile sortate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.945.795 lei, un profit net de 9.276 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PREMIX CARGO SRL |
| CUI | 26921122 |
| Nr. Reg. Com. | J2010000242285 |
| EUID | ROONRC.J2010000242285 |
| CAEN | 3832 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-05-13 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 945 795 | 9 276 | 1 989 217 | 1 543 654 | 1 235 906 | 354 021 | 10 |
| 2024 | 3 527 212 | 94 173 | 2 540 188 | 2 429 248 | 1 639 488 | 996 967 | 12 |
| 2023 | 4 653 641 | 1 212 507 | 2 230 975 | 2 290 639 | 1 969 759 | 1 401 927 | 15 |
| 2022 | 3 612 143 | 396 755 | 2 740 636 | 2 501 988 | 1 548 235 | 586 175 | 14 |
| 2021 | 4 818 227 | 322 920 | 2 224 698 | 3 057 977 | 1 111 326 | 1 125 278 | 14 |
| 2020 | 3 933 098 | 900 848 | 1 343 248 | 1 547 033 | 2 301 347 | 1 602 359 | 9 |
| 2019 | 1 862 606 | 308 770 | 507 294 | 516 257 | 892 548 | 901 511 | 9 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 945 795 lei
-16%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PREMIX CARGO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3832 Rev. 2 (echivalent: 3832 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Descriere Activitate | Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Cod CAEN principal | 38 Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Descriere activitate (principal) | Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Olt , domeniul 3832: Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (38), poziții apropiate de locul 34 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PERSHA METALOPEREROBNA COMPANY S.R.L. – locul 30, 57,69 mil. lei, Bucureşti
- FINANCIAR URBAN SRL – locul 30, 49,87 mil. lei, Argeş
- ALI - MAR SRL – locul 30, 3,48 mil. lei, Sibiu
- EKOLOGIK CONSULTING & SANITATION SRL – locul 30, 533.912 lei, Argeş
- DEZMEMBRĂRI CONSTANTA SRL – locul 30, 391.440 lei, Constanţa
- ANEPAL AMBALAJE SRL – locul 31, 56,86 mil. lei, Argeş
- TEGA SA – locul 31, 47,27 mil. lei, Covasna
- REMAT SA – locul 31, 3,48 mil. lei, Olt
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PREMIX CARGO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PREMIX CARGO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PREMIX CARGO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.429.248 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.639.488 |
| Stocuri | 326.769 |
| Creante | 1.095.676 |
| Casa si conturi la banci | 217.043 |
| DATORII | 2.540.188 |
| VENITURI IN AVANS | 531.581 |
| CAPITALURI - TOTAL | 996.967 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.527.212 |
| VENITURI TOTALE | 4.078.723 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.947.825 |
| Profitul brut | 130.898 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 94.173 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.290.639 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.969.759 |
| Stocuri | 566.259 |
| Creante | 1.158.317 |
| Casa si conturi la banci | 245.183 |
| DATORII | 2.230.975 |
| VENITURI IN AVANS | 627.496 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.401.927 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.653.641 |
| VENITURI TOTALE | 6.990.279 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.678.716 |
| Profitul brut | 1.311.563 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.212.507 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.501.988 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.548.235 |
| Stocuri | 414.330 |
| Creante | 1.041.871 |
| Casa si conturi la banci | 92.034 |
| DATORII | 2.740.636 |
| VENITURI IN AVANS | 723.412 |
| CAPITALURI - TOTAL | 586.175 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.612.143 |
| VENITURI TOTALE | 4.768.379 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.333.308 |
| Profitul brut | 435.071 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 396.755 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.057.977 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.111.326 |
| Stocuri | 300.530 |
| Creante | 737.768 |
| Casa si conturi la banci | 73.028 |
| DATORII | 2.224.698 |
| VENITURI IN AVANS | 819.327 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.125.278 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.818.227 |
| VENITURI TOTALE | 5.040.125 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.682.911 |
| Profitul brut | 357.214 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 322.920 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.547.033 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.301.347 |
| Stocuri | 54.232 |
| Creante | 1.100.553 |
| Casa si conturi la banci | 1.146.562 |
| DATORII | 1.343.248 |
| VENITURI IN AVANS | 902.773 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.602.359 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.933.098 |
| VENITURI TOTALE | 4.081.555 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.140.132 |
| Profitul brut | 941.423 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 900.848 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| Active imobilizate | 516.257 |
| Active circulante | 892.548 |
| Stocuri | 12.111 |
| Creante | 622.010 |
| Disponibilitati | 258.427 |
| Datorii | 507.294 |
| Capitaluri proprii | 901.511 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.862.606 |
| Venituri totale | 2.012.691 |
| Cheltuieli totale | 1.683.795 |
| Profit brut | 328.896 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 308.770 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 630.281 |
| Active circulante | 929.443 |
| Stocuri | 1.886 |
| Creante | 762.662 |
| Disponibilitati | 164.895 |
| Datorii | 944.984 |
| Capitaluri proprii | 614.740 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.359.171 |
| Venituri totale | 1.570.492 |
| Cheltuieli totale | 1.449.263 |
| Profit brut | 121.229 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 106.156 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 245.691 |
| Active circulante | 785.521 |
| Stocuri | 55.289 |
| Creante | 637.335 |
| Disponibilitati | 92.897 |
| Datorii | 467.627 |
| Capitaluri proprii | 563.585 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.914.246 |
| Venituri totale | 1.914.288 |
| Cheltuieli totale | 1.575.633 |
| Profit brut | 338.655 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 319.513 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 196.621 |
| Active circulante | 430.600 |
| Creante | 209.312 |
| Disponibilitati | 221.288 |
| Datorii | 383.149 |
| Capitaluri proprii | 244.072 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 432.000 |
| Venituri totale | 432.001 |
| Cheltuieli totale | 157.671 |
| Profit brut | 274.330 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 270.010 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |