ROMCONTROL SA – CUI 1568603
Pe scurt
ROMCONTROL SA are CUI 1568603, număr de înregistrare J1991000001409 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 7120 – Activități de testări și analize tehnice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 10.953.355 lei, o pierdere netă de 393.241 lei și un număr mediu de 87 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.08.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ROMCONTROL SA |
| CUI | 1568603 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000001409 |
| EUID | ROONRC.J1991000001409 |
| CAEN | 7120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.08.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-01-04 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PAUL CRISTIAN MIHAI | - | România |
| IOSIF DAN | - | România |
| BUŞU CRISTIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10 953 355 | -393 241 | 866 410 | 7 076 734 | 3 901 169 | 10 176 677 | 87 |
| 2024 | 11 238 335 | -719 085 | 885 203 | 7 594 847 | 3 901 021 | 10 569 918 | 96 |
| 2023 | 11 279 620 | -1 379 179 | 873 040 | 8 123 284 | 3 990 703 | 11 289 003 | 104 |
| 2022 | 12 023 138 | -376 726 | 898 563 | 8 653 847 | 4 877 230 | 12 668 183 | 105 |
| 2021 | 11 563 337 | 108 322 | 887 474 | 8 329 096 | 5 591 597 | 13 058 603 | 115 |
| 2020 | 11 399 111 | 18 671 | 885 429 | 8 122 083 | 5 699 276 | 12 950 282 | 122 |
| 2019 | 12 714 082 | 135 224 | 932 266 | 8 295 000 | 5 551 344 | 12 931 611 | 140 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises10 953 355 lei
-3%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROMCONTROL SA”
| Cod CAEN preponderent | 7120 Rev. 2 (echivalent: 7120 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 7120: Activități de testări și analize tehnice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (71), poziții apropiate de locul 53 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- VARD ENGINEERING CONSTANȚA SRL – locul 49, 58,89 mil. lei, Constanţa
- VASIROM INTERNATIONAL SRL – locul 49, 12,89 mil. lei, Prahova
- K&K STUDIO DE PROIECTARE SRL – locul 49, 7,18 mil. lei, Cluj
- CONSITRANS SRL – locul 50, 58,49 mil. lei, Bucureşti
- ALS LIFE SCIENCES ROMANIA SRL – locul 50, 12,22 mil. lei, Prahova
- GRN STUDIO DESIGN SRL – locul 50, 7,01 mil. lei, Bucureşti
- DATCOMP SRL – locul 51, 57,99 mil. lei, Timiş
- METROSENZOR SRL – locul 51, 11,34 mil. lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROMCONTROL SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROMCONTROL SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROMCONTROL SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.594.847 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.901.021 |
| Creante | 1.850.938 |
| Casa si conturi la banci | 2.050.083 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 58.671 |
| DATORII | 885.203 |
| VENITURI IN AVANS | 99.418 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.569.918 |
| Capital subscris varsat | 1.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.238.335 |
| VENITURI TOTALE | 11.607.792 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.326.877 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 719.085 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 719.085 |
| Numar mediu de salariati | 96 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.123.284 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.990.703 |
| Creante | 2.060.985 |
| Casa si conturi la banci | 1.929.718 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54.931 |
| DATORII | 873.040 |
| VENITURI IN AVANS | 6.875 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.289.003 |
| Capital subscris varsat | 1.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.279.620 |
| VENITURI TOTALE | 11.510.734 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.889.913 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.379.179 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.379.179 |
| Numar mediu de salariati | 104 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.653.847 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.877.230 |
| Creante | 1.931.012 |
| Casa si conturi la banci | 2.946.218 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.044 |
| DATORII | 898.563 |
| VENITURI IN AVANS | 14.375 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.668.183 |
| Capital subscris varsat | 1.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.023.138 |
| VENITURI TOTALE | 12.335.447 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.712.173 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 376.726 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 376.726 |
| Numar mediu de salariati | 105 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.329.096 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.591.597 |
| Creante | 2.084.190 |
| Casa si conturi la banci | 3.507.407 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 47.884 |
| DATORII | 887.474 |
| VENITURI IN AVANS | 22.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.058.603 |
| Capital subscris varsat | 1.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.563.337 |
| VENITURI TOTALE | 11.808.947 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.667.640 |
| Profitul brut | 141.307 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 108.322 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 115 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.122.083 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.699.276 |
| Creante | 1.874.500 |
| Casa si conturi la banci | 3.824.776 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.727 |
| DATORII | 885.429 |
| VENITURI IN AVANS | 29.375 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.950.282 |
| Capital subscris varsat | 1.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.399.111 |
| VENITURI TOTALE | 11.706.523 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.674.524 |
| Profitul brut | 31.999 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 18.671 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.295.000 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.551.344 |
| Creante | 1.995.133 |
| Casa si conturi la banci | 3.556.211 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54.408 |
| DATORII | 932.266 |
| VENITURI IN AVANS | 36.875 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.931.611 |
| Capital subscris varsat | 1.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.714.082 |
| VENITURI TOTALE | 12.928.677 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.746.234 |
| Profitul brut | 182.443 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 135.224 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 140 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.653.105 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.944.153 |
| Creante | 1.916.878 |
| Casa si conturi la banci | 3.027.275 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.203 |
| DATORII | 844.074 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.796.387 |
| Capital subscris varsat | 1.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.303.761 |
| VENITURI TOTALE | 11.418.207 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.226.144 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.807.937 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.807.937 |
| Numar mediu de salariati | 138 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.201.124 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.263.551 |
| Creante | 3.178.530 |
| Casa si conturi la banci | 3.085.021 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 42.777 |
| DATORII | 838.128 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.669.324 |
| Capital subscris varsat | 1.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.980.460 |
| VENITURI TOTALE | 12.232.326 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.056.158 |
| Profitul brut | 176.168 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 139.738 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 154 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.131.784 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.235.131 |
| Creante | 3.495.355 |
| Casa si conturi la banci | 2.739.776 |
| DATORII | 837.329 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.529.586 |
| Capital subscris varsat | 1.500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.942.797 |
| VENITURI TOTALE | 12.118.994 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.758.211 |
| Profitul brut | 360.783 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 291.298 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 161 |