BONAS IMPORT EXPORT S.A. – CUI 228824
Pe scurt
BONAS IMPORT EXPORT S.A. are CUI 228824, număr de înregistrare J1991003785120 și sediul în Sat Dezmir, Comuna Apahida, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 1051 – Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 22.277.332 lei, o pierdere netă de 2.552.802 lei și un număr mediu de 88 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BONAS IMPORT EXPORT S.A. |
| CUI | 228824 |
| Nr. Reg. Com. | J1991003785120 |
| EUID | ROONRC.J1991003785120 |
| CAEN | 1051 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-11-28 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ALEXE MARIAN-MARIUS | - | România |
| MORUȚAN DAN-LIVIU | - | România |
| PÂRVU ADRIAN-MARCEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22 277 332 | -2 552 802 | 5 757 534 | 18 551 324 | 3 333 349 | 12 881 327 | 88 |
| 2024 | 24 371 905 | 209 689 | 2 813 734 | 16 575 457 | 5 249 940 | 15 440 428 | 93 |
| 2023 | 25 797 085 | -29 673 | 3 409 549 | 14 417 961 | 7 962 434 | 15 249 193 | 96 |
| 2022 | 20 080 403 | -660 936 | 2 363 135 | 12 903 283 | 4 690 180 | 15 290 322 | 82 |
| 2021 | 13 991 084 | 170 233 | 1 427 145 | 11 419 043 | 5 919 118 | 15 951 258 | 79 |
| 2020 | 12 734 753 | 452 012 | 1 088 019 | 5 323 313 | 3 305 422 | 7 560 584 | 70 |
| 2019 | 15 723 609 | 1 153 971 | 1 183 046 | 5 438 988 | 3 092 879 | 7 361 203 | 79 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises22 277 332 lei
-9%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BONAS IMPORT EXPORT S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 1051 Rev. 2 (echivalent: 1051 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Cluj , domeniul 1051: Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 48 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- STC INTERNATIONAL SRL – locul 44, 53,92 mil. lei, Ialomiţa
- LIAROM POWER INVEST S.R.L. – locul 44, 51,02 mil. lei, Buzău
- MOTILOR SRL – locul 44, 34,31 mil. lei, Cluj
- LAKTOTRIO 2001 PROD SRL – locul 44, 25,19 mil. lei, Suceava
- SANDWICH ALA BUN S.R.L. – locul 44, 11,01 mil. lei, Argeş
- DUŢI-BELA GRANO SRL – locul 44, 10,10 mil. lei, Vâlcea
- WWW. FUNGHI. RO SRL – locul 44, 8,46 mil. lei, Argeş
- MDM TRADE SRL – locul 44, 7,60 mil. lei, Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BONAS IMPORT EXPORT S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BONAS IMPORT EXPORT S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BONAS IMPORT EXPORT S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.575.457 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.249.940 |
| Stocuri | 1.083.113 |
| Creante | 3.912.999 |
| Casa si conturi la banci | 253.828 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 124.241 |
| DATORII | 2.813.734 |
| VENITURI IN AVANS | 3.556.548 |
| PROVIZIOANE | 138.928 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.440.428 |
| Capital subscris varsat | 11.797.276 |
| Cifra de afaceri neta | 24.371.905 |
| VENITURI TOTALE | 29.450.548 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.167.852 |
| Profitul brut | 282.696 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 209.689 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.417.961 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.962.434 |
| Stocuri | 2.027.177 |
| Creante | 5.203.189 |
| Casa si conturi la banci | 732.068 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 104.389 |
| DATORII | 3.409.549 |
| VENITURI IN AVANS | 3.786.350 |
| PROVIZIOANE | 39.692 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.249.193 |
| Capital subscris varsat | 11.797.276 |
| Cifra de afaceri neta | 25.797.085 |
| VENITURI TOTALE | 30.354.764 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.291.937 |
| Profitul brut | 62.827 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 29.673 |
| Numar mediu de salariati | 96 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.903.283 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.690.180 |
| Stocuri | 1.077.082 |
| Creante | 1.505.950 |
| Casa si conturi la banci | 2.107.148 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 59.994 |
| DATORII | 2.363.135 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.290.322 |
| Capital subscris varsat | 11.797.276 |
| Cifra de afaceri neta | 20.080.403 |
| VENITURI TOTALE | 24.566.793 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.222.207 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 655.414 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 660.936 |
| Numar mediu de salariati | 82 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.419.043 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.919.118 |
| Stocuri | 744.789 |
| Creante | 474.780 |
| Casa si conturi la banci | 4.699.549 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.242 |
| DATORII | 1.427.145 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.951.258 |
| Capital subscris varsat | 11.797.276 |
| Cifra de afaceri neta | 13.991.084 |
| VENITURI TOTALE | 19.435.156 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.256.385 |
| Profitul brut | 178.771 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 170.233 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 79 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.323.313 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.305.422 |
| Stocuri | 540.187 |
| Creante | 422.485 |
| Casa si conturi la banci | 2.342.750 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.868 |
| DATORII | 1.088.019 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.560.584 |
| Capital subscris varsat | 4.890.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.734.753 |
| VENITURI TOTALE | 17.757.222 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.267.850 |
| Profitul brut | 489.372 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 452.012 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 70 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.438.988 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.092.879 |
| Stocuri | 410.954 |
| Creante | 1.133.793 |
| Casa si conturi la banci | 1.548.132 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.382 |
| DATORII | 1.183.046 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.361.203 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.723.609 |
| VENITURI TOTALE | 20.347.434 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.028.105 |
| Profitul brut | 1.319.329 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.153.971 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 79 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.744.446 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.659.257 |
| Stocuri | 603.465 |
| Creante | 1.394.622 |
| Casa si conturi la banci | 661.170 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.632 |
| DATORII | 1.330.020 |
| VENITURI IN AVANS | 6.051 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.078.264 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.005.344 |
| VENITURI TOTALE | 18.966.898 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.273.110 |
| Profitul brut | 693.788 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 655.661 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 81 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.438.113 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.934.175 |
| Stocuri | 514.193 |
| Creante | 1.262.715 |
| Casa si conturi la banci | 807.267 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.152 |
| DATORII | 1.322.542 |
| VENITURI IN AVANS | 12.495 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.054.403 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.571.254 |
| VENITURI TOTALE | 20.005.889 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.529.139 |
| Profitul brut | 1.476.750 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.412.063 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 81 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.202.319 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.905.606 |
| Stocuri | 582.771 |
| Creante | 1.100.250 |
| Casa si conturi la banci | 1.872.585 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.047 |
| DATORII | 2.425.741 |
| VENITURI IN AVANS | 41.891 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.657.340 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.443.760 |
| VENITURI TOTALE | 18.059.258 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.364.639 |
| Profitul brut | 1.694.619 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.496.698 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 79 |