F.ENCULESCU COM SRL – CUI 478600
Pe scurt
F.ENCULESCU COM SRL are CUI 478600, număr de înregistrare J2003001020237 și sediul în Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, județul Ilfov. Activitatea principală declarată: CAEN 1039 – Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 11.429.374 lei, un profit net de 82.801 lei și un număr mediu de 51 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 06.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | F.ENCULESCU COM SRL |
| CUI | 478600 |
| Nr. Reg. Com. | J2003001020237 |
| EUID | ROONRC.J2003001020237 |
| CAEN | 1039 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 06.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-06-12 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ENCULESCU FLORIN NELU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 429 374 | 82 801 | 4 509 282 | 5 548 786 | 10 030 624 | 11 076 937 | 51 |
| 2024 | 11 882 832 | 673 320 | 4 632 963 | 5 786 285 | 9 840 814 | 10 994 136 | 52 |
| 2023 | 11 412 319 | 1 068 917 | 6 052 370 | 5 859 002 | 10 485 448 | 10 320 816 | 0 |
| 2022 | 11 155 046 | 1 739 549 | 5 454 591 | 5 604 956 | 9 056 380 | 9 226 678 | 55 |
| 2021 | 9 553 488 | 60 870 | 6 525 439 | 4 327 519 | 9 652 998 | 7 487 129 | 65 |
| 2020 | 10 341 489 | 1 301 173 | 6 012 427 | 4 076 782 | 9 340 973 | 7 426 260 | 67 |
| 2019 | 10 032 407 | 1 598 637 | 6 051 148 | 4 147 154 | 8 009 779 | 6 125 086 | 65 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises11 429 374 lei
-4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “F.ENCULESCU COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1039 Rev. 2 (echivalent: 1039 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Descriere Activitate | Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 10 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Ilfov , domeniul 1039: Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 35 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TELDO TRANS SRL – locul 31, 96,06 mil. lei, Olt
- SAM DOR DIVERS SRL – locul 31, 95,89 mil. lei, Argeş
- VARGA QUATTRO SRL – locul 31, 53,40 mil. lei, Satu Mare
- MARGARITA FORMAGGI SRL – locul 31, 36,78 mil. lei, Bacău
- AROMATICS SRL – locul 31, 18,42 mil. lei, Braşov
- FARINA PAN SRL – locul 31, 18,01 mil. lei, Prahova
- BETAROM IMPEX SRL – locul 31, 14,09 mil. lei, Cluj
- NOVATICOM INTERPAL S.R.L. – locul 31, 13,67 mil. lei, Maramureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „F.ENCULESCU COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „F.ENCULESCU COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „F.ENCULESCU COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.786.285 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.840.814 |
| Stocuri | 8.768.617 |
| Creante | 502.508 |
| Casa si conturi la banci | 569.689 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 4.632.963 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.994.136 |
| Capital subscris varsat | 512.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 11.882.832 |
| VENITURI TOTALE | 12.282.139 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.477.020 |
| Profitul brut | 805.119 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 673.320 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 52 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.859.002 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.485.448 |
| Stocuri | 9.084.120 |
| Creante | 1.054.679 |
| Casa si conturi la banci | 346.649 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.736 |
| DATORII | 6.052.370 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.320.816 |
| Capital subscris varsat | 512.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 11.412.319 |
| VENITURI TOTALE | 12.145.892 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.908.742 |
| Profitul brut | 1.237.150 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.068.917 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.604.956 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.056.380 |
| Stocuri | 7.524.228 |
| Creante | 1.237.762 |
| Casa si conturi la banci | 294.390 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.933 |
| DATORII | 5.454.591 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.226.678 |
| Capital subscris varsat | 512.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 11.155.046 |
| VENITURI TOTALE | 11.748.047 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.743.306 |
| Profitul brut | 2.004.741 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.739.549 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.327.519 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.652.998 |
| Stocuri | 8.046.452 |
| Creante | 1.400.040 |
| Casa si conturi la banci | 206.506 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 32.051 |
| DATORII | 6.525.439 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.487.129 |
| Capital subscris varsat | 512.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 9.553.488 |
| VENITURI TOTALE | 9.869.342 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.791.418 |
| Profitul brut | 77.924 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 60.870 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 65 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.076.782 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.340.973 |
| Stocuri | 7.661.495 |
| Creante | 1.147.485 |
| Casa si conturi la banci | 531.993 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.932 |
| DATORII | 6.012.427 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.426.260 |
| Capital subscris varsat | 512.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.341.489 |
| VENITURI TOTALE | 11.111.881 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.614.492 |
| Profitul brut | 1.497.389 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.301.173 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 67 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.147.154 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.009.779 |
| Stocuri | 6.719.947 |
| Creante | 1.152.699 |
| Casa si conturi la banci | 137.133 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.301 |
| DATORII | 6.051.148 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.125.086 |
| Capital subscris varsat | 512.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.032.407 |
| VENITURI TOTALE | 10.346.815 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.588.129 |
| Profitul brut | 1.758.686 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.598.637 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 65 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.320.667 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.762.850 |
| Stocuri | 6.023.452 |
| Creante | 1.455.195 |
| Casa si conturi la banci | 284.203 |
| DATORII | 6.557.068 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.526.449 |
| Capital subscris varsat | 512.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.553.449 |
| VENITURI TOTALE | 8.537.774 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.715.302 |
| Profitul brut | 822.472 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 727.041 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 60 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.075.954 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.849.818 |
| Stocuri | 6.254.978 |
| Creante | 1.399.968 |
| Casa si conturi la banci | 194.872 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.624 |
| DATORII | 7.454.756 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.481.640 |
| Capital subscris varsat | 512.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.353.320 |
| VENITURI TOTALE | 8.554.054 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.749.690 |
| Profitul brut | 804.364 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 690.085 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 60 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.121.429 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.516.550 |
| Stocuri | 6.984.360 |
| Creante | 1.273.851 |
| Casa si conturi la banci | 258.339 |
| DATORII | 8.846.424 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.791.555 |
| Capital subscris varsat | 512.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.554.818 |
| VENITURI TOTALE | 8.590.861 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.356.981 |
| Profitul brut | 233.880 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 198.438 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 70 |