ZINA IMPEX S.R.L. – CUI 6801377
Pe scurt
ZINA IMPEX S.R.L. are CUI 6801377, număr de înregistrare J21/1098/1994 și sediul în Municipiul Feteşti, județul Ialomiţa. Activitatea principală declarată: CAEN 1061 – Fabricarea produselor de morărit. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.100.926 lei, o pierdere netă de 255.112 lei și un număr mediu de 61 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ZINA IMPEX S.R.L. |
| CUI | 6801377 |
| Nr. Reg. Com. | J21/1098/1994 |
| EUID | ROONRC.J21/1098/1994 |
| CAEN | 1061 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-28 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SAVU GABRIELA VIORICA | - | România |
| SAVU MIHAI | DEPLINE, EXERCITATE SEPARAT | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 100 926 | -255 112 | 3 125 587 | 698 207 | 1 097 753 | -1 329 627 | 61 |
| 2024 | 14 814 210 | -241 935 | 3 156 410 | 795 996 | 1 359 476 | -1 000 938 | 76 |
| 2023 | 14 965 143 | 252 064 | 2 831 583 | 876 144 | 1 196 435 | -759 004 | 76 |
| 2022 | 13 631 688 | -46 034 | 3 045 643 | 1 000 499 | 1 034 076 | -1 011 068 | 76 |
| 2021 | 11 423 005 | -649 132 | 3 179 907 | 1 105 180 | 1 103 073 | -965 034 | 77 |
| 2020 | 11 159 312 | -429 114 | 2 969 565 | 1 225 359 | 1 421 684 | -315 902 | 76 |
| 2019 | 12 112 585 | -218 278 | 1 982 815 | 1 329 896 | 759 511 | 113 212 | 82 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises12 100 926 lei
-18%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ZINA IMPEX S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 1061 Rev. 2 (echivalent: 1061 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor de morărit |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor de morărit |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor de morărit |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Ialomiţa , domeniul 1061: Fabricarea produselor de morărit
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 39 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- EMPROD SRL – locul 35, 86,84 mil. lei, Bucureşti
- ALSIM MEAT DISTRIBUTION S.R.L. – locul 35, 84,31 mil. lei, Suceava
- PANI-ENTERPRISE SRL – locul 35, 46,36 mil. lei, Argeş
- BRĂDET SRL – locul 35, 34,58 mil. lei, Argeş
- TUDOR MIHAI SERV SRL – locul 35, 15,86 mil. lei, Mehedinţi
- MALITA SARAY FOOD SRL – locul 35, 14,63 mil. lei, Bucureşti
- F.ENCULESCU COM SRL – locul 35, 11,43 mil. lei, Ilfov
- GUSTINEL PROD DISTRIBUŢIE SRL – locul 35, 10,57 mil. lei, Prahova
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ZINA IMPEX S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ZINA IMPEX S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ZINA IMPEX S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 795.996 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.359.476 |
| Stocuri | 807.608 |
| Creante | 166.754 |
| Casa si conturi la banci | 385.114 |
| DATORII | 3.156.410 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.000.938 |
| Capital subscris varsat | 53.910 |
| Cifra de afaceri neta | 14.814.210 |
| VENITURI TOTALE | 18.072.386 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.314.321 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 241.935 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 241.935 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 876.144 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.196.435 |
| Stocuri | 563.318 |
| Creante | 110.857 |
| Casa si conturi la banci | 522.260 |
| DATORII | 2.831.583 |
| CAPITALURI - TOTAL | -759.004 |
| Capital subscris varsat | 53.910 |
| Cifra de afaceri neta | 14.965.143 |
| VENITURI TOTALE | 18.548.224 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.296.160 |
| Profitul brut | 252.064 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 252.064 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.000.499 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.034.076 |
| Stocuri | 782.486 |
| Creante | 99.972 |
| Casa si conturi la banci | 151.618 |
| DATORII | 3.045.643 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.011.068 |
| Capital subscris varsat | 53.910 |
| Cifra de afaceri neta | 13.631.688 |
| VENITURI TOTALE | 17.238.059 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.284.093 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 46.034 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 46.034 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.105.180 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.103.073 |
| Stocuri | 767.363 |
| Creante | 125.420 |
| Casa si conturi la banci | 210.290 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.620 |
| DATORII | 3.179.907 |
| CAPITALURI - TOTAL | -965.034 |
| Capital subscris varsat | 53.910 |
| Cifra de afaceri neta | 11.423.005 |
| VENITURI TOTALE | 13.780.670 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.429.802 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 649.132 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 649.132 |
| Numar mediu de salariati | 77 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.225.359 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.421.684 |
| Stocuri | 982.125 |
| Creante | 141.368 |
| Casa si conturi la banci | 298.191 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.620 |
| DATORII | 2.969.565 |
| CAPITALURI - TOTAL | -315.902 |
| Capital subscris varsat | 53.910 |
| Cifra de afaceri neta | 11.159.312 |
| VENITURI TOTALE | 13.569.765 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.998.879 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 429.114 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 429.114 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.329.896 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 759.511 |
| Stocuri | 327.910 |
| Creante | 141.065 |
| Casa si conturi la banci | 290.536 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.620 |
| DATORII | 1.982.815 |
| CAPITALURI - TOTAL | 113.212 |
| Capital subscris varsat | 53.910 |
| Cifra de afaceri neta | 12.112.585 |
| VENITURI TOTALE | 14.646.032 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.864.310 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 218.278 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 218.278 |
| Numar mediu de salariati | 82 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.459.849 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 544.257 |
| Stocuri | 384.128 |
| Creante | 113.447 |
| Casa si conturi la banci | 46.682 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.620 |
| DATORII | 1.679.236 |
| CAPITALURI - TOTAL | 331.490 |
| Capital subscris varsat | 53.910 |
| Cifra de afaceri neta | 11.682.046 |
| VENITURI TOTALE | 14.354.110 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.043.185 |
| Profitul brut | 310.925 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 277.270 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.279.299 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 795.400 |
| Stocuri | 439.733 |
| Creante | 90.595 |
| Casa si conturi la banci | 265.072 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.620 |
| DATORII | 2.027.100 |
| CAPITALURI - TOTAL | 54.219 |
| Capital subscris varsat | 53.910 |
| Cifra de afaceri neta | 10.700.491 |
| VENITURI TOTALE | 13.244.407 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.909.641 |
| Profitul brut | 334.766 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 334.766 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 75 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.369.654 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 708.029 |
| Stocuri | 544.398 |
| Creante | 95.988 |
| Casa si conturi la banci | 67.643 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.620 |
| DATORII | 2.364.849 |
| CAPITALURI - TOTAL | -280.546 |
| Capital subscris varsat | 53.910 |
| Cifra de afaceri neta | 9.644.370 |
| VENITURI TOTALE | 11.837.841 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.636.575 |
| Profitul brut | 201.266 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 201.266 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 70 |