PUR SI SIMPLU IND SRL – CUI 22493244
Pe scurt
PUR SI SIMPLU IND SRL are CUI 22493244, număr de înregistrare J2007003590358 și sediul în Municipiul Timişoara, județul Timiş. Activitatea principală declarată: CAEN 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.089.263 lei, un profit net de 1.173.834 lei și un număr mediu de 4 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 25.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PUR SI SIMPLU IND SRL |
| CUI | 22493244 |
| Nr. Reg. Com. | J2007003590358 |
| EUID | ROONRC.J2007003590358 |
| CAEN | 4690 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 25.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-10-01 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TRANDAFIR DORIAN | - | România |
| TRANDAFIR MĂDĂLINA-DIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 089 263 | 1 173 834 | 684 395 | 539 443 | 5 464 695 | 5 334 834 | 4 |
| 2024 | 7 136 116 | 1 358 084 | 613 380 | 423 361 | 4 646 294 | 4 461 000 | 4 |
| 2023 | 7 283 438 | 1 154 119 | 770 581 | 463 872 | 3 739 624 | 3 432 915 | 4 |
| 2022 | 6 266 524 | 707 287 | 910 018 | 413 099 | 2 901 716 | 2 404 797 | 4 |
| 2021 | 4 556 504 | 461 195 | 877 916 | 473 216 | 2 162 210 | 1 757 510 | 4 |
| 2020 | 3 099 756 | 334 195 | 321 685 | 134 674 | 1 538 326 | 1 351 315 | 4 |
| 2019 | 3 184 421 | 140 724 | 433 311 | 195 921 | 1 306 510 | 1 069 120 | 4 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 089 263 lei
-15%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PUR SI SIMPLU IND SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4690 Rev. 2 (echivalent: 4690 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Timiş , domeniul 4690: Comerț cu ridicata nespecializat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 928 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- VISTIM SRL – locul 924, 6,12 mil. lei, Dâmboviţa
- TEBI T & B SRL – locul 924, 4,23 mil. lei, Prahova
- IZVOR COMERCIAL INVEST SRL – locul 924, 1,26 mil. lei, Bucureşti
- MCD QUALITY SOLUTIONS SRL – locul 924, 96.645 lei, Cluj
- METROM IMPORT EXPORT SRL – locul 924, 92.020 lei, Buzău
- PROD COM SERVICE SRL – locul 924, 91.131 lei, Buzău
- STALMOT RO S.R.L. – locul 925, 6,12 mil. lei, Arad
- SISTEME MEGASIB S.R.L. – locul 925, 4,23 mil. lei, Sibiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PUR SI SIMPLU IND SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PUR SI SIMPLU IND SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PUR SI SIMPLU IND SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 423.361 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.646.294 |
| Stocuri | 766.390 |
| Creante | 1.181.940 |
| Casa si conturi la banci | 2.697.964 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.725 |
| DATORII | 613.380 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.461.000 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.136.116 |
| VENITURI TOTALE | 7.156.598 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.619.365 |
| Profitul brut | 1.537.233 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.358.084 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| Active imobilizate | 463.872 |
| Active circulante | 3.739.624 |
| Stocuri | 630.106 |
| Creante | 1.248.439 |
| Disponibilitati | 1.861.079 |
| Datorii | 770.581 |
| Capitaluri proprii | 3.432.915 |
| Capital social | 1.200 |
| Cifra de afaceri | 7.283.438 |
| Venituri totale | 7.288.041 |
| Cheltuieli totale | 5.985.740 |
| Profit brut | 1.302.301 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.154.119 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 413.099 |
| Active circulante | 2.901.716 |
| Stocuri | 896.210 |
| Creante | 979.864 |
| Disponibilitati | 1.025.642 |
| Datorii | 910.018 |
| Capitaluri proprii | 2.404.797 |
| Capital social | 1.200 |
| Cifra de afaceri | 6.266.524 |
| Venituri totale | 6.283.276 |
| Cheltuieli totale | 5.519.482 |
| Profit brut | 763.794 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 707.287 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 473.216 |
| Active circulante | 2.162.210 |
| Stocuri | 491.378 |
| Creante | 860.548 |
| Disponibilitati | 810.284 |
| Datorii | 877.916 |
| Capitaluri proprii | 1.757.510 |
| Capital social | 1.200 |
| Cifra de afaceri | 4.556.504 |
| Venituri totale | 4.561.267 |
| Cheltuieli totale | 4.067.407 |
| Profit brut | 493.860 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 461.195 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 134.674 |
| Active circulante | 1.538.326 |
| Stocuri | 471.802 |
| Creante | 500.770 |
| Disponibilitati | 565.754 |
| Datorii | 321.685 |
| Capitaluri proprii | 1.351.315 |
| Capital social | 1.200 |
| Cifra de afaceri | 3.099.756 |
| Venituri totale | 3.108.331 |
| Cheltuieli totale | 2.750.833 |
| Profit brut | 357.498 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 334.195 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 195.921 |
| Active circulante | 1.306.510 |
| Stocuri | 472.177 |
| Creante | 502.522 |
| Disponibilitati | 331.811 |
| Datorii | 433.311 |
| Capitaluri proprii | 1.069.120 |
| Capital social | 1.200 |
| Cifra de afaceri | 3.184.421 |
| Venituri totale | 3.196.351 |
| Cheltuieli totale | 3.028.986 |
| Profit brut | 167.365 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 140.724 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 163.653 |
| Active circulante | 1.305.760 |
| Stocuri | 478.234 |
| Creante | 487.063 |
| Disponibilitati | 340.463 |
| Datorii | 541.018 |
| Capitaluri proprii | 928.395 |
| Capital social | 1.200 |
| Cifra de afaceri | 3.378.249 |
| Venituri totale | 3.384.208 |
| Cheltuieli totale | 3.200.162 |
| Profit brut | 184.046 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 151.710 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 99.490 |
| Active circulante | 1.351.942 |
| Stocuri | 449.232 |
| Creante | 499.268 |
| Disponibilitati | 403.442 |
| Cheltuieli in avans | 465 |
| Datorii | 675.212 |
| Capitaluri proprii | 776.685 |
| Capital social | 1.200 |
| Cifra de afaceri | 3.262.972 |
| Venituri totale | 3.270.161 |
| Cheltuieli totale | 3.014.625 |
| Profit brut | 255.536 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 221.626 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 54.324 |
| Active circulante | 1.143.094 |
| Stocuri | 330.073 |
| Creante | 492.390 |
| Disponibilitati | 320.631 |
| Cheltuieli in avans | 557 |
| Datorii | 642.916 |
| Capitaluri proprii | 555.059 |
| Capital social | 1.200 |
| Cifra de afaceri | 3.072.636 |
| Venituri totale | 3.074.169 |
| Cheltuieli totale | 2.732.041 |
| Profit brut | 342.128 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 294.505 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |