RO-MAT-CONSTRUCT SRL – CUI 11658592
Informativ
RO-MAT-CONSTRUCT SRL are CUI 11658592, număr de înregistrare J13/1009/1999 și sediul în Municipiul Constanţa, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate. Pentru anul 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 53.807 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
- Stare fiscală ANAF: inactivă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2024
| Denumire | RO-MAT-CONSTRUCT SRL |
| CUI | 11658592 |
| Nr. Reg. Com. | J13/1009/1999 |
| EUID | ROONRC.J13/1009/1999 |
| CAEN | 4752 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Nu (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | este sub incidenţa Legii nr. 85/2014 |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1999-04-14 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LIŢCANU & GHEORGHIŢĂ SPRL | - | România |
| ORMAN GEORGE-MIHAI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 0 | -53 807 | 3 897 446 | 877 | 944 215 | -2 952 002 | 1 |
| 2023 | 0 | -66 129 | 3 844 691 | 2 062 | 944 303 | -2 898 195 | 1 |
| 2022 | 0 | -137 696 | 3 779 343 | 3 632 | 943 345 | -2 832 067 | 1 |
| 2021 | 173 734 | 19 486 | 4 131 727 | 25 151 | 1 530 692 | -2 575 729 | 1 |
| 2020 | 229 439 | -74 706 | 4 561 133 | 661 731 | 1 624 898 | -2 274 349 | 1 |
| 2019 | 119 772 | -192 218 | 4 464 577 | 654 184 | 1 610 124 | -2 199 643 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RO-MAT-CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4752 Rev. 2 (echivalent: 4752 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 16162 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2024.- EDUARD SEBASTIAN CONSTRUCT S.R.L. – locul 16158, 0 lei, Iaşi
- MONTAN HOUSE S.R.L. – locul 16159, 0 lei, Braşov
- MONRADO PROJECTS S.R.L. – locul 16160, 0 lei, Braşov
- EREBI SMART CONSTRUCTION SRL – locul 16161, 0 lei, Ilfov
- ROMEDIL UTIL SRL – locul 16163, 0 lei, Bucureşti
- IGELSBACHBAU S.R.L. – locul 16164, 0 lei, Braşov
- ROMCONSTRUCT HOLDING GRUP SA – locul 16165, 0 lei, Bucureşti
- VLADIMIR RADU CONSTRUCTGER SRL – locul 16166, 0 lei, Galaţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RO-MAT-CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RO-MAT-CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RO-MAT-CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2023-05-30 |
| Data publicare | 2023-05-30 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 877 |
| Active circulante | 944.215 |
| Stocuri | 305.126 |
| Creante | 347.183 |
| Disponibilitati | 291.906 |
| Cheltuieli in avans | 352 |
| Datorii | 3.897.446 |
| Capitaluri proprii | -2.952.002 |
| Capital social | 126.340 |
| Venituri totale | 180 |
| Cheltuieli totale | 53.986 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 53.806 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 53.807 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 2.062 |
| Active circulante | 944.303 |
| Stocuri | 305.126 |
| Creante | 347.183 |
| Disponibilitati | 291.994 |
| Cheltuieli in avans | 131 |
| Datorii | 3.844.691 |
| Capitaluri proprii | -2.898.195 |
| Capital social | 126.340 |
| Venituri totale | 12.691 |
| Cheltuieli totale | 78.818 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 66.127 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 66.129 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 3.632 |
| Active circulante | 943.345 |
| Stocuri | 305.151 |
| Creante | 346.406 |
| Disponibilitati | 291.788 |
| Cheltuieli in avans | 299 |
| Datorii | 3.779.343 |
| Capitaluri proprii | -2.832.067 |
| Capital social | 126.340 |
| Venituri totale | 194 |
| Cheltuieli totale | 137.888 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 137.694 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 137.696 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 25.151 |
| Active circulante | 1.530.692 |
| Stocuri | 305.136 |
| Creante | 917.639 |
| Disponibilitati | 307.917 |
| Cheltuieli in avans | 155 |
| Datorii | 4.131.727 |
| Capitaluri proprii | -2.575.729 |
| Capital social | 126.340 |
| Cifra de afaceri | 173.734 |
| Venituri totale | 912.072 |
| Cheltuieli totale | 883.466 |
| Profit brut | 28.606 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 19.486 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 661.731 |
| Active circulante | 1.624.898 |
| Stocuri | 305.136 |
| Creante | 862.670 |
| Disponibilitati | 457.092 |
| Cheltuieli in avans | 155 |
| Datorii | 4.561.133 |
| Capitaluri proprii | -2.274.349 |
| Capital social | 126.340 |
| Cifra de afaceri | 229.439 |
| Venituri totale | 369.212 |
| Cheltuieli totale | 440.226 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 71.014 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 74.706 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 654.184 |
| Active circulante | 1.610.124 |
| Stocuri | 306.206 |
| Creante | 832.503 |
| Disponibilitati | 471.415 |
| Cheltuieli in avans | 626 |
| Datorii | 4.464.577 |
| Capitaluri proprii | -2.199.643 |
| Capital social | 126.340 |
| Cifra de afaceri | 119.772 |
| Venituri totale | 120.034 |
| Cheltuieli totale | 311.051 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 191.017 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 192.218 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 659.713 |
| Active circulante | 1.832.111 |
| Stocuri | 306.206 |
| Creante | 876.107 |
| Disponibilitati | 649.798 |
| Cheltuieli in avans | 163 |
| Datorii | 4.499.413 |
| Capitaluri proprii | -2.007.426 |
| Capital social | 126.340 |
| Cifra de afaceri | 386.461 |
| Venituri totale | 394.860 |
| Cheltuieli totale | 909.562 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 514.702 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 518.651 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 947.258 |
| Active circulante | 2.054.084 |
| Stocuri | 447.786 |
| Creante | 765.120 |
| Disponibilitati | 841.178 |
| Cheltuieli in avans | 163 |
| Datorii | 4.490.492 |
| Capitaluri proprii | -1.488.987 |
| Capital social | 126.340 |
| Cifra de afaceri | 229.122 |
| Venituri totale | 229.727 |
| Cheltuieli totale | 399.811 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 170.084 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 170.084 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 947.717 |
| Active circulante | 2.512.144 |
| Stocuri | 453.433 |
| Creante | 1.636.100 |
| Disponibilitati | 422.611 |
| Cheltuieli in avans | 170 |
| Datorii | 4.778.934 |
| Capitaluri proprii | -1.318.903 |
| Capital social | 126.340 |
| Cifra de afaceri | 1.995.507 |
| Venituri totale | 2.382.625 |
| Cheltuieli totale | 3.135.672 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 753.047 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 753.047 |
| Nr. salariati | 10 |