PUFULETE SRL – CUI 15800214
Pe scurt
PUFULETE SRL are CUI 15800214, număr de înregistrare J2003001141242 și sediul în Loc. Buşag, Oraş Tăuţii-Măgherăus, județul Maramureş. Activitatea principală declarată: CAEN 1072 – Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.964.603 lei, un profit net de 125.497 lei și un număr mediu de 22 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 09.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PUFULETE SRL |
| CUI | 15800214 |
| Nr. Reg. Com. | J2003001141242 |
| EUID | ROONRC.J24/1141/2003 |
| CAEN | 1072 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 09.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-10-08 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MEDAN AXENTE GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 964 603 | 125 497 | 222 768 | 4 092 562 | 1 368 525 | 5 238 319 | 22 |
| 2024 | 4 577 021 | 719 574 | 81 333 | 4 327 125 | 1 115 919 | 5 361 711 | 18 |
| 2023 | 4 302 072 | 815 366 | 110 780 | 3 115 212 | 1 963 967 | 4 968 399 | 18 |
| 2022 | 4 124 346 | 1 154 737 | 101 775 | 3 012 934 | 1 236 786 | 4 174 733 | 16 |
| 2021 | 3 145 637 | 426 262 | 72 934 | 1 801 875 | 1 559 819 | 3 385 735 | 17 |
| 2020 | 3 069 425 | 434 103 | 105 941 | 1 629 465 | 1 694 526 | 3 222 273 | 17 |
| 2019 | 2 944 696 | 542 430 | 108 824 | 1 720 276 | 1 327 656 | 2 942 174 | 16 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 964 603 lei
8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PUFULETE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1072 Rev. 2 (echivalent: 1072 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Descriere Activitate | Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Maramureş , domeniul 1072: Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 52 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- POLICALITA SRL – locul 48, 49,25 mil. lei, Vrancea
- CALIBRA M&D IMPEX SRL – locul 48, 41,64 mil. lei, Hunedoara
- NORBELA SRL – locul 48, 30,72 mil. lei, Arad
- BONAS IMPORT EXPORT S.A. – locul 48, 22,28 mil. lei, Cluj
- MOARA MIHĂLCENI SRL – locul 48, 8,77 mil. lei, Vrancea
- IDEAL STILL EXIM SRL – locul 48, 7,90 mil. lei, Ilfov
- SONIMPEX TOPOLOVENI SRL – locul 48, 7,00 mil. lei, Bucureşti
- LEMNUL VERDE LABORATOR S.R.L. – locul 48, 6,89 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PUFULETE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PUFULETE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PUFULETE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.327.125 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.115.919 |
| Stocuri | 474.121 |
| Creante | 387.929 |
| Casa si conturi la banci | 253.868 |
| DATORII | 81.333 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.361.711 |
| Capital subscris varsat | 1.120 |
| Cifra de afaceri neta | 4.577.021 |
| VENITURI TOTALE | 5.168.629 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.385.071 |
| Profitul brut | 783.558 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 719.574 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.115.212 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.963.967 |
| Stocuri | 244.569 |
| Creante | 306.912 |
| Casa si conturi la banci | 1.412.485 |
| DATORII | 110.780 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.968.399 |
| Capital subscris varsat | 1.120 |
| Cifra de afaceri neta | 4.302.072 |
| VENITURI TOTALE | 5.027.041 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.174.710 |
| Profitul brut | 852.331 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 815.366 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.012.934 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.236.786 |
| Stocuri | 299.055 |
| Creante | 382.034 |
| Casa si conturi la banci | 555.696 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 96.975 |
| DATORII | 101.775 |
| VENITURI IN AVANS | 70.187 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.174.733 |
| Capital subscris varsat | 1.120 |
| Cifra de afaceri neta | 4.124.346 |
| VENITURI TOTALE | 4.982.791 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.797.047 |
| Profitul brut | 1.185.744 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.154.737 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.801.875 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.559.819 |
| Stocuri | 191.721 |
| Creante | 419.368 |
| Casa si conturi la banci | 948.729 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 96.975 |
| DATORII | 72.934 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.385.735 |
| Capital subscris varsat | 1.120 |
| Cifra de afaceri neta | 3.145.637 |
| VENITURI TOTALE | 3.444.561 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.994.853 |
| Profitul brut | 449.708 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 426.262 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.629.465 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.694.526 |
| Stocuri | 180.869 |
| Creante | 557.582 |
| Casa si conturi la banci | 956.074 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.223 |
| DATORII | 105.941 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.222.273 |
| Capital subscris varsat | 1.120 |
| Cifra de afaceri neta | 3.069.425 |
| VENITURI TOTALE | 3.444.911 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.992.246 |
| Profitul brut | 452.665 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 434.103 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.720.276 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.327.656 |
| Stocuri | 131.945 |
| Creante | 292.169 |
| Casa si conturi la banci | 903.541 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.066 |
| DATORII | 108.824 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.942.174 |
| Capital subscris varsat | 1.120 |
| Cifra de afaceri neta | 2.944.696 |
| VENITURI TOTALE | 3.292.401 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.720.295 |
| Profitul brut | 572.106 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 542.430 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.746.323 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.015.771 |
| Stocuri | 136.661 |
| Creante | 258.211 |
| Casa si conturi la banci | 620.898 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.205 |
| DATORII | 111.115 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.654.184 |
| Capital subscris varsat | 1.060 |
| Cifra de afaceri neta | 2.803.745 |
| VENITURI TOTALE | 3.137.627 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.609.063 |
| Profitul brut | 528.564 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 500.527 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.739.622 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 714.692 |
| Stocuri | 112.442 |
| Creante | 337.420 |
| Casa si conturi la banci | 264.830 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.749 |
| DATORII | 192.405 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.270.658 |
| Capital subscris varsat | 1.060 |
| Cifra de afaceri neta | 2.708.135 |
| VENITURI TOTALE | 2.993.970 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.605.797 |
| Profitul brut | 388.173 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 336.046 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.408.997 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 499.013 |
| Stocuri | 142.585 |
| Creante | 304.071 |
| Casa si conturi la banci | 52.357 |
| DATORII | 155.101 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.752.909 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.334.507 |
| VENITURI TOTALE | 2.381.280 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.117.142 |
| Profitul brut | 264.138 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 249.183 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |