COMPAS SRL – CUI 835192
Pe scurt
COMPAS SRL are CUI 835192, număr de înregistrare J1992000042371 și sediul în Municipiul Bârlad, județul Vaslui. Activitatea principală declarată: CAEN 4664 – Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 91.060 lei, o pierdere netă de 191.731 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | COMPAS SRL |
| CUI | 835192 |
| Nr. Reg. Com. | J1992000042371 |
| EUID | ROONRC.J1992000042371 |
| CAEN | 4664 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-01-14 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MOLDOVANU ŞTEFAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 91 060 | -191 731 | 1 503 759 | 119 716 | 1 647 449 | 263 406 | 2 |
| 2024 | 690 199 | -117 379 | 1 314 000 | 356 550 | 1 663 510 | 706 060 | 4 |
| 2023 | 1 007 048 | 88 055 | 805 480 | 446 377 | 1 808 022 | 1 448 919 | 6 |
| 2022 | 1 320 892 | 216 433 | 839 738 | 533 256 | 1 667 345 | 1 360 863 | 8 |
| 2021 | 1 353 119 | 251 803 | 926 432 | 593 642 | 1 477 221 | 1 144 431 | 8 |
| 2020 | 892 682 | 116 499 | 884 764 | 670 545 | 1 106 847 | 892 628 | 7 |
| 2019 | 1 275 138 | 242 495 | 905 471 | 708 230 | 973 370 | 776 129 | 9 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises91 060 lei
-87%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COMPAS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4664 Rev. 2 (echivalent: 4664 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vaslui , domeniul 4664: Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 928 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- VISTIM SRL – locul 924, 6,12 mil. lei, Dâmboviţa
- TEBI T & B SRL – locul 924, 4,23 mil. lei, Prahova
- IZVOR COMERCIAL INVEST SRL – locul 924, 1,26 mil. lei, Bucureşti
- MCD QUALITY SOLUTIONS SRL – locul 924, 96.645 lei, Cluj
- METROM IMPORT EXPORT SRL – locul 924, 92.020 lei, Buzău
- PROD COM SERVICE SRL – locul 924, 91.131 lei, Buzău
- STALMOT RO S.R.L. – locul 925, 6,12 mil. lei, Arad
- SISTEME MEGASIB S.R.L. – locul 925, 4,23 mil. lei, Sibiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COMPAS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COMPAS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COMPAS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 356.550 |
| Active circulante | 1.663.510 |
| Stocuri | 207.717 |
| Creante | 1.763 |
| Disponibilitati | 1.454.030 |
| Datorii | 1.314.000 |
| Capitaluri proprii | 706.060 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 690.199 |
| Venituri totale | 671.768 |
| Cheltuieli totale | 771.737 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 99.969 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 117.379 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 446.377 |
| Active circulante | 1.808.022 |
| Stocuri | 249.212 |
| Creante | 109.791 |
| Disponibilitati | 1.449.019 |
| Datorii | 805.480 |
| Capitaluri proprii | 1.448.919 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 1.007.048 |
| Venituri totale | 1.017.889 |
| Cheltuieli totale | 919.716 |
| Profit brut | 98.173 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 88.055 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 533.256 |
| Active circulante | 1.667.345 |
| Stocuri | 232.170 |
| Creante | 119.102 |
| Disponibilitati | 1.316.073 |
| Datorii | 839.738 |
| Capitaluri proprii | 1.360.863 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 1.320.892 |
| Venituri totale | 1.334.994 |
| Cheltuieli totale | 1.105.847 |
| Profit brut | 229.147 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 216.433 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 593.642 |
| Active circulante | 1.477.221 |
| Stocuri | 222.828 |
| Creante | 284.537 |
| Disponibilitati | 969.856 |
| Datorii | 926.432 |
| Capitaluri proprii | 1.144.431 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 1.353.119 |
| Venituri totale | 1.360.720 |
| Cheltuieli totale | 1.096.125 |
| Profit brut | 264.595 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 251.803 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 670.545 |
| Active circulante | 1.106.847 |
| Stocuri | 205.073 |
| Creante | 197.553 |
| Disponibilitati | 704.221 |
| Datorii | 884.764 |
| Capitaluri proprii | 892.628 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 892.682 |
| Venituri totale | 886.397 |
| Cheltuieli totale | 761.639 |
| Profit brut | 124.758 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 116.499 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 708.230 |
| Active circulante | 973.370 |
| Stocuri | 219.116 |
| Creante | 205.446 |
| Disponibilitati | 548.808 |
| Datorii | 905.471 |
| Capitaluri proprii | 776.129 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 1.275.138 |
| Venituri totale | 1.301.842 |
| Cheltuieli totale | 1.046.515 |
| Profit brut | 255.327 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 242.495 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 386.847 |
| Active circulante | 1.142.725 |
| Stocuri | 221.020 |
| Creante | 372.171 |
| Disponibilitati | 549.534 |
| Datorii | 548.110 |
| Capitaluri proprii | 981.462 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 1.268.743 |
| Venituri totale | 1.268.681 |
| Cheltuieli totale | 873.017 |
| Profit brut | 395.664 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 382.985 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 292.446 |
| Active circulante | 829.267 |
| Stocuri | 212.316 |
| Creante | 233.073 |
| Disponibilitati | 383.878 |
| Datorii | 296.600 |
| Capitaluri proprii | 825.113 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 1.012.238 |
| Venituri totale | 1.017.197 |
| Cheltuieli totale | 782.839 |
| Profit brut | 234.358 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 224.436 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 302.092 |
| Active circulante | 596.323 |
| Stocuri | 197.155 |
| Creante | 119.965 |
| Disponibilitati | 279.203 |
| Datorii | 297.738 |
| Capitaluri proprii | 600.677 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 485.925 |
| Venituri totale | 497.763 |
| Cheltuieli totale | 550.706 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 52.943 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 52.943 |
| Nr. salariati | 6 |