TAPARO SA – CUI 17048267
Pe scurt
TAPARO SA are CUI 17048267, număr de înregistrare J24/1894/2004 și sediul în Sat Borcut, Oraş Târgu Lăpuş, județul Maramureş. Activitatea principală declarată: CAEN 3109 – Fabricarea de mobilă n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.801.800 lei, o pierdere netă de 17.971.584 lei și un număr mediu de 213 salariați.
- Stare ONRC: faliment
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TAPARO SA |
| CUI | 17048267 |
| Nr. Reg. Com. | J24/1894/2004 |
| EUID | ROONRC.J24/1894/2004 |
| CAEN | 3109 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | faliment |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-12-16 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| EURO INSOL SPRL | - | România |
| PARETO GRUP IPURL | - | România |
| STELEA LUCIA | - | România |
| MIHALI HORAŢIU MIHAI | - | România |
| FILIP IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 801 800 | -17 971 584 | 207 231 757 | 108 564 828 | 82 822 410 | -14 166 686 | 213 |
| 2024 | 174 654 895 | -22 133 711 | 200 713 607 | 109 412 794 | 120 592 185 | 30 412 047 | 427 |
| 2023 | 202 392 349 | 1 795 055 | 167 896 862 | 110 171 495 | 125 630 562 | 51 755 760 | 863 |
| 2022 | 228 619 964 | -23 124 371 | 161 785 132 | 89 341 952 | 114 238 190 | 25 718 356 | 849 |
| 2021 | 287 691 195 | 1 404 676 | 143 943 645 | 100 141 660 | 109 367 804 | 49 557 371 | 936 |
| 2020 | 225 171 687 | 9 898 411 | 125 057 853 | 95 806 141 | 96 959 318 | 50 751 566 | 757 |
| 2019 | 275 892 175 | 4 709 597 | 110 943 749 | 90 569 469 | 61 040 227 | 40 614 036 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 801 800 lei
-97%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TAPARO SA”
| Cod CAEN preponderent | 3109 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Fabricarea de mobilă n.c.a. |
| Descriere Activitate | Fabricarea de mobilă n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 31 Fabricarea de mobilă n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mobilă |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Maramureş , domeniul 3109: Fabricarea de mobilă n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (31), poziții apropiate de locul 33 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NETT FRONT SRL – locul 29, 68,09 mil. lei, Mureş
- CIORCASEL COMPANY SRL – locul 29, 5,30 mil. lei, Satu Mare
- MIC MOBILIER TRANS SRL – locul 29, 2,17 mil. lei, Bihor
- ADAPTIVA DESIGN S.R.L. – locul 29, 460.876 lei, Cluj
- RAPTOR FISH UNIVERSE SRL – locul 29, 193.089 lei, Ialomiţa
- PRO MOBILA SRL – locul 30, 66,33 mil. lei, Suceava
- NICOLAND MOB SRL – locul 30, 5,26 mil. lei, Vrancea
- AGRESIVE IDEEA DESIGN SRL – locul 30, 2,13 mil. lei, Ialomiţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TAPARO SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TAPARO SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TAPARO SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 109.412.794 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 120.592.185 |
| Stocuri | 96.654.061 |
| Creante | 22.356.208 |
| Casa si conturi la banci | 1.519.916 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.120.881 |
| DATORII | 200.713.607 |
| VENITURI IN AVANS | 206 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.412.047 |
| Capital subscris varsat | 25.571.590 |
| Cifra de afaceri neta | 174.654.895 |
| VENITURI TOTALE | 189.828.893 |
| CHELTUIELI TOTALE | 211.962.604 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 22.133.711 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 22.133.711 |
| Numar mediu de salariati | 427 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 110.171.495 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 125.630.562 |
| Stocuri | 76.829.404 |
| Creante | 47.744.008 |
| Casa si conturi la banci | 1.057.150 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 645.650 |
| DATORII | 167.896.862 |
| VENITURI IN AVANS | 16.795.085 |
| CAPITALURI - TOTAL | 51.755.760 |
| Capital subscris varsat | 220.000 |
| Cifra de afaceri neta | 202.392.349 |
| VENITURI TOTALE | 223.308.376 |
| CHELTUIELI TOTALE | 221.513.321 |
| Profitul brut | 1.795.055 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.795.055 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 863 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 95.806.141 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 96.959.318 |
| Stocuri | 29.135.138 |
| Creante | 65.524.014 |
| Casa si conturi la banci | 2.300.166 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 654.523 |
| DATORII | 125.057.853 |
| VENITURI IN AVANS | 17.610.563 |
| CAPITALURI - TOTAL | 50.751.566 |
| Capital subscris varsat | 220.000 |
| Cifra de afaceri neta | 225.171.687 |
| VENITURI TOTALE | 227.585.193 |
| CHELTUIELI TOTALE | 215.792.597 |
| Profitul brut | 11.792.596 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.898.411 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 757 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 90.569.469 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 61.040.227 |
| Stocuri | 31.743.118 |
| Creante | 26.944.209 |
| Casa si conturi la banci | 2.352.900 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 450.200 |
| DATORII | 110.943.749 |
| VENITURI IN AVANS | 502.111 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.614.036 |
| Capital subscris varsat | 220.000 |
| Cifra de afaceri neta | 275.892.175 |
| VENITURI TOTALE | 279.352.517 |
| CHELTUIELI TOTALE | 273.757.901 |
| Profitul brut | 5.594.616 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.709.597 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 90.842.446 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 62.499.720 |
| Stocuri | 31.211.038 |
| Creante | 25.515.183 |
| Casa si conturi la banci | 3.991.560 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 187.848 |
| DATORII | 116.177.222 |
| VENITURI IN AVANS | 502.111 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.850.681 |
| Capital subscris varsat | 220.000 |
| Cifra de afaceri neta | 316.542.086 |
| VENITURI TOTALE | 322.278.419 |
| CHELTUIELI TOTALE | 304.323.197 |
| Profitul brut | 17.955.222 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.075.886 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.086 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 91.450.367 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 77.301.334 |
| Stocuri | 40.568.042 |
| Creante | 26.676.695 |
| Casa si conturi la banci | 8.203.077 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 187.693 |
| DATORII | 146.502.623 |
| VENITURI IN AVANS | 502.111 |
| PROVIZIOANE | 428.791 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.505.869 |
| Capital subscris varsat | 220.000 |
| Cifra de afaceri neta | 382.583.518 |
| VENITURI TOTALE | 384.960.694 |
| CHELTUIELI TOTALE | 371.918.907 |
| Profitul brut | 13.041.787 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.432.457 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.227 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 81.592.963 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 70.989.459 |
| Stocuri | 36.948.343 |
| Creante | 29.634.227 |
| Casa si conturi la banci | 2.307.607 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 194.457 |
| DATORII | 141.774.725 |
| VENITURI IN AVANS | 502.111 |
| PROVIZIOANE | 428.791 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.071.252 |
| Capital subscris varsat | 220.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 339.293.956 |
| VENITURI TOTALE | 338.952.443 |
| CHELTUIELI TOTALE | 313.433.925 |
| Profitul brut | 25.518.518 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 21.217.731 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.097 |