TRANSFACOM SRL – CUI 14317700
Pe scurt
TRANSFACOM SRL are CUI 14317700, număr de înregistrare J2001001217086 și sediul în Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, județul Braşov. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.808.722 lei, un profit net de 775.826 lei și un număr mediu de 4 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 06.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TRANSFACOM SRL |
| CUI | 14317700 |
| Nr. Reg. Com. | J2001001217086 |
| EUID | ROONRC.J08/1217/2001 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 06.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-11-28 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BĂILĂ SORIN CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 808 722 | 775 826 | 935 485 | 625 868 | 1 528 963 | 1 226 066 | 4 |
| 2024 | 2 915 068 | 450 244 | 1 448 982 | 616 581 | 1 722 179 | 900 484 | 4 |
| 2023 | 3 046 712 | 569 674 | 108 733 | 437 039 | 1 454 326 | 1 792 329 | 4 |
| 2022 | 2 934 148 | 772 415 | 62 225 | 589 800 | 684 637 | 1 222 655 | 4 |
| 2021 | 3 547 096 | 866 535 | 174 141 | 761 749 | 943 114 | 1 537 791 | 4 |
| 2020 | 3 123 122 | 484 174 | 900 108 | 945 752 | 873 208 | 934 414 | 4 |
| 2019 | 3 074 890 | 151 553 | 366 245 | 831 492 | 991 887 | 1 470 233 | 4 |
| 2018 | 3 936 009 | 485 656 | 624 371 | — | — | — | 3 |
| 2017 | 2 608 449 | 93 443 | 350 018 | — | — | — | 5 |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 808 722 lei
31%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANSFACOM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Braşov , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3237 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DVB TOTAL INVEST S.R.L. – locul 3233, 3,81 mil. lei, Sibiu
- NICUSAM ALONG SRL – locul 3233, 64.220 lei, Tulcea
- TRIANGLE MARKET TRADING S.R.L. – locul 3234, 3,81 mil. lei, Bucureşti
- SERUNA TRANS SRL – locul 3234, 64.202 lei, Cluj
- AMA BETON S.R.L. – locul 3235, 3,81 mil. lei, Dolj
- CHISSPED S.R.L. – locul 3235, 64.164 lei, Cluj
- CAMIRO SPED SRL – locul 3236, 3,81 mil. lei, Alba
- ALEXANDRU ARLENE SRL – locul 3236, 64.157 lei, Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANSFACOM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANSFACOM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANSFACOM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 616.581 |
| Active circulante | 1.722.179 |
| Stocuri | 361.394 |
| Creante | 136.390 |
| Disponibilitati | 1.224.395 |
| Cheltuieli in avans | 10.706 |
| Datorii | 1.448.982 |
| Capitaluri proprii | 900.484 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.915.068 |
| Venituri totale | 3.017.423 |
| Cheltuieli totale | 2.498.763 |
| Profit brut | 518.660 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 450.244 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 437.039 |
| Active circulante | 1.454.326 |
| Stocuri | 309.140 |
| Creante | 234.956 |
| Disponibilitati | 910.230 |
| Cheltuieli in avans | 9.697 |
| Datorii | 108.733 |
| Capitaluri proprii | 1.792.329 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.046.712 |
| Venituri totale | 3.123.789 |
| Cheltuieli totale | 2.513.773 |
| Profit brut | 610.016 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 569.674 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 589.800 |
| Active circulante | 684.637 |
| Stocuri | 131.169 |
| Creante | 128.848 |
| Disponibilitati | 424.620 |
| Cheltuieli in avans | 10.443 |
| Datorii | 62.225 |
| Capitaluri proprii | 1.222.655 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.934.148 |
| Venituri totale | 3.044.264 |
| Cheltuieli totale | 2.243.012 |
| Profit brut | 801.252 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 772.415 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 761.749 |
| Active circulante | 943.114 |
| Stocuri | 61.125 |
| Creante | 150.223 |
| Disponibilitati | 731.766 |
| Cheltuieli in avans | 7.069 |
| Datorii | 174.141 |
| Capitaluri proprii | 1.537.791 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.547.096 |
| Venituri totale | 3.577.580 |
| Cheltuieli totale | 2.677.840 |
| Profit brut | 899.740 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 866.535 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 945.752 |
| Active circulante | 873.208 |
| Stocuri | 228.615 |
| Creante | 232.924 |
| Disponibilitati | 411.669 |
| Cheltuieli in avans | 15.562 |
| Datorii | 900.108 |
| Capitaluri proprii | 934.414 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.123.122 |
| Venituri totale | 3.135.475 |
| Cheltuieli totale | 2.622.527 |
| Profit brut | 512.948 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 484.174 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 831.492 |
| Active circulante | 991.887 |
| Stocuri | 454.854 |
| Creante | 335.530 |
| Disponibilitati | 201.503 |
| Cheltuieli in avans | 13.099 |
| Datorii | 366.245 |
| Capitaluri proprii | 1.470.233 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.074.890 |
| Venituri totale | 3.116.982 |
| Cheltuieli totale | 2.935.262 |
| Profit brut | 181.720 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 151.553 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 742.052 |
| Active circulante | 1.188.682 |
| Stocuri | 591.328 |
| Creante | 454.717 |
| Disponibilitati | 142.637 |
| Cheltuieli in avans | 12.317 |
| Datorii | 624.371 |
| Capitaluri proprii | 1.318.680 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.936.009 |
| Venituri totale | 3.968.309 |
| Cheltuieli totale | 3.442.952 |
| Profit brut | 525.357 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 485.656 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 531.168 |
| Active circulante | 641.649 |
| Stocuri | 289.367 |
| Creante | 197.252 |
| Disponibilitati | 155.030 |
| Cheltuieli in avans | 10.225 |
| Datorii | 350.018 |
| Capitaluri proprii | 833.024 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.608.449 |
| Venituri totale | 2.613.702 |
| Cheltuieli totale | 2.505.408 |
| Profit brut | 108.294 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 93.443 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 601.629 |
| Active circulante | 1.188.600 |
| Stocuri | 487.857 |
| Creante | 133.422 |
| Disponibilitati | 567.321 |
| Cheltuieli in avans | 22.390 |
| Datorii | 1.073.038 |
| Capitaluri proprii | 739.581 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.712.394 |
| Venituri totale | 2.744.822 |
| Cheltuieli totale | 2.410.344 |
| Profit brut | 334.478 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 289.341 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |