HERMES S.R.L. – CUI 15411691
Pe scurt
HERMES S.R.L. are CUI 15411691, număr de înregistrare J07/209/2003 și sediul în Municipiul Botoşani, județul Botoşani. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.458.732 lei, un profit net de 1.090.105 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HERMES S.R.L. |
| CUI | 15411691 |
| Nr. Reg. Com. | J07/209/2003 |
| EUID | ROONRC.J2003000209077 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-05-07 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| HOROPCIUC MARIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 458 732 | 1 090 105 | 549 991 | 798 791 | 728 927 | 977 727 | 10 |
| 2024 | 3 311 268 | 1 234 597 | 94 099 | 665 903 | 838 039 | 1 409 843 | 9 |
| 2023 | 2 764 348 | 616 549 | 197 836 | 548 674 | 496 147 | 846 985 | 13 |
| 2022 | 2 442 841 | 219 740 | 1 186 088 | 949 601 | 466 923 | 230 436 | 12 |
| 2021 | 1 740 211 | 15 448 | 495 691 | 255 467 | 250 920 | 10 696 | 13 |
| 2020 | 1 587 656 | 235 392 | 80 016 | 489 346 | 576 250 | 985 580 | 13 |
| 2019 | 1 832 916 | 57 298 | 280 490 | 748 150 | 282 528 | 750 188 | 13 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HERMES S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Botoşani , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 215 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SITRA RO SRL – locul 211, 48,28 mil. lei, Argeş
- ANG ŞTEF AUTO SRL – locul 211, 3,56 mil. lei, Dâmboviţa
- N.M.GABRIELA PERIAM SRL – locul 211, 1,90 mil. lei, Timiş
- ROYAL PREMIER TOUR S.R.L. – locul 211, 570.368 lei, Constanţa
- PRESTARI DE SERVICII SI TRANSPORT "GERENDI" SRL – locul 211, 352.120 lei, Covasna
- GALEX SRL – locul 212, 47,81 mil. lei, Sibiu
- ILIMAS TRANS SRL – locul 212, 3,53 mil. lei, Dâmboviţa
- MUR SRL – locul 212, 1,89 mil. lei, Covasna
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HERMES S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HERMES S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HERMES S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 665.903 |
| Active circulante | 838.039 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 746.126 |
| Disponibilitati | 91.913 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 94.099 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 1.409.843 |
| Capital social | 592.700 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 3.311.268 |
| Venituri totale | 3.522.033 |
| Cheltuieli totale | 2.068.841 |
| Profit brut | 1.453.192 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.234.597 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 548.674 |
| Active circulante | 496.147 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 434.277 |
| Disponibilitati | 61.870 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 197.836 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 846.985 |
| Capital social | 592.700 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 2.764.348 |
| Venituri totale | 3.219.095 |
| Cheltuieli totale | 2.526.050 |
| Profit brut | 693.045 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 616.549 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 949.601 |
| Active circulante | 466.923 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 263.381 |
| Disponibilitati | 203.542 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 1.186.088 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 230.436 |
| Capital social | 592.700 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 2.442.841 |
| Venituri totale | 2.458.816 |
| Cheltuieli totale | 2.191.470 |
| Profit brut | 267.346 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 219.740 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 255.467 |
| Active circulante | 250.920 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 121.752 |
| Disponibilitati | 129.168 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 495.691 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 10.696 |
| Capital social | 592.700 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.740.211 |
| Venituri totale | 1.747.910 |
| Cheltuieli totale | 1.723.379 |
| Profit brut | 24.531 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.448 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 489.346 |
| Active circulante | 576.250 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 90.992 |
| Disponibilitati | 485.258 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 80.016 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 985.580 |
| Capital social | 592.700 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.587.656 |
| Venituri totale | 1.691.074 |
| Cheltuieli totale | 1.410.871 |
| Profit brut | 280.203 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 235.392 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 748.150 |
| Active circulante | 282.528 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 179.375 |
| Disponibilitati | 103.153 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 280.490 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 750.188 |
| Capital social | 592.700 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.832.916 |
| Venituri totale | 1.907.425 |
| Cheltuieli totale | 1.840.345 |
| Profit brut | 67.080 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 57.298 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 296.158 |
| Active circulante | 822.246 |
| Creante | 756.450 |
| Disponibilitati | 65.796 |
| Datorii | 425.514 |
| Capitaluri proprii | 692.890 |
| Capital social | 592.700 |
| Cifra de afaceri | 1.830.965 |
| Venituri totale | 1.904.125 |
| Cheltuieli totale | 1.807.129 |
| Profit brut | 96.996 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 92.559 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 294.442 |
| Active circulante | 471.485 |
| Creante | 193.554 |
| Disponibilitati | 277.931 |
| Datorii | 139.779 |
| Capitaluri proprii | 626.148 |
| Capital social | 592.700 |
| Cifra de afaceri | 1.794.802 |
| Venituri totale | 1.826.362 |
| Cheltuieli totale | 1.729.928 |
| Profit brut | 96.434 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 96.434 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 238.830 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 537.349 |
| Stocuri | 18.420 |
| Creante | 110.197 |
| Casa si conturi la banci | 408.732 |
| DATORII | 46.465 |
| CAPITALURI - TOTAL | 729.714 |
| Capital subscris varsat | 592.700 |
| Cifra de afaceri neta | 1.659.871 |
| VENITURI TOTALE | 1.661.116 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.656.004 |
| Profitul brut | 5.112 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.112 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |