MUR SRL – CUI 19493414
Pe scurt
MUR SRL are CUI 19493414, număr de înregistrare J2006000566144 și sediul în Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, județul Covasna. Activitatea principală declarată: CAEN 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.888.120 lei, un profit net de 239.422 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 08.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MUR SRL |
| CUI | 19493414 |
| Nr. Reg. Com. | J2006000566144 |
| EUID | ROONRC.J14/566/2006 |
| CAEN | 4939 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 08.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-12-08 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MUREA MARCEL ADRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 888 120 | 239 422 | 1 048 809 | 1 229 033 | 530 084 | 710 308 | 7 |
| 2024 | 1 478 809 | 362 306 | 493 621 | 762 132 | 442 374 | 710 885 | 6 |
| 2023 | 1 422 149 | 350 483 | 395 751 | 546 617 | 298 039 | 448 905 | 6 |
| 2022 | 1 279 937 | 330 361 | 926 029 | 625 308 | 639 143 | 338 422 | 7 |
| 2021 | 1 056 836 | 336 631 | 126 732 | 242 798 | 523 575 | 639 641 | 8 |
| 2020 | 862 447 | 188 484 | 277 579 | 162 825 | 417 763 | 303 009 | 8 |
| 2019 | 849 014 | 268 515 | 119 906 | 263 629 | 154 792 | 298 515 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MUR SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4939 Rev. 2 (echivalent: 4939 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Cod CAEN principal | 49 Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Covasna , domeniul 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 212 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MODERN TRADING SRL – locul 208, 48,96 mil. lei, Arad
- TRANSDARA SA – locul 208, 3,60 mil. lei, Arad
- HARY VACATIONS & TRIPS S.R.L. – locul 208, 1,93 mil. lei, Călăraşi
- JOSI TRANSPORT S.R.L. – locul 208, 577.111 lei, Ilfov
- SUPORT KIR TRANS S.R.L. – locul 208, 357.695 lei, Dâmboviţa
- TRANS-PRIMA SRL – locul 209, 48,94 mil. lei, Alba
- DROF TUR SRL – locul 209, 3,59 mil. lei, Iaşi
- MILUTU SRL – locul 209, 1,92 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MUR SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MUR SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MUR SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 762.132 |
| Active circulante | 442.374 |
| Creante | 273.760 |
| Disponibilitati | 168.614 |
| Datorii | 493.621 |
| Capitaluri proprii | 710.885 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 1.478.809 |
| Venituri totale | 1.502.427 |
| Cheltuieli totale | 1.102.310 |
| Profit brut | 400.117 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 362.306 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 546.617 |
| Active circulante | 298.039 |
| Creante | 231.874 |
| Disponibilitati | 66.165 |
| Datorii | 395.751 |
| Capitaluri proprii | 448.905 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 1.422.149 |
| Venituri totale | 1.512.956 |
| Cheltuieli totale | 1.149.635 |
| Profit brut | 363.321 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 350.483 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 625.308 |
| Active circulante | 639.143 |
| Creante | 501.268 |
| Disponibilitati | 137.875 |
| Datorii | 926.029 |
| Capitaluri proprii | 338.422 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 1.279.937 |
| Venituri totale | 1.363.225 |
| Cheltuieli totale | 1.020.095 |
| Profit brut | 343.130 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 330.361 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 242.798 |
| Active circulante | 523.575 |
| Creante | 98.329 |
| Disponibilitati | 425.246 |
| Datorii | 126.732 |
| Capitaluri proprii | 639.641 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 1.056.836 |
| Venituri totale | 1.141.311 |
| Cheltuieli totale | 795.349 |
| Profit brut | 345.962 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 336.631 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 162.825 |
| Active circulante | 417.763 |
| Creante | 71.951 |
| Disponibilitati | 345.812 |
| Datorii | 277.579 |
| Capitaluri proprii | 303.009 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 862.447 |
| Venituri totale | 964.223 |
| Cheltuieli totale | 767.698 |
| Profit brut | 196.525 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 188.484 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 263.629 |
| Active circulante | 154.792 |
| Creante | 58.399 |
| Disponibilitati | 96.393 |
| Datorii | 119.906 |
| Capitaluri proprii | 298.515 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 849.014 |
| Venituri totale | 930.961 |
| Cheltuieli totale | 653.926 |
| Profit brut | 277.035 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 268.515 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 24.457 |
| Active circulante | 114.948 |
| Creante | 60.801 |
| Disponibilitati | 54.147 |
| Datorii | 109.405 |
| Capitaluri proprii | 30.000 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 515.953 |
| Venituri totale | 527.379 |
| Cheltuieli totale | 469.230 |
| Profit brut | 58.149 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 52.990 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 11.695 |
| Active circulante | 113.315 |
| Stocuri | 9.111 |
| Creante | 102.532 |
| Disponibilitati | 1.672 |
| Datorii | 123.300 |
| Capitaluri proprii | 1.710 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 354.196 |
| Venituri totale | 442.465 |
| Cheltuieli totale | 364.383 |
| Profit brut | 78.082 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 73.717 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 15.029 |
| Active circulante | 36.759 |
| Creante | 29.054 |
| Disponibilitati | 7.705 |
| Datorii | 123.795 |
| Capitaluri proprii | -72.007 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 243.898 |
| Venituri totale | 254.562 |
| Cheltuieli totale | 231.823 |
| Profit brut | 22.739 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 20.300 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |