STRAMADE SRL – CUI 7001143
Pe scurt
STRAMADE SRL are CUI 7001143, număr de înregistrare J38/52/1995 și sediul în Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, județul Vâlcea. Activitatea principală declarată: CAEN 5540 – Baruri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 571.060 lei, un profit net de 48.213 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 25.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | STRAMADE SRL |
| CUI | 7001143 |
| Nr. Reg. Com. | J38/52/1995 |
| EUID | ROONRC.J38/52/1995 |
| CAEN | 5540 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 25.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1995-02-08 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 571 060 | 48 213 | 132 242 | 40 394 | 268 001 | 176 153 | 1 |
| 2024 | 637 309 | 56 135 | 161 976 | 42 977 | 456 649 | 337 650 | 1 |
| 2023 | 1 237 146 | 230 724 | 126 471 | 45 296 | 621 093 | 539 918 | 1 |
| 2022 | 1 128 289 | 326 687 | 122 589 | 52 500 | 398 847 | 328 758 | 2 |
| 2021 | 808 527 | 159 632 | 4 840 | 3 666 | 535 598 | 534 424 | 3 |
| 2020 | 395 515 | 75 900 | 20 176 | 0 | 399 838 | 379 662 | 3 |
| 2019 | 550 289 | 78 375 | 40 341 | 1 279 | 342 824 | 303 762 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises571 060 lei
-10%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “STRAMADE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5540 Rev. 1 (echivalent: 5540 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Baruri |
| Descriere Activitate | Baruri |
| Cod CAEN principal | 55 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vâlcea , domeniul 5540: Baruri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (55), poziții apropiate de locul 8 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CONTINENTAL HOTELS SA – locul 4, 177,66 mil. lei, Bucureşti
- G&G AGRO SRL – locul 4, 23,29 mil. lei, Botoşani
- HCR SRL – locul 4, 16,00 mil. lei, Covasna
- EMMA HOLIDAYS SRL – locul 4, 1,42 mil. lei, Tulcea
- CHRIS PROD-COM P & R SRL – locul 4, 1,33 mil. lei, Bihor
- SPATIAL 2002 SRL – locul 4, 97.470 lei, Prahova
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR ŞI RECUPERARE A CAPACITĂŢII DE MUNCĂ "T.B.R.C.M." S.A. – locul 5, 168,99 mil. lei, Bucureşti
- MILEXIM SRL – locul 5, 19,70 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „STRAMADE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „STRAMADE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „STRAMADE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 42.977 |
| Active circulante | 456.649 |
| Stocuri | 19.619 |
| Creante | 430.664 |
| Disponibilitati | 6.366 |
| Datorii | 161.976 |
| Capitaluri proprii | 337.650 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 637.309 |
| Venituri totale | 637.366 |
| Cheltuieli totale | 568.443 |
| Profit brut | 68.923 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 56.135 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 45.296 |
| Active circulante | 621.093 |
| Stocuri | 37.432 |
| Creante | 533.015 |
| Disponibilitati | 50.646 |
| Datorii | 126.471 |
| Capitaluri proprii | 539.918 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.237.146 |
| Venituri totale | 1.237.186 |
| Cheltuieli totale | 975.614 |
| Profit brut | 261.572 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 230.724 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 52.500 |
| Active circulante | 398.847 |
| Stocuri | 105.344 |
| Creante | 242.698 |
| Disponibilitati | 50.805 |
| Datorii | 122.589 |
| Capitaluri proprii | 328.758 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.128.289 |
| Venituri totale | 1.128.695 |
| Cheltuieli totale | 790.721 |
| Profit brut | 337.974 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 326.687 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 3.666 |
| Active circulante | 535.598 |
| Stocuri | 161.105 |
| Creante | 295.339 |
| Disponibilitati | 79.154 |
| Datorii | 4.840 |
| Capitaluri proprii | 534.424 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 808.527 |
| Venituri totale | 832.588 |
| Cheltuieli totale | 665.518 |
| Profit brut | 167.070 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 159.632 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active circulante | 399.838 |
| Stocuri | 73.366 |
| Creante | 300.585 |
| Disponibilitati | 25.887 |
| Datorii | 20.176 |
| Capitaluri proprii | 379.662 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 395.515 |
| Venituri totale | 425.313 |
| Cheltuieli totale | 345.458 |
| Profit brut | 79.855 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 75.900 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 1.279 |
| Active circulante | 342.824 |
| Stocuri | 26.686 |
| Creante | 215.633 |
| Disponibilitati | 100.505 |
| Datorii | 40.341 |
| Capitaluri proprii | 303.762 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 550.289 |
| Venituri totale | 560.478 |
| Cheltuieli totale | 476.600 |
| Profit brut | 83.878 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 78.375 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 2.985 |
| Active circulante | 258.868 |
| Stocuri | 22.929 |
| Creante | 130.008 |
| Disponibilitati | 105.931 |
| Datorii | 36.468 |
| Capitaluri proprii | 225.385 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 591.868 |
| Venituri totale | 591.868 |
| Cheltuieli totale | 467.798 |
| Profit brut | 124.070 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 118.151 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 149.756 |
| Stocuri | 28.444 |
| Creante | 90.311 |
| Disponibilitati | 31.001 |
| Datorii | 42.522 |
| Capitaluri proprii | 107.234 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 470.303 |
| Venituri totale | 470.324 |
| Cheltuieli totale | 372.907 |
| Profit brut | 97.417 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 92.711 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 254.158 |
| Stocuri | 15.069 |
| Creante | 233.870 |
| Disponibilitati | 5.219 |
| Datorii | 33.862 |
| Capitaluri proprii | 220.296 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 405.947 |
| Venituri totale | 405.947 |
| Cheltuieli totale | 295.832 |
| Profit brut | 110.115 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 105.163 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |