TEOMATEX SRL – CUI 3670374
Pe scurt
TEOMATEX SRL are CUI 3670374, număr de înregistrare J27/567/1993 și sediul în Sat Vînători-Neamţ, Comuna Vînători-Neamţ, județul Neamţ. Activitatea principală declarată: CAEN 1610 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.649 lei, o pierdere netă de 1.753 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 26.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TEOMATEX SRL |
| CUI | 3670374 |
| Nr. Reg. Com. | J27/567/1993 |
| EUID | ROONRC.J27/567/1993 |
| CAEN | 1610 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 26.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-03-09 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TEODORESCU V. NECULAI | - | România |
| MAFTEI MIHAI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 649 | -1 753 | 1 677 | 80 828 | 26 644 | 105 795 | 1 |
| 2024 | 11 092 | -1 867 | 0 | 80 828 | 26 720 | 107 548 | 1 |
| 2023 | 17 942 | -7 255 | 364 | 80 828 | 26 451 | 106 915 | 1 |
| 2022 | 6 879 | -12 411 | -8 | 80 828 | 29 949 | 110 785 | 0 |
| 2021 | 14 311 | -9 213 | 2 250 | 80 828 | 44 507 | 123 085 | 0 |
| 2020 | 6 360 | -3 736 | 18 235 | 80 828 | 69 706 | 132 299 | 0 |
| 2019 | 16 553 | -160 | 43 511 | 80 828 | 66 955 | 104 272 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 649 lei
-58%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TEOMATEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1610 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere activitate (principal) | Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Neamţ , domeniul 1610: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 654 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- IMPRALEMN SERVICE SRL – locul 650, 842.766 lei, Harghita
- AGROMEC PADINA SA – locul 650, 8.100 lei, Buzău
- VIODON FOREST IMPEX SRL – locul 650, 5.929 lei, Suceava
- M.T.C. SRL – locul 651, 841.413 lei, Argeş
- NIRA CHIM SRL – locul 651, 7.361 lei, Timiş
- MANDAN PRODCOM SRL – locul 651, 5.729 lei, Suceava
- DANA FEROCOM SRL – locul 652, 840.451 lei, Harghita
- NOBLE ASH BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. – locul 652, 7.000 lei, Mureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TEOMATEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TEOMATEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TEOMATEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 80.828 |
| Active circulante | 26.720 |
| Stocuri | 22.171 |
| Creante | 894 |
| Disponibilitati | 3.655 |
| Datorii | 0 |
| Capitaluri proprii | 107.548 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 11.092 |
| Venituri totale | 11.092 |
| Cheltuieli totale | 12.959 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.867 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.867 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 80.828 |
| Active circulante | 26.451 |
| Stocuri | 24.900 |
| Creante | 1.551 |
| Datorii | 364 |
| Capitaluri proprii | 106.915 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 17.942 |
| Venituri totale | 17.942 |
| Cheltuieli totale | 25.197 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.255 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 7.255 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 80.828 |
| Active circulante | 29.949 |
| Stocuri | 28.937 |
| Creante | 1.012 |
| Datorii | -8 |
| Capitaluri proprii | 110.785 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 6.879 |
| Venituri totale | 6.879 |
| Cheltuieli totale | 19.084 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.205 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 12.411 |
| Active imobilizate | 80.828 |
| Active circulante | 69.706 |
| Stocuri | 45.632 |
| Creante | 24.074 |
| Datorii | 18.235 |
| Capitaluri proprii | 132.299 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 6.360 |
| Venituri totale | 6.360 |
| Cheltuieli totale | 10.032 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.672 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 3.736 |
| Active imobilizate | 80.828 |
| Active circulante | 66.955 |
| Stocuri | 42.817 |
| Creante | 24.138 |
| Datorii | 43.511 |
| Capitaluri proprii | 104.272 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 16.553 |
| Venituri totale | 16.553 |
| Cheltuieli totale | 16.547 |
| Profit brut | 6 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 160 |
| Active imobilizate | 80.828 |
| Active circulante | 34.976 |
| Stocuri | 32.366 |
| Creante | 2.610 |
| Datorii | 11.372 |
| Capitaluri proprii | 104.432 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 19.905 |
| Venituri totale | 30.705 |
| Cheltuieli totale | 75.593 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 44.888 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 45.087 |
| Active imobilizate | 80.828 |
| Active circulante | 24.276 |
| Stocuri | 19.506 |
| Creante | 4.770 |
| Datorii | 15.164 |
| Capitaluri proprii | 89.940 |
| Cifra de afaceri | 53.098 |
| Venituri totale | 53.098 |
| Cheltuieli totale | 74.139 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 21.041 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 21.572 |
| Active imobilizate | 80.828 |
| Active circulante | 36.458 |
| Stocuri | 14.599 |
| Creante | 21.678 |
| Disponibilitati | 181 |
| Datorii | 86.273 |
| Capitaluri proprii | 31.013 |
| Cifra de afaceri | 11.250 |
| Venituri totale | 14.250 |
| Cheltuieli totale | 33.799 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 19.549 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 19.581 |