VITIS GHENGHEA SRL – CUI 15814279
Pe scurt
VITIS GHENGHEA SRL are CUI 15814279, număr de înregistrare J37/566/2003 și sediul în Sat Şuletea, Comuna Şuletea, județul Vaslui. Activitatea principală declarată: CAEN 161 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 36.483 lei, un profit net de 1.197 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VITIS GHENGHEA SRL |
| CUI | 15814279 |
| Nr. Reg. Com. | J37/566/2003 |
| EUID | ROONRC.J37/566/2003 |
| CAEN | 161 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-10-14 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GHENGHEA EUGEN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 36 483 | 1 197 | 151 390 | 150 186 | 154 087 | 152 883 | 1 |
| 2024 | 45 354 | 787 | 139 455 | 210 367 | 168 887 | 239 799 | 1 |
| 2023 | 109 459 | 5 356 | 38 255 | 48 049 | 229 216 | 239 010 | 2 |
| 2022 | 104 690 | 5 825 | 70 939 | 62 035 | 242 558 | 233 654 | 2 |
| 2021 | 177 188 | 15 042 | 114 449 | 104 403 | 273 095 | 227 830 | 2 |
| 2020 | 91 369 | 27 798 | 200 909 | 154 494 | 259 002 | 212 587 | 3 |
| 2019 | 148 572 | 41 463 | 257 014 | 202 856 | 239 146 | 184 988 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises36 483 lei
-20%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VITIS GHENGHEA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 161 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere activitate (principal) | Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vaslui , domeniul 161: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 620 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- STAR WOOD SRL – locul 616, 985.611 lei, Constanţa
- DENIPREST CONSULTING SRL – locul 616, 43.944 lei, Teleorman
- VIBE ANASTASIA METHOD S.R.L. – locul 616, 31.904 lei, Olt
- PROFIHOLZ S.R.L. – locul 616, 0 lei, Bihor
- VECLENIT TRANS SRL – locul 617, 980.678 lei, Maramureş
- OANEA LOGISTICS S.R.L. – locul 617, 38.000 lei, Alba
- IASNICOLFOR S.R.L. – locul 617, 30.645 lei, Vrancea
- TIVCONSTRUCTWOODHOMES S.R.L. – locul 617, 0 lei, Neamţ
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VITIS GHENGHEA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VITIS GHENGHEA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VITIS GHENGHEA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 210.367 |
| Active circulante | 168.887 |
| Stocuri | 41.783 |
| Creante | 103.563 |
| Disponibilitati | 23.541 |
| Datorii | 139.455 |
| Capitaluri proprii | 239.799 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 45.354 |
| Venituri totale | 135.536 |
| Cheltuieli totale | 134.296 |
| Profit brut | 1.240 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 787 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 48.049 |
| Active circulante | 229.216 |
| Stocuri | 110.716 |
| Creante | 117.210 |
| Disponibilitati | 1.290 |
| Datorii | 38.255 |
| Capitaluri proprii | 239.010 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 109.459 |
| Venituri totale | 227.145 |
| Cheltuieli totale | 220.613 |
| Profit brut | 6.532 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.356 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 62.035 |
| Active circulante | 242.558 |
| Stocuri | 91.472 |
| Creante | 86.041 |
| Disponibilitati | 65.045 |
| Datorii | 70.939 |
| Capitaluri proprii | 233.654 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 104.690 |
| Venituri totale | 276.407 |
| Cheltuieli totale | 269.662 |
| Profit brut | 6.745 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.825 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 104.403 |
| Active circulante | 273.095 |
| Stocuri | 81.109 |
| Creante | 137.243 |
| Disponibilitati | 54.743 |
| Datorii | 114.449 |
| Venituri in avans | 35.219 |
| Capitaluri proprii | 227.830 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 177.188 |
| Venituri totale | 243.310 |
| Cheltuieli totale | 226.496 |
| Profit brut | 16.814 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.042 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 154.494 |
| Active circulante | 259.002 |
| Stocuri | 23.755 |
| Creante | 75.883 |
| Disponibilitati | 159.364 |
| Datorii | 200.909 |
| Capitaluri proprii | 212.587 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 91.369 |
| Venituri totale | 304.830 |
| Cheltuieli totale | 276.020 |
| Profit brut | 28.810 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 27.798 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 202.856 |
| Active circulante | 239.146 |
| Stocuri | 20.542 |
| Creante | 96.597 |
| Disponibilitati | 122.007 |
| Datorii | 257.014 |
| Capitaluri proprii | 184.988 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 148.572 |
| Venituri totale | 288.041 |
| Cheltuieli totale | 245.020 |
| Profit brut | 43.021 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 41.463 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 251.219 |
| Active circulante | 172.831 |
| Stocuri | 16.439 |
| Creante | 154.495 |
| Disponibilitati | 1.897 |
| Datorii | 280.724 |
| Capitaluri proprii | 143.326 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 277.598 |
| Venituri totale | 277.598 |
| Cheltuieli totale | 269.042 |
| Profit brut | 8.556 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.563 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 299.582 |
| Active circulante | 232.637 |
| Stocuri | 59.801 |
| Creante | 118.881 |
| Disponibilitati | 53.955 |
| Datorii | 352.483 |
| Venituri in avans | 44.102 |
| Capitaluri proprii | 135.634 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 289.657 |
| Venituri totale | 289.657 |
| Cheltuieli totale | 275.857 |
| Profit brut | 13.800 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 12.036 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 184.005 |
| Active circulante | 188.391 |
| Stocuri | 40.737 |
| Creante | 70.749 |
| Disponibilitati | 76.905 |
| Datorii | 247.669 |
| Capitaluri proprii | 124.727 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 161.627 |
| Venituri totale | 241.590 |
| Cheltuieli totale | 224.850 |
| Profit brut | 16.740 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.124 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |