VISTIM SRL – CUI 14119126
Pe scurt
VISTIM SRL are CUI 14119126, număr de înregistrare J2001000179150 și sediul în Sat Vişina, Comuna Vişina, județul Dâmboviţa. Activitatea principală declarată: CAEN 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.122.597 lei, un profit net de 74.872 lei și un număr mediu de 14 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 14.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VISTIM SRL |
| CUI | 14119126 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000179150 |
| EUID | ROONRC.J15/179/2001 |
| CAEN | 4690 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 14.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-08-15 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NEDELESCU TIBERIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 122 597 | 74 872 | 2 978 690 | 494 728 | 3 739 740 | 1 267 839 | 14 |
| 2024 | 6 016 320 | 93 781 | 2 998 668 | 618 092 | 3 608 590 | 1 250 702 | 14 |
| 2023 | 4 487 750 | 22 251 | 2 437 311 | 678 582 | 3 405 095 | 1 649 805 | 15 |
| 2022 | 4 648 118 | 71 995 | 2 561 330 | 689 813 | 3 676 799 | 1 809 435 | 17 |
| 2021 | 4 979 228 | 117 570 | 2 494 273 | 480 476 | 3 929 656 | 1 917 545 | 17 |
| 2020 | 4 367 124 | 33 612 | 2 217 327 | 309 878 | 4 110 718 | 2 206 860 | 17 |
| 2019 | 4 867 430 | 658 | 1 902 821 | 451 849 | 4 147 699 | 2 622 597 | 23 |
| 2018 | 6 393 329 | 111 466 | 1 833 304 | — | — | — | 31 |
| 2017 | 8 357 340 | 322 672 | 2 418 119 | — | — | — | 37 |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 122 597 lei
2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VISTIM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4690 Rev. 2 (echivalent: 4690 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Dâmboviţa , domeniul 4690: Comerț cu ridicata nespecializat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 924 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MYHORECA.RO S.R.L. – locul 920, 6,17 mil. lei, Timiş
- MEDA MUNTENIA S.R.L. – locul 920, 4,26 mil. lei, Dâmboviţa
- BOXPACK S.R.L. – locul 920, 1,27 mil. lei, Dâmboviţa
- ABI CONSULTING EXPRESS S.R.L. – locul 920, 114.483 lei, Iaşi
- NICOLETA IMPEX SRL – locul 920, 102.450 lei, Bihor
- RSC LEMNE FOC S.R.L. – locul 920, 93.846 lei, Sibiu
- LIFELINE M.D. S.R.L. – locul 920, 0 lei, Bucureşti
- COMAT DOLJ SA – locul 921, 6,17 mil. lei, Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VISTIM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VISTIM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VISTIM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 618.092 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.608.590 |
| Stocuri | 2.678.723 |
| Creante | 720.068 |
| Casa si conturi la banci | 209.799 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.688 |
| DATORII | 2.998.668 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.250.702 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.016.320 |
| VENITURI TOTALE | 6.016.850 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.898.198 |
| Profitul brut | 118.652 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 93.781 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 689.813 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.676.799 |
| Stocuri | 2.276.343 |
| Creante | 1.054.534 |
| Casa si conturi la banci | 345.922 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.153 |
| DATORII | 2.561.330 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.809.435 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.648.118 |
| VENITURI TOTALE | 4.690.883 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.593.338 |
| Profitul brut | 97.545 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 71.995 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 309.878 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.110.718 |
| Stocuri | 2.172.288 |
| Creante | 1.345.351 |
| Casa si conturi la banci | 593.079 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.591 |
| DATORII | 2.217.327 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.206.860 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 17.314 |
| Cifra de afaceri neta | 4.367.124 |
| VENITURI TOTALE | 4.472.213 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.438.161 |
| Profitul brut | 34.052 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 33.612 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 451.849 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.147.699 |
| Stocuri | 2.445.263 |
| Creante | 1.406.585 |
| Casa si conturi la banci | 295.851 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.069 |
| DATORII | 1.902.821 |
| VENITURI IN AVANS | 80.199 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.622.597 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 17.314 |
| Cifra de afaceri neta | 4.867.430 |
| VENITURI TOTALE | 5.057.502 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.047.514 |
| Profitul brut | 9.988 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 658 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 747.889 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.544.020 |
| Stocuri | 2.876.693 |
| Creante | 1.357.325 |
| Casa si conturi la banci | 310.002 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.882 |
| DATORII | 1.833.304 |
| VENITURI IN AVANS | 243.698 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.220.789 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 17.314 |
| Cifra de afaceri neta | 6.393.329 |
| VENITURI TOTALE | 7.066.270 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.930.026 |
| Profitul brut | 136.244 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 111.466 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.298.982 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.369.941 |
| Stocuri | 3.449.823 |
| Creante | 1.705.798 |
| Casa si conturi la banci | 214.320 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.403 |
| DATORII | 2.418.119 |
| VENITURI IN AVANS | 407.197 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.852.010 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 17.314 |
| Cifra de afaceri neta | 8.357.340 |
| VENITURI TOTALE | 8.523.436 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.149.395 |
| Profitul brut | 374.041 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 322.672 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.487.625 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.445.054 |
| Stocuri | 3.712.276 |
| Creante | 1.550.662 |
| Casa si conturi la banci | 182.116 |
| DATORII | 2.043.175 |
| VENITURI IN AVANS | 570.696 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.318.808 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 17.314 |
| Cifra de afaceri neta | 7.216.758 |
| VENITURI TOTALE | 7.390.530 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.293.727 |
| Profitul brut | 96.803 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 80.818 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |