SARACRIS SRL – CUI 15274250
Pe scurt
SARACRIS SRL are CUI 15274250, număr de înregistrare J2003000285262 și sediul în Municipiul Târgu Mureş, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 106.400 lei, un profit net de 17.607 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 19.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SARACRIS SRL |
| CUI | 15274250 |
| Nr. Reg. Com. | J2003000285262 |
| EUID | ROONRC.J2003000285262 |
| CAEN | 7499 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 19.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-03-06 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CHIŞU ALEXANDRA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 106 400 | 17 607 | 32 349 | 0 | 10 719 | -21 630 | 1 |
| 2024 | 56 564 | -50 498 | 47 207 | 0 | 7 670 | -39 537 | 1 |
| 2023 | 130 565 | 64 635 | 8 143 | 0 | 77 104 | 68 961 | 1 |
| 2022 | 111 700 | 63 987 | 6 260 | 0 | 112 586 | 106 326 | 1 |
| 2021 | 89 527 | 65 174 | 1 830 | 0 | 154 769 | 152 939 | 0 |
| 2020 | 62 971 | 31 281 | 1 559 | 0 | 116 924 | 115 365 | 1 |
| 2019 | 79 778 | 38 000 | 5 225 | 0 | 115 309 | 110 084 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SARACRIS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7499 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. |
| Descriere Activitate | Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 74 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Mureş , domeniul 7499: Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (74), poziții apropiate de locul 1415 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ANDROFMIN SRL – locul 1411, 107.582 lei, Gorj
- ABUNDANCE SRL – locul 1412, 107.300 lei, Iaşi
- FMV CONSTRUCT SRL – locul 1413, 106.918 lei, Galaţi
- RESPECT SERV SRL – locul 1414, 106.700 lei, Brăila
- MILARIM CONS SRL – locul 1416, 106.400 lei, Bistriţa-Năsăud
- SZERI SRL – locul 1417, 106.364 lei, Harghita
- EMIDAN PROTECT SRL – locul 1418, 105.873 lei, Sălaj
- FORM CONSULT SAFETY S.R.L. – locul 1419, 105.815 lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SARACRIS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SARACRIS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SARACRIS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 7.670 |
| Disponibilitati | 7.670 |
| Datorii | 47.207 |
| Capitaluri proprii | -39.537 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 56.564 |
| Venituri totale | 57.004 |
| Cheltuieli totale | 106.931 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 49.927 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 50.498 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 77.104 |
| Creante | 58.000 |
| Disponibilitati | 19.104 |
| Datorii | 8.143 |
| Capitaluri proprii | 68.961 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 130.565 |
| Venituri totale | 130.565 |
| Cheltuieli totale | 64.624 |
| Profit brut | 65.941 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 64.635 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 112.586 |
| Creante | 796 |
| Disponibilitati | 111.790 |
| Datorii | 6.260 |
| Capitaluri proprii | 106.326 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 111.700 |
| Venituri totale | 111.700 |
| Cheltuieli totale | 46.079 |
| Profit brut | 65.621 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 63.987 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 154.769 |
| Disponibilitati | 154.769 |
| Datorii | 1.830 |
| Capitaluri proprii | 152.939 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 89.527 |
| Venituri totale | 89.527 |
| Cheltuieli totale | 21.668 |
| Profit brut | 67.859 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 65.174 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 116.924 |
| Disponibilitati | 116.924 |
| Datorii | 1.559 |
| Capitaluri proprii | 115.365 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 62.971 |
| Venituri totale | 62.971 |
| Cheltuieli totale | 30.371 |
| Profit brut | 32.600 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 31.281 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 115.309 |
| Disponibilitati | 115.309 |
| Datorii | 5.225 |
| Capitaluri proprii | 110.084 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 79.778 |
| Venituri totale | 79.778 |
| Cheltuieli totale | 40.452 |
| Profit brut | 39.326 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 38.000 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 97.841 |
| Disponibilitati | 97.841 |
| Datorii | 1.757 |
| Capitaluri proprii | 96.084 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 61.605 |
| Venituri totale | 61.605 |
| Cheltuieli totale | 12.602 |
| Profit brut | 49.003 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 47.155 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 50.163 |
| Disponibilitati | 50.163 |
| Datorii | 1.234 |
| Capitaluri proprii | 48.929 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 64.275 |
| Venituri totale | 64.275 |
| Cheltuieli totale | 16.518 |
| Profit brut | 47.757 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 45.829 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 30.099 |
| Disponibilitati | 30.099 |
| Datorii | 999 |
| Capitaluri proprii | 29.100 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 46.607 |
| Venituri totale | 46.607 |
| Cheltuieli totale | 53.913 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.306 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 8.705 |