ARCA SOLUTIONS SRL – CUI 29354570
Pe scurt
ARCA SOLUTIONS SRL are CUI 29354570, număr de înregistrare J2011013726401 și sediul în Bucureşti Sectorul 2, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 8121 – Activități generale de curățenie a clădirilor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.485.174 lei, un profit net de 147.987 lei și un număr mediu de 21 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ARCA SOLUTIONS SRL |
| CUI | 29354570 |
| Nr. Reg. Com. | J2011013726401 |
| EUID | ROONRC.J40/13726/2011 |
| CAEN | 8121 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-11-17 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| OPERATIONAL ADVISORY SRL | - | România |
| MOCANU OVIDIU-CRISTIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 485 174 | 147 987 | 531 846 | 502 557 | 190 411 | 153 987 | 21 |
| 2024 | 2 230 191 | 99 656 | 585 974 | 376 292 | 334 618 | 113 909 | 21 |
| 2023 | 2 145 113 | 261 217 | 373 314 | 424 568 | 328 303 | 379 557 | 23 |
| 2022 | 1 652 951 | 363 268 | 484 661 | 476 960 | 376 009 | 368 308 | 17 |
| 2021 | 1 158 507 | 174 809 | 169 556 | 242 001 | 351 989 | 424 434 | 16 |
| 2020 | 983 884 | 249 385 | 219 641 | 271 162 | 198 104 | 249 625 | 14 |
| 2019 | 1 133 489 | 112 335 | 421 595 | 569 214 | 503 | 148 122 | 22 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 485 174 lei
11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ARCA SOLUTIONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 8121 Rev. 2 (echivalent: 8121 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități generale de curățenie a clădirilor |
| Descriere Activitate | Activități generale de curățenie a clădirilor |
| Cod CAEN principal | 81 Activități generale de curățenie a clădirilor |
| Descriere activitate (principal) | Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 8121: Activități generale de curățenie a clădirilor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (81), poziții apropiate de locul 151 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TATARCA SERPENTIN S.R.L. – locul 147, 4,28 mil. lei, Suceava
- MIHTEO ICS S.R.L. – locul 147, 2,57 mil. lei, Ilfov
- VERDE VALE DE PARMAC SRL – locul 147, 1,83 mil. lei, Tulcea
- DERAT MOUSE S.R.L. – locul 147, 591.519 lei, Alba
- LOOK MODE CLAUSS SRL – locul 147, 368.574 lei, Neamţ
- EGRES-IMPEX SRL – locul 147, 219.882 lei, Harghita
- TEHNOAD MANAGEMENT SRL – locul 147, 146.500 lei, Bucureşti
- MARAX BIS DDD SRL – locul 147, 104.741 lei, Argeş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ARCA SOLUTIONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ARCA SOLUTIONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ARCA SOLUTIONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 376.292 |
| Active circulante | 334.618 |
| Stocuri | 24.412 |
| Creante | 252.139 |
| Disponibilitati | 58.067 |
| Datorii | 585.974 |
| Venituri in avans | 11.027 |
| Capitaluri proprii | 113.909 |
| Capital social | 5.000 |
| Cifra de afaceri | 2.230.191 |
| Venituri totale | 2.259.466 |
| Cheltuieli totale | 2.141.900 |
| Profit brut | 117.566 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 99.656 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 21 |
| Active imobilizate | 424.568 |
| Active circulante | 328.303 |
| Stocuri | 38.399 |
| Creante | 238.344 |
| Disponibilitati | 51.560 |
| Datorii | 373.314 |
| Capitaluri proprii | 379.557 |
| Capital social | 5.000 |
| Cifra de afaceri | 2.145.113 |
| Venituri totale | 2.149.643 |
| Cheltuieli totale | 1.868.632 |
| Profit brut | 281.011 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 261.217 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 23 |
| Active imobilizate | 476.960 |
| Active circulante | 376.009 |
| Stocuri | 24.509 |
| Creante | 282.464 |
| Disponibilitati | 69.036 |
| Datorii | 484.661 |
| Capitaluri proprii | 368.308 |
| Capital social | 5.000 |
| Cifra de afaceri | 1.652.951 |
| Venituri totale | 1.744.421 |
| Cheltuieli totale | 1.365.089 |
| Profit brut | 379.332 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 363.268 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 17 |
| Active imobilizate | 242.001 |
| Active circulante | 351.989 |
| Stocuri | 27.975 |
| Creante | 160.093 |
| Disponibilitati | 163.921 |
| Datorii | 169.556 |
| Capitaluri proprii | 424.434 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.158.507 |
| Venituri totale | 1.162.157 |
| Cheltuieli totale | 976.383 |
| Profit brut | 185.774 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 174.809 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 16 |
| Active imobilizate | 271.162 |
| Active circulante | 198.104 |
| Stocuri | 53.003 |
| Creante | 131.209 |
| Disponibilitati | 13.892 |
| Datorii | 219.641 |
| Capitaluri proprii | 249.625 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 983.884 |
| Venituri totale | 1.333.420 |
| Cheltuieli totale | 1.072.227 |
| Profit brut | 261.193 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 249.385 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |
| Active imobilizate | 569.214 |
| Active circulante | 503 |
| Stocuri | 20.659 |
| Creante | 151.171 |
| Disponibilitati | -171.327 |
| Datorii | 421.595 |
| Capitaluri proprii | 148.122 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.133.489 |
| Venituri totale | 1.133.492 |
| Cheltuieli totale | 1.009.822 |
| Profit brut | 123.670 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 112.335 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 22 |
| Active imobilizate | 597.806 |
| Active circulante | 96.878 |
| Stocuri | 21.591 |
| Creante | 223.084 |
| Disponibilitati | -147.797 |
| Datorii | 658.897 |
| Capitaluri proprii | 35.787 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.056.066 |
| Venituri totale | 1.075.593 |
| Cheltuieli totale | 1.052.642 |
| Profit brut | 22.951 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 12.195 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 597.717 |
| Active circulante | 102.241 |
| Stocuri | 19.023 |
| Creante | 273.682 |
| Disponibilitati | -190.464 |
| Datorii | 676.366 |
| Capitaluri proprii | 23.592 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.213.834 |
| Venituri totale | 1.214.556 |
| Cheltuieli totale | 1.121.499 |
| Profit brut | 93.057 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 81.558 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 143.847 |
| Active circulante | 179.587 |
| Stocuri | 17.377 |
| Creante | 158.215 |
| Disponibilitati | 3.995 |
| Datorii | 381.399 |
| Capitaluri proprii | -57.965 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 779.432 |
| Venituri totale | 780.699 |
| Cheltuieli totale | 792.241 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.542 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 13.973 |
| Nr. salariati | 7 |