PORUMAR SRL – CUI 27696037
Pe scurt
PORUMAR SRL are CUI 27696037, număr de înregistrare J12/1888/2010 și sediul în Sat Cristorel, Comuna Aschileu, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 3.234 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: radiată
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PORUMAR SRL |
| CUI | 27696037 |
| Nr. Reg. Com. | J12/1888/2010 |
| EUID | ROONRC.J12/1888/2010 |
| CAEN | 4711 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | radiată |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-11-11 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PORUMB MARIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -3 234 | 2 520 | 0 | 343 | -2 177 | 1 |
| 2024 | 1 089 987 | 62 817 | 75 781 | 0 | 138 838 | 63 057 | 1 |
| 2023 | 299 519 | 21 516 | 636 913 | 9 675 | 680 867 | 53 629 | 1 |
| 2022 | 299 922 | 7 642 | 433 639 | 9 675 | 456 077 | 32 113 | 1 |
| 2021 | 299 890 | 19 388 | 224 076 | 0 | 332 755 | 108 679 | 1 |
| 2020 | 298 048 | 21 338 | 76 938 | 0 | 195 176 | 118 238 | 1 |
| 2019 | 298 471 | 42 495 | 13 436 | 0 | 138 441 | 125 005 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
-100%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PORUMAR SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4711 Rev. 2 (echivalent: 4711 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Cluj , domeniul 4711: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 18439 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CRISANDRE SRL – locul 18435, 0 lei, Bihor
- KANTAL SRL – locul 18436, 0 lei, Covasna
- UBCRIS SRL – locul 18437, 0 lei, Dolj
- AMALGAMO INTERNATIONAL SRL – locul 18438, 0 lei, Bucureşti
- MENGHE.CO. SRL – locul 18440, 0 lei, Arad
- SPRINT SHOP SRL – locul 18441, 0 lei, Tulcea
- CHARISMA BRAND SRL – locul 18442, 0 lei, Buzău
- ELEODOR ROSIMPEX SRL – locul 18443, 0 lei, Olt
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PORUMAR SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PORUMAR SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PORUMAR SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 138.838 |
| Creante | 62.701 |
| Disponibilitati | 76.137 |
| Datorii | 75.781 |
| Capitaluri proprii | 63.057 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.089.987 |
| Venituri totale | 1.089.987 |
| Cheltuieli totale | 1.006.208 |
| Profit brut | 83.779 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 62.817 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 9.675 |
| Active circulante | 680.867 |
| Stocuri | 667.840 |
| Disponibilitati | 13.027 |
| Datorii | 636.913 |
| Capitaluri proprii | 53.629 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 299.519 |
| Venituri totale | 299.521 |
| Cheltuieli totale | 273.218 |
| Profit brut | 26.303 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 21.516 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 9.675 |
| Active circulante | 456.077 |
| Stocuri | 451.997 |
| Disponibilitati | 4.080 |
| Datorii | 433.639 |
| Capitaluri proprii | 32.113 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 299.922 |
| Venituri totale | 299.930 |
| Cheltuieli totale | 283.463 |
| Profit brut | 16.467 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.642 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 332.755 |
| Stocuri | 331.286 |
| Disponibilitati | 1.469 |
| Datorii | 224.076 |
| Capitaluri proprii | 108.679 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 299.890 |
| Venituri totale | 299.890 |
| Cheltuieli totale | 271.676 |
| Profit brut | 28.214 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 19.388 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 195.176 |
| Stocuri | 194.352 |
| Disponibilitati | 824 |
| Datorii | 76.938 |
| Capitaluri proprii | 118.238 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 298.048 |
| Venituri totale | 299.095 |
| Cheltuieli totale | 270.376 |
| Profit brut | 28.719 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 21.338 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 138.441 |
| Stocuri | 75.270 |
| Disponibilitati | 63.171 |
| Datorii | 13.436 |
| Capitaluri proprii | 125.005 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 298.471 |
| Venituri totale | 298.734 |
| Cheltuieli totale | 247.277 |
| Profit brut | 51.457 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 42.495 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 120.141 |
| Stocuri | 87.202 |
| Disponibilitati | 32.939 |
| Datorii | 11.843 |
| Capitaluri proprii | 108.298 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 299.729 |
| Venituri totale | 300.333 |
| Cheltuieli totale | 258.892 |
| Profit brut | 41.441 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 32.431 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 0 |
| Active circulante | 156.441 |
| Stocuri | 151.129 |
| Disponibilitati | 5.312 |
| Datorii | 80.573 |
| Capitaluri proprii | 75.868 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 129.675 |
| Venituri totale | 129.675 |
| Cheltuieli totale | 107.333 |
| Profit brut | 22.342 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 18.451 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 0 |
| Active circulante | 138.196 |
| Stocuri | 137.888 |
| Disponibilitati | 308 |
| Datorii | 80.779 |
| Capitaluri proprii | 57.417 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 88.832 |
| Venituri totale | 88.832 |
| Cheltuieli totale | 64.693 |
| Profit brut | 24.139 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 21.474 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 0 |