RAMIRO S.R.L. – CUI 4983973
Informativ
RAMIRO S.R.L. are CUI 4983973, număr de înregistrare J07/1118/1993 și sediul în Sat Dersca, Comuna Dersca, județul Botoşani. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.234.426 lei, un profit net de 602.597 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | RAMIRO S.R.L. |
| CUI | 4983973 |
| Nr. Reg. Com. | J07/1118/1993 |
| EUID | ROONRC.J1993001118074 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-11-25 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ROMAN ROMICĂ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 234 426 | 602 597 | 356 880 | 544 782 | 2 401 277 | 2 589 179 | 5 |
| 2024 | 4 373 439 | 846 468 | 39 716 | 1 068 139 | 3 162 093 | 4 190 516 | 2 |
| 2023 | 4 257 279 | 771 803 | 72 172 | 574 036 | 2 753 166 | 3 255 030 | 2 |
| 2022 | 3 725 667 | 491 962 | 100 298 | 666 897 | 1 877 010 | 2 443 609 | 2 |
| 2021 | 2 983 125 | 478 182 | 24 841 | 820 666 | 2 868 081 | 3 663 906 | 2 |
| 2020 | 2 786 382 | 349 161 | 84 489 | 985 042 | 2 635 172 | 3 535 725 | 3 |
| 2019 | 2 702 451 | 272 984 | 58 893 | 1 129 663 | 2 393 916 | 3 464 686 | 5 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RAMIRO S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Botoşani , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 185 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GIMAR ONE LOGISTIC GMA SRL – locul 181, 55,43 mil. lei, Olt
- ROMDAN TRANS SRL – locul 181, 4,37 mil. lei, Vaslui
- PAUL NICEAZUR SRL – locul 181, 2,24 mil. lei, Neamţ
- AURA LOGISTIC S.R.L. – locul 181, 656.960 lei, Sibiu
- TUR TRANSFER S.R.L. – locul 181, 394.364 lei, Tulcea
- TOTAL TRANS SRL – locul 182, 55,04 mil. lei, Prahova
- IRIS C & V SRL – locul 182, 4,32 mil. lei, Gorj
- APETRANS SRL – locul 182, 2,22 mil. lei, Botoşani
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RAMIRO S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RAMIRO S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RAMIRO S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.068.139 |
| Active circulante | 3.162.093 |
| Stocuri | 649.673 |
| Disponibilitati | 2.512.420 |
| Datorii | 39.716 |
| Capitaluri proprii | 4.190.516 |
| Capital social | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri | 4.373.439 |
| Venituri totale | 4.373.988 |
| Cheltuieli totale | 3.399.068 |
| Profit brut | 974.920 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 846.468 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 574.036 |
| Active circulante | 2.753.166 |
| Stocuri | 534.915 |
| Creante | 4.202 |
| Disponibilitati | 2.214.049 |
| Datorii | 72.172 |
| Capitaluri proprii | 3.255.030 |
| Capital social | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri | 4.257.279 |
| Venituri totale | 4.285.900 |
| Cheltuieli totale | 3.394.919 |
| Profit brut | 890.981 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 771.803 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 666.897 |
| Active circulante | 1.877.010 |
| Stocuri | 437.029 |
| Creante | 821 |
| Disponibilitati | 1.439.160 |
| Datorii | 100.298 |
| Capitaluri proprii | 2.443.609 |
| Capital social | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri | 3.725.667 |
| Venituri totale | 3.725.669 |
| Cheltuieli totale | 3.143.089 |
| Profit brut | 582.580 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 491.962 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 820.666 |
| Active circulante | 2.868.081 |
| Stocuri | 1.386.843 |
| Creante | 315.380 |
| Disponibilitati | 1.165.858 |
| Datorii | 24.841 |
| Capitaluri proprii | 3.663.906 |
| Capital social | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri | 2.983.125 |
| Venituri totale | 2.983.128 |
| Cheltuieli totale | 2.429.498 |
| Profit brut | 553.630 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 478.182 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 985.042 |
| Active circulante | 2.635.172 |
| Stocuri | 281.407 |
| Creante | 962.339 |
| Disponibilitati | 1.391.426 |
| Datorii | 84.489 |
| Capitaluri proprii | 3.535.725 |
| Capital social | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri | 2.786.382 |
| Venituri totale | 2.786.390 |
| Cheltuieli totale | 2.370.722 |
| Profit brut | 415.668 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 349.161 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 1.129.663 |
| Active circulante | 2.393.916 |
| Stocuri | 257.804 |
| Creante | 967.148 |
| Disponibilitati | 1.168.964 |
| Datorii | 58.893 |
| Capitaluri proprii | 3.464.686 |
| Capital social | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri | 2.702.451 |
| Venituri totale | 2.702.455 |
| Cheltuieli totale | 2.377.474 |
| Profit brut | 324.981 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 272.984 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 1.269.697 |
| Active circulante | 2.559.873 |
| Stocuri | 233.712 |
| Creante | 969.609 |
| Disponibilitati | 1.356.552 |
| Datorii | 131.868 |
| Capitaluri proprii | 3.697.702 |
| Capital social | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri | 2.405.130 |
| Venituri totale | 2.565.121 |
| Cheltuieli totale | 2.359.199 |
| Profit brut | 205.922 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 172.870 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.159.250 |
| Active circulante | 3.026.586 |
| Stocuri | 245.956 |
| Creante | 1.334.313 |
| Disponibilitati | 1.446.317 |
| Datorii | 129.748 |
| Capitaluri proprii | 4.056.088 |
| Capital social | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri | 4.779.874 |
| Venituri totale | 5.258.728 |
| Cheltuieli totale | 4.852.794 |
| Profit brut | 405.934 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 334.320 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.461.029 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.573.289 |
| Stocuri | 381.231 |
| Creante | 964.027 |
| Casa si conturi la banci | 1.228.031 |
| DATORII | 162.550 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.871.768 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.974.300 |
| VENITURI TOTALE | 4.082.288 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.678.611 |
| Profitul brut | 403.677 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 334.104 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |