PROMAT DEVELOPMENT SRL – CUI 34910760
Pe scurt
PROMAT DEVELOPMENT SRL are CUI 34910760, număr de înregistrare J12/2490/2015 și sediul în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.451.500 lei, un profit net de 457.724 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 13.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PROMAT DEVELOPMENT SRL |
| CUI | 34910760 |
| Nr. Reg. Com. | J12/2490/2015 |
| EUID | ROONRC.J12/2490/2015 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 13.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2015-08-20 (11 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BUZAN TRAIAN SORIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 451 500 | 457 724 | 3 568 202 | 452 979 | 3 344 264 | 229 041 | 6 |
| 2024 | 1 815 015 | 311 263 | 2 140 020 | 699 486 | 2 111 851 | 671 317 | 4 |
| 2023 | 4 773 041 | 911 304 | 1 817 421 | 398 555 | 2 923 370 | 1 504 504 | 5 |
| 2022 | 4 787 269 | 692 960 | 2 382 061 | 370 535 | 2 704 726 | 693 200 | 6 |
| 2021 | 2 160 393 | 590 829 | 602 500 | 192 015 | 2 145 414 | 1 734 929 | 5 |
| 2020 | 1 674 017 | 714 130 | 234 704 | 223 042 | 1 655 762 | 1 644 100 | 3 |
| 2019 | 1 568 872 | 823 899 | 370 378 | 276 031 | 1 024 043 | 929 970 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 451 500 lei
145%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PROMAT DEVELOPMENT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Cluj , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 444 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- LARAPEU CONSTRUCT SRL – locul 440, 31,78 mil. lei, Brăila
- AKCG INTERNAȚIONAL ZONE S.R.L. – locul 440, 4,48 mil. lei, Ilfov
- PROTO-SATELIT SRL – locul 440, 159.628 lei, Braşov
- IMO PLUS DEVELOPER S.R.L. – locul 441, 31,78 mil. lei, Arad
- CC PRESTIND INVEST SRL – locul 441, 4,48 mil. lei, Bacău
- EDINVEST SRL – locul 441, 159.027 lei, Galaţi
- LASZLO-CONSTR SRL – locul 442, 31,23 mil. lei, Harghita
- INOVAIL CONSTRUCŢII S.R.L. – locul 442, 4,46 mil. lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PROMAT DEVELOPMENT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PROMAT DEVELOPMENT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PROMAT DEVELOPMENT SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2021-02-13 |
| Data reactivare | 2021-04-20 |
| Data publicare | 2021-02-22 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 398.555 |
| Active circulante | 2.923.370 |
| Stocuri | 928.261 |
| Creante | 1.809.378 |
| Disponibilitati | 185.731 |
| Datorii | 1.817.421 |
| Capitaluri proprii | 1.504.504 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.773.041 |
| Venituri totale | 4.793.566 |
| Cheltuieli totale | 3.788.028 |
| Profit brut | 1.005.538 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 911.304 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 370.535 |
| Active circulante | 2.704.726 |
| Stocuri | 46.450 |
| Creante | 2.521.990 |
| Disponibilitati | 136.286 |
| Datorii | 2.382.061 |
| Capitaluri proprii | 693.200 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.787.269 |
| Venituri totale | 4.879.686 |
| Cheltuieli totale | 4.139.537 |
| Profit brut | 740.149 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 692.960 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 192.015 |
| Active circulante | 2.145.414 |
| Stocuri | 124.322 |
| Creante | 1.638.742 |
| Disponibilitati | 382.350 |
| Datorii | 602.500 |
| Capitaluri proprii | 1.734.929 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.160.393 |
| Venituri totale | 2.215.442 |
| Cheltuieli totale | 1.606.300 |
| Profit brut | 609.142 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 590.829 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active circulante | 117.876 |
| Stocuri | 9.592 |
| Creante | 27.650 |
| Disponibilitati | 80.634 |
| Datorii | 11.806 |
| Capitaluri proprii | 106.070 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 112.039 |
| Venituri totale | 112.039 |
| Cheltuieli totale | 3.671 |
| Profit brut | 108.368 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 105.007 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 50.892 |
| Stocuri | 9.593 |
| Creante | 13.206 |
| Disponibilitati | 28.093 |
| Datorii | 49.829 |
| Capitaluri proprii | 1.063 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.246 |
| Venituri totale | 2.246 |
| Cheltuieli totale | 1.316 |
| Profit brut | 930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 863 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 118.885 |
| Stocuri | 9.593 |
| Creante | 26.196 |
| Disponibilitati | 83.096 |
| Datorii | 10.563 |
| Capitaluri proprii | 108.322 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 149.590 |
| Venituri totale | 149.624 |
| Cheltuieli totale | 37.013 |
| Profit brut | 112.611 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 108.122 |
| Pierdere neta | 0 |