AGROMEC PADINA S.A. – CUI 9776804
Pe scurt
AGROMEC PADINA S.A. are CUI 9776804, număr de înregistrare J10/508/1997 și sediul în Sat Padina, Comuna Padina, județul Buzău. Activitatea principală declarată: CAEN 161 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.100 lei, o pierdere netă de 131.899 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AGROMEC PADINA S.A. |
| CUI | 9776804 |
| Nr. Reg. Com. | J10/508/1997 |
| EUID | ROONRC.J10/508/1997 |
| CAEN | 161 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-09-12 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DUMITRACHE DANIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 100 | -131 899 | 546 791 | 122 153 | 45 458 | -379 180 | 1 |
| 2024 | 48 289 | -394 590 | 393 826 | 122 153 | 24 392 | -247 281 | 1 |
| 2023 | 49 237 | -89 000 | 403 895 | 122 153 | 429 051 | 147 309 | 1 |
| 2022 | 79 863 | -67 054 | 297 305 | 119 495 | 414 119 | 236 309 | 1 |
| 2021 | 389 582 | 2 324 | 214 054 | 119 495 | 397 922 | 303 363 | 2 |
| 2020 | 999 220 | 133 948 | 560 654 | 121 931 | 739 761 | 301 038 | 2 |
| 2019 | 620 645 | 119 027 | 360 922 | 93 932 | 434 080 | 167 090 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 100 lei
-83%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AGROMEC PADINA S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 161 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere activitate (principal) | Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Buzău , domeniul 161: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 650 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CANSINARIA TRANS SRL – locul 646, 848.688 lei, Vâlcea
- EKOAGRIKROP S.R.L. – locul 646, 12.750 lei, Arad
- WSM WOODSEB S.R.L. – locul 646, 6.665 lei, Bihor
- YDM WOOD FOREST S.R.L. – locul 647, 846.437 lei, Neamţ
- TOAMNA SRL – locul 647, 10.941 lei, Vrancea
- CEZARIO PROD SRL – locul 647, 6.555 lei, Hunedoara
- MIHAELA MAS IONUŢ S.R.L. – locul 648, 846.169 lei, Buzău
- AGROMEC RASCRUCI SA – locul 648, 10.730 lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AGROMEC PADINA S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AGROMEC PADINA S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AGROMEC PADINA S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 122.153 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.392 |
| Stocuri | 12.560 |
| Casa si conturi la banci | 11.832 |
| DATORII | 393.826 |
| CAPITALURI - TOTAL | -247.281 |
| Capital subscris varsat | 12.237 |
| Cifra de afaceri neta | 48.289 |
| VENITURI TOTALE | 48.289 |
| CHELTUIELI TOTALE | 442.879 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 394.590 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 394.590 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 122.153 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 429.051 |
| Stocuri | 320.132 |
| Creante | 75.446 |
| Casa si conturi la banci | 33.473 |
| DATORII | 403.895 |
| CAPITALURI - TOTAL | 147.309 |
| Capital subscris varsat | 12.237 |
| Cifra de afaceri neta | 49.237 |
| VENITURI TOTALE | 49.237 |
| CHELTUIELI TOTALE | 137.745 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 88.508 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 89.000 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 119.495 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 414.119 |
| Stocuri | 324.812 |
| Creante | 72.431 |
| Casa si conturi la banci | 16.876 |
| DATORII | 297.305 |
| CAPITALURI - TOTAL | 236.309 |
| Capital subscris varsat | 12.237 |
| Cifra de afaceri neta | 79.863 |
| VENITURI TOTALE | 79.863 |
| CHELTUIELI TOTALE | 146.118 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 66.255 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 67.054 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 119.495 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 397.922 |
| Stocuri | 361.355 |
| Creante | 73.419 |
| Casa si conturi la banci | -36.852 |
| DATORII | 214.054 |
| CAPITALURI - TOTAL | 303.363 |
| Capital subscris varsat | 12.237 |
| Cifra de afaceri neta | 389.582 |
| VENITURI TOTALE | 389.582 |
| CHELTUIELI TOTALE | 383.362 |
| Profitul brut | 6.220 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.324 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 121.931 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 739.761 |
| Stocuri | 595.215 |
| Creante | 113.946 |
| Casa si conturi la banci | 30.600 |
| DATORII | 560.654 |
| CAPITALURI - TOTAL | 301.038 |
| Capital subscris varsat | 12.237 |
| Cifra de afaceri neta | 999.220 |
| VENITURI TOTALE | 999.220 |
| CHELTUIELI TOTALE | 855.280 |
| Profitul brut | 143.940 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 133.948 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 93.932 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 434.080 |
| Stocuri | 356.497 |
| Creante | 54.064 |
| Casa si conturi la banci | 23.519 |
| DATORII | 360.922 |
| CAPITALURI - TOTAL | 167.090 |
| Capital subscris varsat | 12.237 |
| Cifra de afaceri neta | 620.645 |
| VENITURI TOTALE | 624.670 |
| CHELTUIELI TOTALE | 499.396 |
| Profitul brut | 125.274 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 119.027 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 96.272 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 185.756 |
| Stocuri | 135.519 |
| Creante | 45.753 |
| Casa si conturi la banci | 4.484 |
| DATORII | 233.965 |
| CAPITALURI - TOTAL | 48.063 |
| Capital subscris varsat | 12.237 |
| Cifra de afaceri neta | 161.852 |
| VENITURI TOTALE | 161.923 |
| CHELTUIELI TOTALE | 132.252 |
| Profitul brut | 29.671 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 28.052 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 96.272 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 88.915 |
| Stocuri | 62.878 |
| Creante | 12.700 |
| Casa si conturi la banci | 13.337 |
| DATORII | 165.177 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.010 |
| Capital subscris varsat | 12.237 |
| Cifra de afaceri neta | 48.376 |
| VENITURI TOTALE | 48.448 |
| CHELTUIELI TOTALE | 54.143 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.695 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.587 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| Active imobilizate | 95.432 |
| Active circulante | 3.097 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 1.950 |
| Disponibilitati | 1.147 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 71.932 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 26.597 |
| Capital social | 12.237 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 21.450 |
| Venituri totale | 21.450 |
| Cheltuieli totale | 14.313 |
| Profit brut | 7.137 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.493 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 0 |