TREND SRL – CUI 9127513
Pe scurt
TREND SRL are CUI 9127513, număr de înregistrare J1996000660012 și sediul în Municipiul Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 1421 – Extracția pietrișului și nisipului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.894.275 lei, o pierdere netă de 509.649 lei și un număr mediu de 55 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TREND SRL |
| CUI | 9127513 |
| Nr. Reg. Com. | J1996000660012 |
| EUID | ROONRC.J1996000660012 |
| CAEN | 1421 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-12-24 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SUCIU IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 894 275 | -509 649 | 832 117 | 1 606 124 | 549 846 | 1 323 853 | 55 |
| 2024 | 5 645 480 | -655 959 | 767 758 | 1 691 983 | 926 623 | 1 850 848 | 68 |
| 2023 | 8 256 421 | 625 543 | 1 529 365 | 1 949 275 | 2 145 047 | 2 564 957 | 78 |
| 2022 | 6 997 193 | 679 720 | 1 381 484 | 1 795 269 | 1 525 629 | 1 939 414 | 95 |
| 2021 | 5 644 855 | 475 219 | 2 176 222 | 1 920 000 | 963 984 | 707 762 | 101 |
| 2020 | 6 309 223 | -1 074 966 | 2 026 179 | 2 207 861 | 50 861 | 232 543 | 104 |
| 2019 | 7 630 449 | -563 883 | 1 746 791 | 2 319 878 | 61 448 | 634 535 | 145 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TREND SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1421 Rev. 0 (echivalent: 1421 Rev. 1, 1421 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Extracția pietrișului și nisipului |
| Descriere Activitate | Extracția pietrișului și nisipului |
| Cod CAEN principal | 14 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Alba , domeniul 1421: Extracția pietrișului și nisipului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (14), poziții apropiate de locul 125 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- INDAC AVISTAR SRL – locul 121, 10,35 mil. lei, Buzău
- LIMTEX SRL – locul 121, 5,28 mil. lei, Bihor
- AGRO DOSTOROS S.R.L. – locul 121, 4,63 mil. lei, Galaţi
- NATURAL SERVICE SRL – locul 121, 1,73 mil. lei, Ialomiţa
- QUEEN YMPERIALL DRESS SRL – locul 121, 733.673 lei, Gorj
- DUNE FARM BULLS S.R.L. – locul 121, 517.632 lei, Bucureşti
- LEONEX SRL – locul 121, 190.342 lei, Satu Mare
- REAL LEATHER SRL – locul 121, 120.618 lei, Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TREND SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TREND SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TREND SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.691.983 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 926.623 |
| Stocuri | 129.549 |
| Creante | 47.915 |
| Casa si conturi la banci | 742.795 |
| DATORII | 767.758 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.850.848 |
| Capital subscris varsat | 188.220 |
| Cifra de afaceri neta | 5.645.480 |
| VENITURI TOTALE | 5.651.233 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.307.192 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 655.959 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 655.959 |
| Numar mediu de salariati | 68 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.949.275 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.145.047 |
| Stocuri | 122.602 |
| Creante | 1.553.015 |
| Casa si conturi la banci | 463.066 |
| DATORII | 1.529.365 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.564.957 |
| Capital subscris varsat | 188.220 |
| Cifra de afaceri neta | 8.256.421 |
| VENITURI TOTALE | 8.280.485 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.654.942 |
| Profitul brut | 625.543 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 625.543 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.795.269 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.525.629 |
| Stocuri | 32.359 |
| Creante | 1.019.962 |
| Casa si conturi la banci | 466.944 |
| DATORII | 1.381.484 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.939.414 |
| Capital subscris varsat | 188.220 |
| Cifra de afaceri neta | 6.997.193 |
| VENITURI TOTALE | 7.171.933 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.492.213 |
| Profitul brut | 679.720 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 679.720 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 95 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.920.000 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 963.984 |
| Stocuri | 41.100 |
| Creante | 641.046 |
| Casa si conturi la banci | 275.474 |
| DATORII | 2.176.222 |
| CAPITALURI - TOTAL | 707.762 |
| Capital subscris varsat | 188.220 |
| Cifra de afaceri neta | 5.644.855 |
| VENITURI TOTALE | 6.403.653 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.928.434 |
| Profitul brut | 475.219 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 475.219 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 101 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.207.861 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 50.861 |
| Stocuri | 44.497 |
| DATORII | 2.026.179 |
| CAPITALURI - TOTAL | 232.543 |
| Capital subscris varsat | 188.220 |
| Cifra de afaceri neta | 6.309.223 |
| VENITURI TOTALE | 6.436.360 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.511.326 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.074.966 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.074.966 |
| Numar mediu de salariati | 104 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.319.878 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 61.448 |
| Stocuri | 55.084 |
| DATORII | 1.746.791 |
| CAPITALURI - TOTAL | 634.535 |
| Capital subscris varsat | 188.220 |
| Cifra de afaceri neta | 7.630.449 |
| VENITURI TOTALE | 7.693.402 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.240.164 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 546.762 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 563.883 |
| Numar mediu de salariati | 145 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.397.509 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 156.026 |
| Stocuri | 55.085 |
| Casa si conturi la banci | 94.577 |
| DATORII | 682.143 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.871.392 |
| Capital subscris varsat | 188.220 |
| Cifra de afaceri neta | 8.335.549 |
| VENITURI TOTALE | 8.368.287 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.094.037 |
| Profitul brut | 274.250 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 262.380 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 180 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.475.199 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.416.338 |
| Stocuri | 55.377 |
| Creante | 1.283.261 |
| Casa si conturi la banci | 71.336 |
| DATORII | 2.260.080 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.631.457 |
| Capital subscris varsat | 188.220 |
| Cifra de afaceri neta | 7.134.579 |
| VENITURI TOTALE | 7.180.900 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.888.527 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 707.627 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 707.627 |
| Numar mediu de salariati | 180 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.550.342 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.677.277 |
| Stocuri | 55.727 |
| Creante | 1.447.602 |
| Casa si conturi la banci | 167.584 |
| DATORII | 1.816.461 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.411.158 |
| Capital subscris varsat | 188.220 |
| Cifra de afaceri neta | 7.244.127 |
| VENITURI TOTALE | 7.281.709 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.764.140 |
| Profitul brut | 517.569 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 445.495 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 182 |