TAPARO SA – CUI 17048267

Cauta alta firma:
TAPARO SA
CUI: 17048267RegCom: J24/1894/2004EUID: ROONRC.J24/1894/2004CAEN: 3109Stare: falimentTVA: DAActiv fiscal: DA
JUD. MARAMUREŞ, SAT BORCUT ORŞ. TÂRGU LĂPUŞ, , NR.198 DJ182, KM 40+000

Pe scurt

TAPARO SA are CUI 17048267, număr de înregistrare J24/1894/2004 și sediul în Sat Borcut, Oraş Târgu Lăpuş, județul Maramureş. Activitatea principală declarată: CAEN 3109 – Fabricarea de mobilă n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.801.800 lei, o pierdere netă de 17.971.584 lei și un număr mediu de 213 salariați.

  • Stare ONRC: faliment
  • Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
  • Ultimul bilanț disponibil: 2025
Cifra de afaceri față de 2024: -97,3% Marjă netă 2025: -374,3% Cifră de afaceri / salariat: 22.544 lei
Surse: ONRC (identificare), ANAF (stare fiscală, bilanțuri), Ministerul Finanțelor (situații financiare). Valorile sunt cele raportate de firmă, în lei.

Denumire TAPARO SA
CUI 17048267
Nr. Reg. Com. J24/1894/2004
EUID ROONRC.J24/1894/2004
CAEN 3109
Forma juridica SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Activ fiscal Da (ANAF, verificat 28.10.2026)
Stare (ONRC) faliment
Insolvabilă ANAF Nu
Data înființare 2004-12-16 (21 ani)

Adresa JUD. MARAMUREŞ, SAT BORCUT ORŞ. TÂRGU LĂPUŞ, , NR.198 DJ182, KM 40+000
Telefon 0262386337
Email —
Website —
RO e-Factura Da

Persoane din conducere

Date despre conducerea firmei
Administratori: 5 Asociați: 0 Beneficiari: 0
Administratori / reprezentanți
NumeCalitateȚara nașterii
EURO INSOL SPRL-România
PARETO GRUP IPURL-România
STELEA LUCIA-România
MIHALI HORAŢIU MIHAI-România
FILIP IOAN-România
Asociați
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.
Beneficiari
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.

Tabel financiar pe ani

An Cifra de afaceri Profit net Datorii Active imob. Active circ. Capitaluri Salariati
2025 4 801 800 -17 971 584 207 231 757 108 564 828 82 822 410 -14 166 686 213
2024 174 654 895 -22 133 711 200 713 607 109 412 794 120 592 185 30 412 047 427
2023 202 392 349 1 795 055 167 896 862 110 171 495 125 630 562 51 755 760 863
2022 228 619 964 -23 124 371 161 785 132 89 341 952 114 238 190 25 718 356 849
2021 287 691 195 1 404 676 143 943 645 100 141 660 109 367 804 49 557 371 936
2020 225 171 687 9 898 411 125 057 853 95 806 141 96 959 318 50 751 566 757
2019 275 892 175 4 709 597 110 943 749 90 569 469 61 040 227 40 614 036 0
2018 — — — — — — —
2017 — — — — — — —

Statistics

Commercial networks and enterprises
4 801 800 lei
-97%

Grafice (Bilant ANAF / Serie)

Graficele se desenează din seria pe ani (dacă există valori). Dacă nu apar, înseamnă că nu avem date pe ani pentru acest CUI în sursa aleasă.
Cifra de afaceri
Profit
Datorii
Active
Salariați (medie)

Domeniul de activitate & statistici

Domeniul de activitate al “TAPARO SA”
Cod CAEN preponderent 3109 Rev. 2
Obiect Activitate Fabricarea de mobilă n.c.a.
Descriere Activitate Fabricarea de mobilă n.c.a.
Cod CAEN principal 31 Fabricarea de mobilă n.c.a.
Descriere activitate (principal) Fabricarea de mobilă
Număr asociați 0
Număr administratori 5
Număr beneficiari 0
Sucursale (UE) 0
Număr sedii secundare —
Categorie de mărime întreprindere mijlocie (estimare, 2025)

Localizare pe hartă

JUD. MARAMUREŞ, SAT BORCUT ORŞ. TÂRGU LĂPUŞ, , NR.198 DJ182, KM 40+000

Poziția în Topul Firmelor 2025

Poziția TAPARO SA în Topul Firmelor 2025:
Locul 8898 în Top Profit România

Întreprinderi mijlocii , Maramureş , domeniul 3109: Fabricarea de mobilă n.c.a.

Locul 144 în Maramureş pe categoria Întreprinderi mijlocii
Vezi clasamentul complet
Profit 2025
-17.971.584 RON

Firme similare

Aceeași diviziune CAEN (31), poziții apropiate de locul 33 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.

Mărci înregistrate la OSIM

Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Apasă butonul pentru a căuta


Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se caută mărci pentru „TAPARO SA"...
Eroare la căutare

Dosare în justiție

Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)

Caută dosarele în care apare „TAPARO SA" în Portalul Instanțelor

Se încarcă...
Se caută dosare pentru „TAPARO SA"...
Eroare la interogare
Dosare găsite: 0 (Pagina 1 din 1)
Număr dosar Modificat Obiectul cauzei Materie Calitate Instanță Stadiu
Nu au fost găsite dosare pentru această firmă.

Status Dosare (RECOM)

Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TAPARO SA"

Se încarcă...
Se verifică dosarele la Registrul Comerțului...
Eroare

Restanțe ANAF

Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Apasă butonul pentru a verifica


Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică restanțele pentru „TAPARO SA"...
Eroare la verificare

Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)

Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență


Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică procedurile de insolvență pentru „TAPARO SA"...
Eroare la verificare

Monitorul Oficial - Partea a IV-a

Publicații despre firmă în Monitorul Oficial


Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.

Se încarcă...
Se caută publicații pentru „TAPARO SA"...
Eroare la căutare

Avize de Ipotecă Mobiliară

Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TAPARO SA"

Se încarcă...
Se verifică ipotecile mobiliare...
Eroare

TVA

Platitor TVA

Activ fiscal

Activ
Sursa: ANAF, verificat 28.10.2026

Firma este activă fiscal.

RTVAI / Split TVA

RTVAI NU
Split TVA NU

MFinanțe (Ministerul Finanțelor)

Date din registrul MFinanțe (data.gov.ro) - toți anii disponibili
7 înregistrări financiare găsite pentru acest CUI

WEB_BL_BS_SL CAEN: 3109
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 109.412.794
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 120.592.185
Stocuri 96.654.061
Creante 22.356.208
Casa si conturi la banci 1.519.916
CHELTUIELI IN AVANS 1.120.881
DATORII 200.713.607
VENITURI IN AVANS 206
CAPITALURI - TOTAL 30.412.047
Capital subscris varsat 25.571.590
Cifra de afaceri neta 174.654.895
VENITURI TOTALE 189.828.893
CHELTUIELI TOTALE 211.962.604
Profitul brut 0
Pierdere bruta 22.133.711
Profitul net 0
Pierdere neta 22.133.711
Numar mediu de salariati 427

WEB_BL_BS_SL CAEN: 3109
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 110.171.495
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 125.630.562
Stocuri 76.829.404
Creante 47.744.008
Casa si conturi la banci 1.057.150
CHELTUIELI IN AVANS 645.650
DATORII 167.896.862
VENITURI IN AVANS 16.795.085
CAPITALURI - TOTAL 51.755.760
Capital subscris varsat 220.000
Cifra de afaceri neta 202.392.349
VENITURI TOTALE 223.308.376
CHELTUIELI TOTALE 221.513.321
Profitul brut 1.795.055
Pierdere bruta 0
Profitul net 1.795.055
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 863

WEB_BL_BS_SL CAEN: 3109
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 95.806.141
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 96.959.318
Stocuri 29.135.138
Creante 65.524.014
Casa si conturi la banci 2.300.166
CHELTUIELI IN AVANS 654.523
DATORII 125.057.853
VENITURI IN AVANS 17.610.563
CAPITALURI - TOTAL 50.751.566
Capital subscris varsat 220.000
Cifra de afaceri neta 225.171.687
VENITURI TOTALE 227.585.193
CHELTUIELI TOTALE 215.792.597
Profitul brut 11.792.596
Pierdere bruta 0
Profitul net 9.898.411
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 757

WEB_BL_BS_SL CAEN: 3109
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 90.569.469
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 61.040.227
Stocuri 31.743.118
Creante 26.944.209
Casa si conturi la banci 2.352.900
CHELTUIELI IN AVANS 450.200
DATORII 110.943.749
VENITURI IN AVANS 502.111
CAPITALURI - TOTAL 40.614.036
Capital subscris varsat 220.000
Cifra de afaceri neta 275.892.175
VENITURI TOTALE 279.352.517
CHELTUIELI TOTALE 273.757.901
Profitul brut 5.594.616
Pierdere bruta 0
Profitul net 4.709.597
Pierdere neta 0

WEB_BL_BS_SL CAEN: 3109
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 90.842.446
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 62.499.720
Stocuri 31.211.038
Creante 25.515.183
Casa si conturi la banci 3.991.560
CHELTUIELI IN AVANS 187.848
DATORII 116.177.222
VENITURI IN AVANS 502.111
CAPITALURI - TOTAL 36.850.681
Capital subscris varsat 220.000
Cifra de afaceri neta 316.542.086
VENITURI TOTALE 322.278.419
CHELTUIELI TOTALE 304.323.197
Profitul brut 17.955.222
Pierdere bruta 0
Profitul net 15.075.886
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 1.086

WEB_BL_BS_SL CAEN: 3109
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 91.450.367
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 77.301.334
Stocuri 40.568.042
Creante 26.676.695
Casa si conturi la banci 8.203.077
CHELTUIELI IN AVANS 187.693
DATORII 146.502.623
VENITURI IN AVANS 502.111
PROVIZIOANE 428.791
CAPITALURI - TOTAL 21.505.869
Capital subscris varsat 220.000
Cifra de afaceri neta 382.583.518
VENITURI TOTALE 384.960.694
CHELTUIELI TOTALE 371.918.907
Profitul brut 13.041.787
Pierdere bruta 0
Profitul net 11.432.457
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 1.227

WEB_BL_BS_SL CAEN: 3109
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 81.592.963
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 70.989.459
Stocuri 36.948.343
Creante 29.634.227
Casa si conturi la banci 2.307.607
CHELTUIELI IN AVANS 194.457
DATORII 141.774.725
VENITURI IN AVANS 502.111
PROVIZIOANE 428.791
CAPITALURI - TOTAL 10.071.252
Capital subscris varsat 220.000
Patrimoniul regiei 0
Cifra de afaceri neta 339.293.956
VENITURI TOTALE 338.952.443
CHELTUIELI TOTALE 313.433.925
Profitul brut 25.518.518
Pierdere bruta 0
Profitul net 21.217.731
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 1.097

SEAP (Contracte / Achiziții Publice)

Nu există date SEAP (sau dataset-urile nu sunt disponibile pentru anii selectați).