PRODAGROLEMN BORVIZ SRL – CUI 489226
Pe scurt
PRODAGROLEMN BORVIZ SRL are CUI 489226, număr de înregistrare J1992001070193 și sediul în Sat Bilbor, Comuna Bilbor, județul Harghita. Activitatea principală declarată: CAEN 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.154.621 lei, o pierdere netă de 166.808 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PRODAGROLEMN BORVIZ SRL |
| CUI | 489226 |
| Nr. Reg. Com. | J1992001070193 |
| EUID | ROONRC.J1992001070193 |
| CAEN | 1611 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-08-31 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VÎLCAN IONEL-ADRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 154 621 | -166 808 | 1 233 210 | 931 536 | 2 890 850 | 2 091 108 | 6 |
| 2024 | 1 414 466 | 4 590 | 1 215 375 | 911 825 | 3 059 534 | 2 257 916 | 5 |
| 2023 | 972 386 | -125 093 | 562 677 | 920 060 | 2 537 552 | 2 253 326 | 6 |
| 2022 | 2 159 729 | 303 690 | 434 058 | 920 060 | 2 538 228 | 2 378 419 | 6 |
| 2021 | 2 669 762 | 594 798 | 414 379 | 920 060 | 2 891 974 | 2 663 686 | 7 |
| 2020 | 847 646 | 43 977 | 804 743 | 945 332 | 3 292 943 | 2 681 868 | 7 |
| 2019 | 720 500 | 154 160 | 632 015 | 1 515 495 | 2 676 025 | 2 637 890 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PRODAGROLEMN BORVIZ SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1611 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Harghita , domeniul 1611: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 575 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- START TIMBER S.R.L. – locul 571, 1,17 mil. lei, Maramureş
- ITALVERDE ENERGIA SRL – locul 571, 83.600 lei, Timiş
- LM FOREST COMPANY SRL – locul 571, 70.758 lei, Neamţ
- NARCFLO MASTER CONSTRUCT S.R.L. – locul 571, 33.450 lei, Cluj
- VILELLA INTER SRL – locul 572, 1,16 mil. lei, Caraş-Severin
- IOSUB DAN MIHAI SRL – locul 572, 83.390 lei, Arad
- PLAIUL LUNG S.R.L. – locul 572, 69.952 lei, Argeş
- TEOBECA S.R.L. – locul 572, 32.501 lei, Suceava
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PRODAGROLEMN BORVIZ SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PRODAGROLEMN BORVIZ SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PRODAGROLEMN BORVIZ SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 911.825 |
| Active circulante | 3.059.534 |
| Stocuri | 428.251 |
| Creante | 2.605.956 |
| Disponibilitati | 25.327 |
| Cheltuieli in avans | 93.114 |
| Datorii | 1.215.375 |
| Venituri in avans | 591.182 |
| Capitaluri proprii | 2.257.916 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.414.466 |
| Venituri totale | 1.642.443 |
| Cheltuieli totale | 1.633.727 |
| Profit brut | 8.716 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.590 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 920.060 |
| Active circulante | 2.537.552 |
| Stocuri | 79.644 |
| Creante | 2.426.935 |
| Disponibilitati | 30.973 |
| Cheltuieli in avans | 93.114 |
| Datorii | 562.677 |
| Venituri in avans | 734.723 |
| Capitaluri proprii | 2.253.326 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 972.386 |
| Venituri totale | 1.041.390 |
| Cheltuieli totale | 1.160.910 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 119.520 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 125.093 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 920.060 |
| Active circulante | 2.538.228 |
| Stocuri | 101.017 |
| Creante | 2.381.469 |
| Disponibilitati | 55.742 |
| Cheltuieli in avans | 88.912 |
| Datorii | 434.058 |
| Venituri in avans | 734.723 |
| Capitaluri proprii | 2.378.419 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.159.729 |
| Venituri totale | 2.165.290 |
| Cheltuieli totale | 1.840.003 |
| Profit brut | 325.287 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 303.690 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 920.060 |
| Active circulante | 2.891.974 |
| Stocuri | 152.176 |
| Creante | 2.293.513 |
| Disponibilitati | 446.285 |
| Cheltuieli in avans | 43.607 |
| Datorii | 414.379 |
| Venituri in avans | 777.576 |
| Capitaluri proprii | 2.663.686 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.669.762 |
| Venituri totale | 2.679.818 |
| Cheltuieli totale | 2.058.274 |
| Profit brut | 621.544 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 594.798 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 945.332 |
| Active circulante | 3.292.943 |
| Stocuri | 335.916 |
| Creante | 2.461.964 |
| Disponibilitati | 495.063 |
| Cheltuieli in avans | 43.607 |
| Datorii | 804.743 |
| Venituri in avans | 795.271 |
| Capitaluri proprii | 2.681.868 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 847.646 |
| Venituri totale | 1.375.459 |
| Cheltuieli totale | 1.318.119 |
| Profit brut | 57.340 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 43.977 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 1.515.495 |
| Active circulante | 2.676.025 |
| Stocuri | 139.691 |
| Creante | 2.212.208 |
| Disponibilitati | 324.126 |
| Cheltuieli in avans | 39.788 |
| Datorii | 632.015 |
| Venituri in avans | 961.403 |
| Capitaluri proprii | 2.637.890 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 720.500 |
| Venituri totale | 712.861 |
| Cheltuieli totale | 550.835 |
| Profit brut | 162.026 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 154.160 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 1.515.495 |
| Active circulante | 2.716.241 |
| Stocuri | 219.856 |
| Creante | 2.218.232 |
| Disponibilitati | 278.153 |
| Cheltuieli in avans | 39.788 |
| Datorii | 823.663 |
| Venituri in avans | 964.130 |
| Capitaluri proprii | 2.483.731 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.262.896 |
| Venituri totale | 1.402.781 |
| Cheltuieli totale | 1.451.763 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 48.982 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 62.275 |
| Nr. salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.670.281 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.921.866 |
| Stocuri | 51.455 |
| Creante | 2.314.358 |
| Casa si conturi la banci | 556.053 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.046 |
| DATORII | 1.007.074 |
| VENITURI IN AVANS | 1.082.113 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.546.006 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.556.056 |
| VENITURI TOTALE | 2.373.990 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.503.628 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 129.638 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 131.758 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.115.758 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.241.231 |
| Stocuri | 227.370 |
| Creante | 2.293.352 |
| Casa si conturi la banci | 720.509 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 218.249 |
| DATORII | 1.402.583 |
| VENITURI IN AVANS | 1.494.891 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.677.764 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.135.845 |
| VENITURI TOTALE | 3.954.650 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.829.846 |
| Profitul brut | 124.804 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 98.728 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |