MDM TRADE SRL – CUI 14881202
Pe scurt
MDM TRADE SRL are CUI 14881202, număr de înregistrare J2002000799160 și sediul în Municipiul Craiova, județul Dolj. Activitatea principală declarată: CAEN 1072 – Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.603.939 lei, un profit net de 1.055.557 lei și un număr mediu de 31 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MDM TRADE SRL |
| CUI | 14881202 |
| Nr. Reg. Com. | J2002000799160 |
| EUID | ROONRC.J16/799/2002 |
| CAEN | 1072 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-09-16 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| HOPÂRTEAN DORIAN | - | România |
| HOPÂRTEAN MARIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 603 939 | 1 055 557 | 2 895 288 | 3 917 232 | 580 893 | 1 618 224 | 31 |
| 2024 | 9 198 634 | 1 280 422 | 3 401 628 | 4 101 363 | 1 130 382 | 1 835 697 | 41 |
| 2023 | 12 569 492 | 1 913 075 | 3 194 076 | 4 276 268 | 1 178 799 | 2 267 793 | 79 |
| 2022 | 10 253 559 | 1 310 693 | 4 664 202 | 4 360 080 | 1 817 424 | 1 528 799 | 91 |
| 2021 | 8 584 777 | 1 746 708 | 3 248 093 | 3 657 360 | 1 333 387 | 1 746 948 | 79 |
| 2020 | 6 180 209 | 701 132 | 1 121 556 | 1 775 850 | 901 930 | 1 595 239 | 78 |
| 2019 | 7 241 619 | 748 057 | 947 013 | 1 755 599 | 698 792 | 1 507 378 | 76 |
| 2018 | 6 109 037 | 422 340 | 1 304 255 | — | — | — | 82 |
| 2017 | 5 859 727 | 733 288 | 1 408 769 | — | — | — | 78 |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 603 939 lei
-17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MDM TRADE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1072 Rev. 2 (echivalent: 1072 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Descriere Activitate | Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Dolj , domeniul 1072: Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 44 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NICBAC PROD SRL – locul 40, 63,87 mil. lei, Bacău
- MONTANA-POPA SRL – locul 40, 59,69 mil. lei, Alba
- VATRA DOMNEASCĂ SRL – locul 40, 38,38 mil. lei, Botoşani
- DE COLȚEȘTI S.R.L. – locul 40, 30,54 mil. lei, Alba
- ABC SRL – locul 40, 12,24 mil. lei, Galaţi
- DOMA SRL – locul 40, 11,46 mil. lei, Botoşani
- VANINA COM SRL – locul 40, 9,77 mil. lei, Bihor
- ARMONIE IN SIMBIOZA S.R.L. – locul 40, 8,82 mil. lei, Brăila
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MDM TRADE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MDM TRADE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MDM TRADE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.101.363 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.130.382 |
| Stocuri | 153.204 |
| Creante | 513.037 |
| Casa si conturi la banci | 464.141 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.580 |
| DATORII | 3.401.628 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.835.697 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.198.634 |
| VENITURI TOTALE | 9.709.172 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.193.744 |
| Profitul brut | 1.515.428 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.280.422 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.276.268 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.178.799 |
| Stocuri | 329.014 |
| Creante | 582.238 |
| Casa si conturi la banci | 267.547 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.802 |
| DATORII | 3.194.076 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.267.793 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.569.492 |
| VENITURI TOTALE | 12.655.207 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.390.292 |
| Profitul brut | 2.264.915 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.913.075 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 79 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.360.080 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.817.424 |
| Stocuri | 414.062 |
| Creante | 825.735 |
| Casa si conturi la banci | 577.627 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.497 |
| DATORII | 4.664.202 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.528.799 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.253.559 |
| VENITURI TOTALE | 11.339.939 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.799.369 |
| Profitul brut | 1.540.570 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.310.693 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 91 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.657.360 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.333.387 |
| Stocuri | 268.432 |
| Creante | 583.092 |
| Casa si conturi la banci | 481.863 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.294 |
| DATORII | 3.248.093 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.746.948 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.584.777 |
| VENITURI TOTALE | 9.501.147 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.430.876 |
| Profitul brut | 2.070.271 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.746.708 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 79 |
| Active imobilizate | 1.775.850 |
| Active circulante | 901.930 |
| Stocuri | 204.453 |
| Creante | 48.227 |
| Disponibilitati | 649.250 |
| Cheltuieli in avans | 39.015 |
| Datorii | 1.121.556 |
| Capitaluri proprii | 1.595.239 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 6.180.209 |
| Venituri totale | 6.465.930 |
| Cheltuieli totale | 5.640.936 |
| Profit brut | 824.994 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 701.132 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 78 |
| Active imobilizate | 1.755.599 |
| Active circulante | 698.792 |
| Stocuri | 46.498 |
| Creante | 5.167 |
| Disponibilitati | 647.127 |
| Datorii | 947.013 |
| Capitaluri proprii | 1.507.378 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 7.241.619 |
| Venituri totale | 7.336.300 |
| Cheltuieli totale | 6.445.755 |
| Profit brut | 890.545 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 748.057 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.957.659 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 614.511 |
| Stocuri | 56.394 |
| Creante | 28.089 |
| Casa si conturi la banci | 530.028 |
| DATORII | 1.304.255 |
| VENITURI IN AVANS | 86.254 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.181.661 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.109.037 |
| VENITURI TOTALE | 6.183.285 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.678.595 |
| Profitul brut | 504.690 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 422.340 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 82 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.880.913 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.076.880 |
| Stocuri | 42.339 |
| Creante | 410.959 |
| Casa si conturi la banci | 623.582 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 95.573 |
| DATORII | 1.408.769 |
| VENITURI IN AVANS | 156.275 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.488.322 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.859.727 |
| VENITURI TOTALE | 5.929.754 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.073.036 |
| Profitul brut | 856.718 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 733.288 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.008.532 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 367.405 |
| Stocuri | 33.659 |
| Creante | 80.993 |
| Casa si conturi la banci | 252.753 |
| DATORII | 620.903 |
| CAPITALURI - TOTAL | 755.034 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.433.494 |
| VENITURI TOTALE | 4.433.494 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.092.816 |
| Profitul brut | 340.678 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 293.535 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 67 |