ROMDAN TRANS SRL – CUI 14080093
Informativ
ROMDAN TRANS SRL are CUI 14080093, număr de înregistrare J2001000179374 și sediul în Municipiul Bârlad, județul Vaslui. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.374.168 lei, un profit net de 88.957 lei și un număr mediu de 24 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 13.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ROMDAN TRANS SRL |
| CUI | 14080093 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000179374 |
| EUID | ROONRC.J2001000179374 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 13.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-06-26 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 374 168 | 88 957 | 1 790 112 | 2 571 119 | 648 610 | 1 498 989 | 24 |
| 2024 | 3 634 038 | 368 137 | 1 440 674 | 2 475 407 | 634 691 | 1 778 169 | 22 |
| 2023 | 2 862 765 | 366 389 | 1 433 629 | 2 290 695 | 394 709 | 1 410 032 | 19 |
| 2022 | 2 387 040 | 63 656 | 1 170 327 | 2 265 367 | 197 037 | 1 380 643 | 21 |
| 2021 | 2 130 206 | 132 549 | 509 076 | 1 675 815 | 191 337 | 1 402 931 | 23 |
| 2020 | 1 990 882 | 355 673 | 762 622 | 1 637 889 | 379 449 | 1 270 383 | 25 |
| 2019 | 2 388 418 | 129 927 | 1 039 453 | 1 854 921 | 186 348 | 1 030 805 | 31 |
| 2018 | 2 165 624 | 20 786 | 1 415 586 | — | — | — | 31 |
| 2017 | 2 165 131 | 83 623 | 1 640 280 | — | — | — | 32 |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROMDAN TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Vaslui , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 181 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MW TRADE SRL – locul 177, 56,02 mil. lei, Satu Mare
- TOTAL CITYTRANS SRL – locul 177, 4,49 mil. lei, Ilfov
- SAMSON INTERNATIONAL GROUP SRL – locul 177, 2,29 mil. lei, Iaşi
- KAJ CAB S.R.L. – locul 177, 662.887 lei, Timiş
- VLADIA BISTRITA SRL – locul 177, 414.100 lei, Bistriţa-Năsăud
- NORD VEST CAMIOANE SRL – locul 178, 55,96 mil. lei, Bihor
- MARICOS TLC SRL – locul 178, 4,49 mil. lei, Suceava
- BREBELA SRL – locul 178, 2,29 mil. lei, Maramureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROMDAN TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROMDAN TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROMDAN TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.475.407 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 634.691 |
| Stocuri | 42.803 |
| Creante | 499.789 |
| Casa si conturi la banci | 92.099 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 108.745 |
| DATORII | 1.440.674 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.778.169 |
| Capital subscris varsat | 315.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.634.038 |
| VENITURI TOTALE | 3.664.258 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.235.091 |
| Profitul brut | 429.167 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 368.137 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.290.695 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 394.709 |
| Stocuri | 67.767 |
| Creante | 148.171 |
| Casa si conturi la banci | 178.771 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 158.285 |
| DATORII | 1.433.629 |
| VENITURI IN AVANS | 28 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.410.032 |
| Capital subscris varsat | 315.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.862.765 |
| VENITURI TOTALE | 2.965.168 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.568.628 |
| Profitul brut | 396.540 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 366.389 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.265.367 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 197.037 |
| Stocuri | 61.077 |
| Creante | 69.469 |
| Casa si conturi la banci | 66.491 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 88.566 |
| DATORII | 1.170.327 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.380.643 |
| Capital subscris varsat | 315.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.387.040 |
| VENITURI TOTALE | 2.486.419 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.405.885 |
| Profitul brut | 80.534 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 63.656 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.675.815 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 191.337 |
| Stocuri | 85.927 |
| Creante | 65.199 |
| Casa si conturi la banci | 40.211 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 44.855 |
| DATORII | 509.076 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.402.931 |
| Capital subscris varsat | 315.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.130.206 |
| VENITURI TOTALE | 2.235.981 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.097.576 |
| Profitul brut | 138.405 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 132.549 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.637.889 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 379.449 |
| Stocuri | 58.627 |
| Creante | 53.569 |
| Casa si conturi la banci | 267.253 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.667 |
| DATORII | 762.622 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.270.383 |
| Capital subscris varsat | 315.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.990.882 |
| VENITURI TOTALE | 1.991.512 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.619.633 |
| Profitul brut | 371.879 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 355.673 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.854.921 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 186.348 |
| Stocuri | 567 |
| Creante | 125.200 |
| Casa si conturi la banci | 60.581 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.989 |
| DATORII | 1.039.453 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.030.805 |
| Capital subscris varsat | 315.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.388.418 |
| VENITURI TOTALE | 2.680.352 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.525.265 |
| Profitul brut | 155.087 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 129.927 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.853.404 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 259.840 |
| Stocuri | 35.669 |
| Creante | 83.646 |
| Casa si conturi la banci | 140.525 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.004 |
| DATORII | 1.415.586 |
| CAPITALURI - TOTAL | 747.662 |
| Capital subscris varsat | 315.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.165.624 |
| VENITURI TOTALE | 2.309.024 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.265.230 |
| Profitul brut | 43.794 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 20.786 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.034.584 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 211.703 |
| Stocuri | 22.106 |
| Creante | 103.654 |
| Casa si conturi la banci | 85.943 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 79.859 |
| DATORII | 1.640.280 |
| VENITURI IN AVANS | 79.859 |
| CAPITALURI - TOTAL | 606.007 |
| Capital subscris varsat | 315.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.165.131 |
| VENITURI TOTALE | 2.169.593 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.065.440 |
| Profitul brut | 104.153 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 83.623 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.086.617 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 166.596 |
| Stocuri | 8.522 |
| Creante | 74.914 |
| Casa si conturi la banci | 83.160 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 102.270 |
| DATORII | 1.685.471 |
| VENITURI IN AVANS | 102.270 |
| CAPITALURI - TOTAL | 567.742 |
| Capital subscris varsat | 315.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.243.666 |
| VENITURI TOTALE | 2.244.935 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.164.947 |
| Profitul brut | 79.988 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 64.767 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |