VELINEO SRL – CUI 13251039
Pe scurt
VELINEO SRL are CUI 13251039, număr de înregistrare J2000000900050 și sediul în Municipiul Oradea, județul Bihor. Activitatea principală declarată: CAEN 1512 – Producția, prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre și de alte animale n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 13.297.410 lei, un profit net de 549.679 lei și un număr mediu de 110 salariați.
- Stare ONRC: radiată
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VELINEO SRL |
| CUI | 13251039 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000900050 |
| EUID | ROONRC.J2000000900050 |
| CAEN | 1512 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | radiată |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-11-09 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| JEPPE BOOCK-JENSEN | - | Danemarca |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13 297 410 | 549 679 | 6 053 185 | 1 840 227 | 4 664 841 | 610 960 | 110 |
| 2024 | 13 873 411 | 1 115 307 | 849 197 | 1 849 460 | 5 164 827 | 6 288 629 | 120 |
| 2023 | 14 117 297 | 1 839 433 | 830 289 | 642 710 | 6 288 474 | 6 151 583 | 124 |
| 2022 | 12 412 363 | 1 185 374 | 750 807 | 622 302 | 4 576 456 | 4 498 488 | 128 |
| 2021 | 10 538 030 | 1 002 108 | 580 199 | 853 523 | 6 586 769 | 6 913 335 | 129 |
| 2020 | 8 155 257 | 1 293 086 | 2 449 456 | 801 936 | 7 505 450 | 5 911 214 | 137 |
| 2019 | 11 737 565 | 1 305 013 | 2 552 616 | 1 419 393 | 6 807 196 | 4 618 128 | 150 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises13 297 410 lei
-4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VELINEO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1512 Rev. 2 (echivalent: 1512 Rev. 1, 1512 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament |
| Cod CAEN principal | 15 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament |
| Descriere activitate (principal) | Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Timiş , domeniul 1512: Producția, prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre și de alte animale n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (15), poziții apropiate de locul 9 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MUSETTE EXIM SRL – locul 5, 138,53 mil. lei, Bucureşti
- BĂLANA EXPRES SRL – locul 5, 102,54 mil. lei, Constanţa
- EAST COAST SRL – locul 5, 23,30 mil. lei, Timiş
- PRODUCTIE COMERT "KALIT" SRL – locul 5, 1,11 mil. lei, Covasna
- RHINO WORK S.R.L. – locul 6, 110,46 mil. lei, Bacău
- SOBIS SOLUTIONS SRL – locul 6, 92,44 mil. lei, Sibiu
- CECCO BRUNA 2011 SRL – locul 6, 20,84 mil. lei, Sibiu
- TARO COMIMPEX SRL – locul 6, 747.987 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VELINEO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VELINEO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VELINEO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.849.460 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.164.827 |
| Stocuri | 111.960 |
| Creante | 2.263.738 |
| Casa si conturi la banci | 2.789.129 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 123.539 |
| DATORII | 849.197 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.288.629 |
| Capital subscris varsat | 5.257 |
| Cifra de afaceri neta | 13.873.411 |
| VENITURI TOTALE | 13.988.950 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.692.598 |
| Profitul brut | 1.296.352 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.115.307 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 120 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 642.710 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.288.474 |
| Stocuri | 101.406 |
| Creante | 1.120.286 |
| Casa si conturi la banci | 5.066.782 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.688 |
| DATORII | 830.289 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.151.583 |
| Capital subscris varsat | 5.257 |
| Cifra de afaceri neta | 14.117.297 |
| VENITURI TOTALE | 14.267.452 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.176.833 |
| Profitul brut | 2.090.619 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.839.433 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 124 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 622.302 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.576.456 |
| Stocuri | 97.587 |
| Creante | 1.181.762 |
| Casa si conturi la banci | 3.297.107 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.537 |
| DATORII | 750.807 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.498.488 |
| Capital subscris varsat | 5.257 |
| Cifra de afaceri neta | 12.412.363 |
| VENITURI TOTALE | 12.231.659 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.858.979 |
| Profitul brut | 1.372.680 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.185.374 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 128 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 853.523 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.586.769 |
| Stocuri | 399.847 |
| Creante | 1.099.863 |
| Casa si conturi la banci | 5.087.059 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.242 |
| DATORII | 580.199 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.913.335 |
| Capital subscris varsat | 5.257 |
| Cifra de afaceri neta | 10.538.030 |
| VENITURI TOTALE | 10.789.609 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.623.697 |
| Profitul brut | 1.165.912 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.002.108 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 129 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 801.936 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.505.450 |
| Stocuri | 260.716 |
| Creante | 1.134.154 |
| Casa si conturi la banci | 6.110.580 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.284 |
| DATORII | 2.449.456 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.911.214 |
| Capital subscris varsat | 5.257 |
| Cifra de afaceri neta | 8.155.257 |
| VENITURI TOTALE | 9.833.755 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.340.219 |
| Profitul brut | 1.493.536 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.293.086 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 137 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.419.393 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.807.196 |
| Stocuri | 83.396 |
| Creante | 2.084.190 |
| Casa si conturi la banci | 4.639.610 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54.038 |
| DATORII | 2.552.616 |
| PROVIZIOANE | 1.109.883 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.618.128 |
| Capital subscris varsat | 5.257 |
| Cifra de afaceri neta | 11.737.565 |
| VENITURI TOTALE | 11.886.906 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.378.906 |
| Profitul brut | 1.508.000 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.305.013 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 150 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.769.528 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.888.670 |
| Stocuri | 79.616 |
| Creante | 2.384.836 |
| Casa si conturi la banci | 3.424.218 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.433 |
| DATORII | 3.316.597 |
| PROVIZIOANE | 1.081.919 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.313.115 |
| Capital subscris varsat | 5.257 |
| Cifra de afaceri neta | 13.238.379 |
| VENITURI TOTALE | 13.269.636 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.024.157 |
| Profitul brut | 1.245.479 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.073.308 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 160 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.026.097 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.211.304 |
| Stocuri | 201.120 |
| Creante | 1.990.187 |
| Casa si conturi la banci | 4.019.997 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54.218 |
| DATORII | 6.051.812 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.239.807 |
| Capital subscris varsat | 5.257 |
| Cifra de afaceri neta | 12.789.194 |
| VENITURI TOTALE | 12.969.434 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.524.982 |
| Profitul brut | 2.444.452 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.178.526 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 155 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.594.421 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.423.283 |
| Stocuri | 213.286 |
| Creante | 1.140.461 |
| Casa si conturi la banci | 5.069.536 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.629 |
| DATORII | 2.226.277 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.845.056 |
| Capital subscris varsat | 5.257 |
| Cifra de afaceri neta | 10.412.023 |
| VENITURI TOTALE | 10.608.942 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.386.781 |
| Profitul brut | 2.222.161 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.971.734 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 147 |