ROMCONSTRUCT HOLDING GRUP SA – CUI 13763365
Informativ
ROMCONSTRUCT HOLDING GRUP SA are CUI 13763365, număr de înregistrare J40/2639/2001 și sediul în Bucureşti Sectorul 3, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 258.181 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: faliment
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2024
| Denumire | ROMCONSTRUCT HOLDING GRUP SA |
| CUI | 13763365 |
| Nr. Reg. Com. | J40/2639/2001 |
| EUID | ROONRC.J40/2639/2001 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | faliment |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-03-13 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PDA INSOLVENCY SPRL (FOSTA ROVIGO SPRL FILIALA TIMIŞ) | - | România |
| TURCU MARIUS-IONUT | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 0 | -258 181 | 23 411 664 | 6 935 986 | 3 877 056 | -12 598 622 | 2 |
| 2023 | 0 | -285 147 | 23 153 386 | 6 935 986 | 3 876 959 | -12 340 441 | 2 |
| 2022 | 0 | -306 025 | 23 157 385 | 6 939 324 | 4 162 767 | -12 055 294 | 2 |
| 2021 | 0 | -4 525 998 | 23 237 501 | 6 935 986 | 4 552 245 | -11 749 270 | 3 |
| 2020 | 1 790 | -361 585 | 22 924 720 | 6 937 082 | 8 759 853 | -7 223 272 | 5 |
| 2019 | 100 000 | -72 988 | 23 204 362 | 7 031 887 | 9 307 765 | -6 861 686 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROMCONSTRUCT HOLDING GRUP SA”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 16165 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2024.- EREBI SMART CONSTRUCTION SRL – locul 16161, 0 lei, Ilfov
- RO-MAT-CONSTRUCT SRL – locul 16162, 0 lei, Constanţa
- ROMEDIL UTIL SRL – locul 16163, 0 lei, Bucureşti
- IGELSBACHBAU S.R.L. – locul 16164, 0 lei, Braşov
- VLADIMIR RADU CONSTRUCTGER SRL – locul 16166, 0 lei, Galaţi
- FLAR CONSTRUCT SRL – locul 16167, 0 lei, Prahova
- DAMAS MIRAL COMPANY SRL – locul 16168, 0 lei, Bucureşti
- MELIPACK SRL – locul 16169, 0 lei, Covasna
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROMCONSTRUCT HOLDING GRUP SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROMCONSTRUCT HOLDING GRUP SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROMCONSTRUCT HOLDING GRUP SA"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2024-03-19 |
| Data reactivare | 2024-05-16 |
| Data publicare | 2024-03-19 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 6.935.986 |
| Active circulante | 3.877.056 |
| Stocuri | 128.290 |
| Creante | 2.792.560 |
| Disponibilitati | 956.206 |
| Datorii | 23.411.664 |
| Capitaluri proprii | -12.598.622 |
| Capital social | 4.000.000 |
| Venituri totale | 133 |
| Cheltuieli totale | 258.314 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 258.181 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 258.181 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 6.935.986 |
| Active circulante | 3.876.959 |
| Stocuri | 128.290 |
| Creante | 2.792.560 |
| Disponibilitati | 956.109 |
| Datorii | 23.153.386 |
| Capitaluri proprii | -12.340.441 |
| Capital social | 4.000.000 |
| Venituri totale | 128 |
| Cheltuieli totale | 285.275 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 285.147 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 285.147 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 6.939.324 |
| Active circulante | 4.162.767 |
| Stocuri | 128.290 |
| Creante | 2.846.077 |
| Disponibilitati | 1.188.400 |
| Datorii | 23.157.385 |
| Capitaluri proprii | -12.055.294 |
| Capital social | 4.000.000 |
| Venituri totale | 2.453 |
| Cheltuieli totale | 308.478 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 306.025 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 306.025 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 6.935.986 |
| Active circulante | 4.552.245 |
| Stocuri | 128.290 |
| Creante | 3.449.737 |
| Disponibilitati | 974.218 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 23.237.501 |
| Capitaluri proprii | -11.749.270 |
| Capital social | 4.000.000 |
| Venituri totale | 2.472.255 |
| Cheltuieli totale | 6.998.253 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.525.998 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 4.525.998 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 6.937.082 |
| Active circulante | 8.759.853 |
| Stocuri | 128.290 |
| Creante | 7.399.201 |
| Disponibilitati | 1.232.362 |
| Cheltuieli in avans | 4.513 |
| Datorii | 22.924.720 |
| Capitaluri proprii | -7.223.272 |
| Capital social | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri | 1.790 |
| Venituri totale | 221.584 |
| Cheltuieli totale | 583.169 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 361.585 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 361.585 |
| Nr. salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.130.118 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.499.914 |
| Stocuri | 1.980.241 |
| Creante | 8.399.159 |
| Casa si conturi la banci | 3.120.514 |
| DATORII | 22.536.432 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.906.400 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.664.465 |
| VENITURI TOTALE | -289.816 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.502.129 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.791.945 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.791.945 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.314.017 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.768.592 |
| Stocuri | 5.761.402 |
| Creante | 10.997.224 |
| Casa si conturi la banci | 3.009.966 |
| DATORII | 24.197.064 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.885.545 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.879.866 |
| VENITURI TOTALE | 11.076.069 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.752.293 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.676.224 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.834.152 |
| Numar mediu de salariati | 69 |