SONIMPEX TOPOLOVENI SRL – CUI 3821833
Pe scurt
SONIMPEX TOPOLOVENI SRL are CUI 3821833, număr de înregistrare J1993005610402 și sediul în Bucureşti Sectorul 3, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 1039 – Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.999.924 lei, un profit net de 63.931 lei și un număr mediu de 25 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 14.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SONIMPEX TOPOLOVENI SRL |
| CUI | 3821833 |
| Nr. Reg. Com. | J1993005610402 |
| EUID | ROONRC.J1993005610402 |
| CAEN | 1039 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 14.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-02-24 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STANCIULOV BIBIANA DOLORES | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 999 924 | 63 931 | 8 997 337 | 4 054 965 | 5 099 423 | 1 229 520 | 25 |
| 2024 | 6 385 065 | 3 455 | 9 317 161 | 4 208 021 | 4 959 686 | 1 165 589 | 24 |
| 2023 | 5 932 457 | 6 394 | 10 928 199 | 4 391 801 | 5 573 694 | 1 162 134 | 27 |
| 2022 | 4 740 794 | 9 045 | 10 390 039 | 4 537 909 | 5 022 675 | 1 283 052 | 28 |
| 2021 | 4 868 118 | 1 150 083 | 10 997 646 | 4 591 158 | 7 068 973 | 2 241 403 | 28 |
| 2020 | 4 692 784 | 30 426 | 8 544 385 | 4 686 966 | 3 687 235 | 1 091 320 | 27 |
| 2019 | 4 692 672 | 22 850 | 6 924 033 | 4 783 273 | 2 378 409 | 1 585 684 | 28 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 999 924 lei
10%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SONIMPEX TOPOLOVENI SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1039 Rev. 2 (echivalent: 1039 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Descriere Activitate | Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 10 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 1039: Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 48 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- STC INTERNATIONAL SRL – locul 44, 53,92 mil. lei, Ialomiţa
- LIAROM POWER INVEST S.R.L. – locul 44, 51,02 mil. lei, Buzău
- MOTILOR SRL – locul 44, 34,31 mil. lei, Cluj
- LAKTOTRIO 2001 PROD SRL – locul 44, 25,19 mil. lei, Suceava
- SANDWICH ALA BUN S.R.L. – locul 44, 11,01 mil. lei, Argeş
- DUŢI-BELA GRANO SRL – locul 44, 10,10 mil. lei, Vâlcea
- WWW. FUNGHI. RO SRL – locul 44, 8,46 mil. lei, Argeş
- MDM TRADE SRL – locul 44, 7,60 mil. lei, Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SONIMPEX TOPOLOVENI SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SONIMPEX TOPOLOVENI SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SONIMPEX TOPOLOVENI SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.208.021 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.959.686 |
| Stocuri | 2.365.003 |
| Creante | 2.446.339 |
| Casa si conturi la banci | 148.344 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.334.144 |
| DATORII | 9.317.161 |
| VENITURI IN AVANS | 19.101 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.165.589 |
| Capital subscris varsat | 2.022.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.385.065 |
| VENITURI TOTALE | 6.953.717 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.941.616 |
| Profitul brut | 12.101 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.455 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.391.801 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.573.694 |
| Stocuri | 2.649.040 |
| Creante | 2.848.109 |
| Casa si conturi la banci | 76.545 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.199.137 |
| DATORII | 10.928.199 |
| VENITURI IN AVANS | 74.299 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.162.134 |
| Capital subscris varsat | 2.022.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.932.457 |
| VENITURI TOTALE | 6.689.898 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.679.040 |
| Profitul brut | 10.858 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.394 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.537.909 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.022.675 |
| Stocuri | 2.558.451 |
| Creante | 2.450.950 |
| Casa si conturi la banci | 13.274 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.186.702 |
| DATORII | 10.390.039 |
| VENITURI IN AVANS | 74.195 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.283.052 |
| Capital subscris varsat | 2.022.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.740.794 |
| VENITURI TOTALE | 6.608.484 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.594.333 |
| Profitul brut | 14.151 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.045 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.591.158 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.068.973 |
| Stocuri | 3.076.938 |
| Creante | 3.853.275 |
| Casa si conturi la banci | 138.760 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.653.116 |
| DATORII | 10.997.646 |
| VENITURI IN AVANS | 74.198 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.241.403 |
| Capital subscris varsat | 2.000.313 |
| Cifra de afaceri neta | 4.868.118 |
| VENITURI TOTALE | 8.135.786 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.979.984 |
| Profitul brut | 1.155.802 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.150.083 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.686.966 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.687.235 |
| Stocuri | 2.254.815 |
| Creante | 1.328.465 |
| Casa si conturi la banci | 103.955 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.352.946 |
| DATORII | 8.544.385 |
| VENITURI IN AVANS | 91.442 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.091.320 |
| Capital subscris varsat | 2.000.313 |
| Cifra de afaceri neta | 4.692.784 |
| VENITURI TOTALE | 5.584.268 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.540.198 |
| Profitul brut | 44.070 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 30.426 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.783.273 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.378.409 |
| Stocuri | 1.424.398 |
| Creante | 737.487 |
| Casa si conturi la banci | 216.524 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.348.035 |
| DATORII | 6.924.033 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.585.684 |
| Capital subscris varsat | 2.000.313 |
| Cifra de afaceri neta | 4.692.672 |
| VENITURI TOTALE | 4.104.583 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.059.859 |
| Profitul brut | 44.724 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.850 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.911.240 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.189.671 |
| Stocuri | 2.025.368 |
| Creante | 887.378 |
| Casa si conturi la banci | 276.925 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.383.035 |
| DATORII | 7.549.419 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.934.527 |
| Capital subscris varsat | 2.000.313 |
| Cifra de afaceri neta | 4.518.389 |
| VENITURI TOTALE | 4.595.344 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.529.708 |
| Profitul brut | 65.636 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 29.208 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.939.186 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.370.358 |
| Stocuri | 2.217.368 |
| Creante | 108.142 |
| Casa si conturi la banci | 44.848 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.484.486 |
| DATORII | 6.889.024 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.905.006 |
| Capital subscris varsat | 2.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.234.665 |
| VENITURI TOTALE | 12.902.140 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.952.872 |
| Profitul brut | 5.949.268 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.897.787 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.171.230 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.359.069 |
| Stocuri | 3.403.665 |
| Creante | 1.139.294 |
| Casa si conturi la banci | 816.110 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.790.921 |
| DATORII | 14.250.511 |
| VENITURI IN AVANS | 621.267 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.550.558 |
| Capital subscris varsat | 2.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.803.483 |
| VENITURI TOTALE | 4.028.508 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.212.237 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.183.729 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.183.729 |
| Numar mediu de salariati | 25 |