IRIS C & V SRL – CUI 3846455
Informativ
IRIS C & V SRL are CUI 3846455, număr de înregistrare J1992001334185 și sediul în Municipiul Motru, județul Gorj. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.319.887 lei, un profit net de 425.403 lei și un număr mediu de 28 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 07.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | IRIS C & V SRL |
| CUI | 3846455 |
| Nr. Reg. Com. | J1992001334185 |
| EUID | ROONRC.J1992001334185 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 07.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-10-19 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 319 887 | 425 403 | 1 839 701 | 661 214 | 1 546 927 | 445 340 | 28 |
| 2024 | 4 379 287 | 229 729 | 1 176 338 | 481 961 | 1 547 095 | 869 937 | 26 |
| 2023 | 4 886 132 | 268 110 | 1 309 377 | 701 314 | 1 819 784 | 1 240 207 | 31 |
| 2022 | 5 704 758 | 463 949 | 2 455 758 | 794 729 | 2 724 798 | 1 072 097 | 36 |
| 2021 | 5 421 781 | 504 148 | 1 532 229 | 915 579 | 1 604 798 | 988 148 | 34 |
| 2020 | 3 994 725 | 735 095 | 1 640 983 | 1 109 305 | 1 750 773 | 1 219 095 | 29 |
| 2019 | 4 106 992 | 204 185 | 2 455 017 | 1 403 915 | 1 739 300 | 688 198 | 26 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “IRIS C & V SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Gorj , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 182 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NORD VEST CAMIOANE SRL – locul 178, 55,96 mil. lei, Bihor
- MARICOS TLC SRL – locul 178, 4,49 mil. lei, Suceava
- BREBELA SRL – locul 178, 2,29 mil. lei, Maramureş
- IULIAN-CIPRIAN TRANS SRL – locul 178, 662.630 lei, Constanţa
- TRUŞCĂMIAN S.R.L. – locul 178, 413.993 lei, Sibiu
- FARTUD SRL – locul 179, 55,84 mil. lei, Timiş
- TRANS DMV EUROPA SRL – locul 179, 4,49 mil. lei, Suceava
- ARIMIRTRANS SRL – locul 179, 2,26 mil. lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „IRIS C & V SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „IRIS C & V SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „IRIS C & V SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 481.961 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.547.095 |
| Stocuri | 54.980 |
| Creante | 1.344.349 |
| Casa si conturi la banci | 147.766 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.219 |
| DATORII | 1.176.338 |
| CAPITALURI - TOTAL | 869.937 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.379.287 |
| VENITURI TOTALE | 4.412.296 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.064.271 |
| Profitul brut | 348.025 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 229.729 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 701.314 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.819.784 |
| Stocuri | 88.374 |
| Creante | 1.523.256 |
| Casa si conturi la banci | 208.154 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.486 |
| DATORII | 1.309.377 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.240.207 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.886.132 |
| VENITURI TOTALE | 5.203.395 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.875.720 |
| Profitul brut | 327.675 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 268.110 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 794.729 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.724.798 |
| Stocuri | 171.251 |
| Creante | 2.252.538 |
| Casa si conturi la banci | 301.009 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.328 |
| DATORII | 2.455.758 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.072.097 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.704.758 |
| VENITURI TOTALE | 6.373.860 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.797.992 |
| Profitul brut | 575.868 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 463.949 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 915.579 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.604.798 |
| Stocuri | 59.390 |
| Creante | 1.342.482 |
| Casa si conturi la banci | 202.926 |
| DATORII | 1.532.229 |
| CAPITALURI - TOTAL | 988.148 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.421.781 |
| VENITURI TOTALE | 5.462.501 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.915.990 |
| Profitul brut | 546.511 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 504.148 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.109.305 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.750.773 |
| Stocuri | 44.196 |
| Creante | 1.411.400 |
| Casa si conturi la banci | 295.177 |
| DATORII | 1.640.983 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.219.095 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.994.725 |
| VENITURI TOTALE | 4.294.411 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.552.775 |
| Profitul brut | 741.636 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 735.095 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.403.915 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.739.300 |
| Stocuri | 77.293 |
| Creante | 1.443.270 |
| Casa si conturi la banci | 218.737 |
| DATORII | 2.455.017 |
| CAPITALURI - TOTAL | 688.198 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.106.992 |
| VENITURI TOTALE | 4.162.554 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.917.016 |
| Profitul brut | 245.538 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 204.185 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.175.244 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.350.663 |
| Stocuri | 72.336 |
| Creante | 1.102.975 |
| Casa si conturi la banci | 175.352 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.179 |
| DATORII | 2.056.073 |
| CAPITALURI - TOTAL | 484.013 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.512.737 |
| VENITURI TOTALE | 3.548.701 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.511.852 |
| Profitul brut | 36.849 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.406 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.060.507 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.189.272 |
| Stocuri | 80.163 |
| Creante | 879.462 |
| Casa si conturi la banci | 229.647 |
| DATORII | 1.799.065 |
| CAPITALURI - TOTAL | 450.714 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.394.270 |
| VENITURI TOTALE | 3.462.967 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.334.804 |
| Profitul brut | 128.163 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 95.757 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 878.485 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.189.566 |
| Stocuri | 84.174 |
| Creante | 804.938 |
| Casa si conturi la banci | 300.454 |
| DATORII | 1.625.050 |
| CAPITALURI - TOTAL | 443.001 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.696.591 |
| VENITURI TOTALE | 2.838.921 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.984.629 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 145.708 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 146.484 |
| Numar mediu de salariati | 15 |