REMAT SA – CUI 1538378
Pe scurt
REMAT SA are CUI 1538378, număr de înregistrare J28/43/1991 și sediul în Municipiul Slatina, județul Olt. Activitatea principală declarată: CAEN 3832 – Recuperarea materialelor reciclabile sortate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.478.029 lei, o pierdere netă de 117.405 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 13.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | REMAT SA |
| CUI | 1538378 |
| Nr. Reg. Com. | J28/43/1991 |
| EUID | ROONRC.J28/43/1991 |
| CAEN | 3832 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 13.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-19 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| USTUCĂ MIHAI ALEXANDRU | - | România |
| CRÎNGUREANU EUGENIA | - | România |
| STERIE IULIA | - | România |
| NICOLESCU DANIELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 478 029 | -117 405 | 2 216 581 | 87 476 | 1 678 188 | -426 922 | 5 |
| 2024 | 5 512 786 | -1 177 009 | 1 685 733 | 161 488 | 1 214 729 | -309 516 | 10 |
| 2023 | 9 656 697 | -1 122 206 | 1 423 148 | 283 087 | 2 007 554 | 867 493 | 13 |
| 2022 | 10 122 752 | -1 319 485 | 1 045 133 | 397 266 | 2 637 566 | 1 989 699 | 13 |
| 2021 | 12 179 349 | 723 146 | 904 008 | 470 869 | 3 742 323 | 3 309 184 | 14 |
| 2020 | 5 478 547 | 206 445 | 1 456 439 | 214 529 | 3 827 948 | 2 586 038 | 10 |
| 2019 | 4 565 605 | -459 445 | 1 384 307 | 231 651 | 3 532 249 | 2 379 593 | 17 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 478 029 lei
-37%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “REMAT SA”
| Cod CAEN preponderent | 3832 Rev. 2 (echivalent: 3832 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Descriere Activitate | Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Cod CAEN principal | 38 Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Descriere activitate (principal) | Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Olt , domeniul 3832: Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (38), poziții apropiate de locul 31 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PET RECYCLING TEAM TARGU MURES S.A. – locul 27, 75,98 mil. lei, Mureş
- DML INVEST SRL – locul 27, 70,79 mil. lei, Alba
- BAUER ONE S.R.L. – locul 27, 4,05 mil. lei, Iaşi
- ECO DAVGROUP S.R.L. – locul 27, 712.164 lei, Gorj
- STIMAT-COM SRL – locul 27, 420.919 lei, Dâmboviţa
- AVE ROMÂNIA S.R.L. – locul 28, 62,04 mil. lei, Bihor
- SWISS TRADE SRL – locul 28, 60,51 mil. lei, Hunedoara
- YANIS IMPEX 2018 S.R.L. – locul 28, 4,03 mil. lei, Giurgiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „REMAT SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „REMAT SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „REMAT SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 161.488 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.214.729 |
| Stocuri | 538.181 |
| Creante | 664.394 |
| Casa si conturi la banci | 12.154 |
| DATORII | 1.685.733 |
| CAPITALURI - TOTAL | -309.516 |
| Capital subscris varsat | 474.135 |
| Cifra de afaceri neta | 5.512.786 |
| VENITURI TOTALE | 4.934.313 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.111.322 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.177.009 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.177.009 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 283.087 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.007.554 |
| Stocuri | 683.648 |
| Creante | 1.321.283 |
| Casa si conturi la banci | 2.623 |
| DATORII | 1.423.148 |
| CAPITALURI - TOTAL | 867.493 |
| Capital subscris varsat | 474.135 |
| Cifra de afaceri neta | 9.656.697 |
| VENITURI TOTALE | 9.668.608 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.790.814 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.122.206 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.122.206 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 397.266 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.637.566 |
| Stocuri | 548.546 |
| Creante | 2.079.086 |
| Casa si conturi la banci | 9.934 |
| DATORII | 1.045.133 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.989.699 |
| Capital subscris varsat | 474.135 |
| Cifra de afaceri neta | 10.122.752 |
| VENITURI TOTALE | 10.800.330 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.097.361 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.297.031 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.319.485 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 470.869 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.742.323 |
| Stocuri | 2.046.348 |
| Creante | 1.118.886 |
| Casa si conturi la banci | 577.089 |
| DATORII | 904.008 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.309.184 |
| Capital subscris varsat | 474.135 |
| Cifra de afaceri neta | 12.179.349 |
| VENITURI TOTALE | 12.311.571 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.461.624 |
| Profitul brut | 849.947 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 723.146 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 214.529 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.827.948 |
| Stocuri | 2.219.333 |
| Creante | 1.023.364 |
| Casa si conturi la banci | 585.251 |
| DATORII | 1.456.439 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.586.038 |
| Capital subscris varsat | 474.135 |
| Cifra de afaceri neta | 5.478.547 |
| VENITURI TOTALE | 5.508.547 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.302.102 |
| Profitul brut | 206.445 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 206.445 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 231.651 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.532.249 |
| Stocuri | 2.174.883 |
| Creante | 872.574 |
| Casa si conturi la banci | 484.792 |
| DATORII | 1.384.307 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.379.593 |
| Capital subscris varsat | 474.135 |
| Cifra de afaceri neta | 4.565.605 |
| VENITURI TOTALE | 4.625.419 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.084.864 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 459.445 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 459.445 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 280.328 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.928.308 |
| Stocuri | 2.191.012 |
| Creante | 1.257.163 |
| Casa si conturi la banci | 480.133 |
| DATORII | 1.369.598 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.839.038 |
| Capital subscris varsat | 474.135 |
| Cifra de afaceri neta | 6.315.316 |
| VENITURI TOTALE | 6.719.761 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.341.437 |
| Profitul brut | 378.324 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 368.280 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 339.783 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.767.251 |
| Stocuri | 2.175.717 |
| Creante | 1.066.326 |
| Casa si conturi la banci | 525.208 |
| DATORII | 1.636.276 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.470.758 |
| Capital subscris varsat | 474.135 |
| Cifra de afaceri neta | 6.098.677 |
| VENITURI TOTALE | 6.098.677 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.934.309 |
| Profitul brut | 164.368 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 164.368 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 378.743 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.895.014 |
| Stocuri | 2.455.780 |
| Creante | 905.458 |
| Casa si conturi la banci | 533.776 |
| DATORII | 1.967.367 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.306.390 |
| Capital subscris varsat | 474.135 |
| Cifra de afaceri neta | 3.900.706 |
| VENITURI TOTALE | 3.926.521 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.953.565 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 27.044 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 27.044 |
| Numar mediu de salariati | 16 |