VALFRAT PREST SRL – CUI 9745220
Informativ
VALFRAT PREST SRL are CUI 9745220, număr de înregistrare J1997000221117 și sediul în Municipiul Reşiţa, județul Caraş-Severin. Activitatea principală declarată: CAEN 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 591.075 lei, un profit net de 4.092 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VALFRAT PREST SRL |
| CUI | 9745220 |
| Nr. Reg. Com. | J1997000221117 |
| EUID | ROONRC.J1997000221117 |
| CAEN | 4322 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-09-05 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FRĂȚILĂ IRINEL-IONUȚ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 591 075 | 4 092 | 94 581 | — | — | — | 3 |
| 2024 | 607 313 | -22 805 | 184 512 | 66 554 | 323 638 | 207 245 | 3 |
| 2023 | 210 711 | -168 031 | 147 588 | 66 181 | 309 371 | 230 050 | 4 |
| 2022 | 529 227 | 5 948 | 173 128 | 68 835 | 499 883 | 398 080 | 6 |
| 2021 | 633 026 | 5 766 | 147 088 | 71 678 | 466 122 | 392 132 | 5 |
| 2020 | 789 387 | 2 038 | 223 268 | 75 738 | 540 789 | 386 367 | 6 |
| 2019 | 1 217 328 | 1 158 | 334 295 | 80 406 | 645 807 | 384 329 | 8 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VALFRAT PREST SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4322 Rev. 2 (echivalent: 4322 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Caraş-Severin , domeniul 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 2241 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BIT POWER INNOVATION S.R.L. – locul 2237, 881.377 lei, Timiş
- FASTENERROM SRL – locul 2237, 592.509 lei, Timiş
- YES SYSTEMS S.R.L. – locul 2238, 881.093 lei, Vâlcea
- CLIMA DESIGN CONSTRUCT SRL – locul 2238, 591.256 lei, Bucureşti
- DARK LIGHT INNOVATION S.R.L. – locul 2239, 880.671 lei, Bucureşti
- INSTINCT SRL – locul 2239, 591.119 lei, Satu Mare
- ELCISIGUR SRL – locul 2240, 880.368 lei, Neamţ
- ARTCLIM SRL – locul 2240, 591.077 lei, Timiş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VALFRAT PREST SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VALFRAT PREST SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VALFRAT PREST SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 66.554 |
| Active circulante | 323.638 |
| Stocuri | 156.155 |
| Creante | 60.745 |
| Disponibilitati | 106.738 |
| Cheltuieli in avans | 1.565 |
| Datorii | 184.512 |
| Capitaluri proprii | 207.245 |
| Capital social | 234.000 |
| Cifra de afaceri | 607.313 |
| Venituri totale | 534.694 |
| Cheltuieli totale | 557.499 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 22.805 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 22.805 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 66.181 |
| Active circulante | 309.371 |
| Stocuri | 235.208 |
| Creante | 28.860 |
| Disponibilitati | 45.303 |
| Cheltuieli in avans | 2.086 |
| Datorii | 147.588 |
| Capitaluri proprii | 230.050 |
| Capital social | 234.000 |
| Cifra de afaceri | 210.711 |
| Venituri totale | 210.721 |
| Cheltuieli totale | 378.752 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 168.031 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 168.031 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 68.835 |
| Active circulante | 499.883 |
| Stocuri | 227.208 |
| Creante | 157.209 |
| Disponibilitati | 115.466 |
| Cheltuieli in avans | 2.490 |
| Datorii | 173.128 |
| Capitaluri proprii | 398.080 |
| Capital social | 234.000 |
| Cifra de afaceri | 529.227 |
| Venituri totale | 601.062 |
| Cheltuieli totale | 591.101 |
| Profit brut | 9.961 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.948 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 71.678 |
| Active circulante | 466.122 |
| Stocuri | 162.208 |
| Creante | 184.960 |
| Disponibilitati | 118.954 |
| Cheltuieli in avans | 1.420 |
| Datorii | 147.088 |
| Capitaluri proprii | 392.132 |
| Capital social | 234.000 |
| Cifra de afaceri | 633.026 |
| Venituri totale | 587.869 |
| Cheltuieli totale | 579.923 |
| Profit brut | 7.946 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.766 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 75.738 |
| Active circulante | 540.789 |
| Stocuri | 200.578 |
| Creante | 223.046 |
| Disponibilitati | 117.165 |
| Cheltuieli in avans | 1.778 |
| Datorii | 223.268 |
| Venituri in avans | 8.670 |
| Capitaluri proprii | 386.367 |
| Capital social | 234.000 |
| Cifra de afaceri | 789.387 |
| Venituri totale | 643.797 |
| Cheltuieli totale | 639.649 |
| Profit brut | 4.148 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.038 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 80.406 |
| Active circulante | 645.807 |
| Stocuri | 364.107 |
| Creante | 203.254 |
| Disponibilitati | 78.446 |
| Cheltuieli in avans | 1.081 |
| Datorii | 334.295 |
| Venituri in avans | 8.670 |
| Capitaluri proprii | 384.329 |
| Capital social | 234.000 |
| Cifra de afaceri | 1.217.328 |
| Venituri totale | 1.217.392 |
| Cheltuieli totale | 1.214.130 |
| Profit brut | 3.262 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.158 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 81.396 |
| Active circulante | 693.591 |
| Stocuri | 449.447 |
| Creante | 199.783 |
| Disponibilitati | 44.361 |
| Cheltuieli in avans | 1.104 |
| Datorii | 384.251 |
| Venituri in avans | 8.670 |
| Capitaluri proprii | 383.170 |
| Capital social | 234.000 |
| Cifra de afaceri | 884.351 |
| Venituri totale | 891.310 |
| Cheltuieli totale | 884.119 |
| Profit brut | 7.191 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.728 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 85.823 |
| Active circulante | 658.618 |
| Stocuri | 361.200 |
| Creante | 276.128 |
| Disponibilitati | 21.290 |
| Cheltuieli in avans | 379 |
| Datorii | 357.708 |
| Venituri in avans | 8.670 |
| Capitaluri proprii | 378.442 |
| Capital social | 234.000 |
| Cifra de afaceri | 955.226 |
| Venituri totale | 852.332 |
| Cheltuieli totale | 847.893 |
| Profit brut | 4.439 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.046 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 80.773 |
| Active circulante | 654.383 |
| Stocuri | 549.648 |
| Creante | 94.745 |
| Disponibilitati | 9.990 |
| Cheltuieli in avans | 208 |
| Datorii | 581.298 |
| Venituri in avans | 11.670 |
| Capitaluri proprii | 142.396 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 782.051 |
| Venituri totale | 782.382 |
| Cheltuieli totale | 779.022 |
| Profit brut | 3.360 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.416 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |