PORTAL CONSTRUCTOR S.R.L. – CUI 32317059
Pe scurt
PORTAL CONSTRUCTOR S.R.L. are CUI 32317059, număr de înregistrare J2013000520388 și sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală declarată: CAEN 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.252.005 lei, un profit net de 329.226 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PORTAL CONSTRUCTOR S.R.L. |
| CUI | 32317059 |
| Nr. Reg. Com. | J2013000520388 |
| EUID | ROONRC.J38/520/2013 |
| CAEN | 4619 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-10-03 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| POPA DUMITRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 252 005 | 329 226 | 98 917 | 377 086 | 103 837 | 382 006 | 3 |
| 2024 | 186 282 | -67 662 | 10 789 | 0 | 63 569 | 52 780 | 3 |
| 2023 | 270 789 | -14 766 | 11 143 | 855 | 130 730 | 120 442 | 3 |
| 2022 | 162 345 | -31 560 | 7 546 | 1 140 | 212 614 | 206 208 | 3 |
| 2021 | 404 658 | 80 685 | 8 527 | 0 | 246 294 | 237 767 | 3 |
| 2020 | 214 338 | 37 106 | 14 680 | 0 | 171 762 | 157 082 | 3 |
| 2019 | 892 798 | 118 333 | 2 980 | 0 | 122 956 | 119 976 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 252 005 lei
572%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PORTAL CONSTRUCTOR S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4619 Rev. 2 (echivalent: 4619 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Intermedieri în comerțul cu produse diverse |
| Descriere Activitate | Intermedieri în comerțul cu produse diverse |
| Cod CAEN principal | 46 Intermedieri în comerțul cu produse diverse |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vâlcea , domeniul 4619: Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 928 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- VISTIM SRL – locul 924, 6,12 mil. lei, Dâmboviţa
- TEBI T & B SRL – locul 924, 4,23 mil. lei, Prahova
- IZVOR COMERCIAL INVEST SRL – locul 924, 1,26 mil. lei, Bucureşti
- MCD QUALITY SOLUTIONS SRL – locul 924, 96.645 lei, Cluj
- METROM IMPORT EXPORT SRL – locul 924, 92.020 lei, Buzău
- PROD COM SERVICE SRL – locul 924, 91.131 lei, Buzău
- STALMOT RO S.R.L. – locul 925, 6,12 mil. lei, Arad
- SISTEME MEGASIB S.R.L. – locul 925, 4,23 mil. lei, Sibiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PORTAL CONSTRUCTOR S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PORTAL CONSTRUCTOR S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PORTAL CONSTRUCTOR S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 63.569 |
| Disponibilitati | 63.569 |
| Datorii | 10.789 |
| Capitaluri proprii | 52.780 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 186.282 |
| Venituri totale | 186.282 |
| Cheltuieli totale | 252.082 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 65.800 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 67.662 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 855 |
| Active circulante | 130.730 |
| Creante | 1.093 |
| Disponibilitati | 129.637 |
| Datorii | 11.143 |
| Capitaluri proprii | 120.442 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 270.789 |
| Venituri totale | 270.789 |
| Cheltuieli totale | 282.847 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.058 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 14.766 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 1.140 |
| Active circulante | 212.614 |
| Stocuri | 401 |
| Creante | 1.131 |
| Disponibilitati | 211.082 |
| Datorii | 7.546 |
| Capitaluri proprii | 206.208 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 162.345 |
| Venituri totale | 162.345 |
| Cheltuieli totale | 192.282 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 29.937 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 31.560 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active circulante | 246.294 |
| Creante | 1.131 |
| Disponibilitati | 245.163 |
| Datorii | 8.527 |
| Capitaluri proprii | 237.767 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 404.658 |
| Venituri totale | 404.658 |
| Cheltuieli totale | 319.926 |
| Profit brut | 84.732 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 80.685 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active circulante | 171.762 |
| Creante | 1.131 |
| Disponibilitati | 170.631 |
| Datorii | 14.680 |
| Capitaluri proprii | 157.082 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 214.338 |
| Venituri totale | 214.338 |
| Cheltuieli totale | 173.698 |
| Profit brut | 40.640 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 37.106 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active circulante | 122.956 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 1.131 |
| Disponibilitati | 121.825 |
| Datorii | 2.980 |
| Capitaluri proprii | 119.976 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 892.798 |
| Venituri totale | 892.798 |
| Cheltuieli totale | 763.837 |
| Profit brut | 128.961 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 118.333 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 480.526 |
| Stocuri | 15.550 |
| Creante | 151.205 |
| Disponibilitati | 313.771 |
| Datorii | 6.745 |
| Capitaluri proprii | 473.781 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 841.262 |
| Venituri totale | 841.262 |
| Cheltuieli totale | 742.261 |
| Profit brut | 99.001 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 90.588 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active circulante | 394.976 |
| Stocuri | 39.500 |
| Creante | 261.163 |
| Disponibilitati | 94.313 |
| Datorii | 11.783 |
| Capitaluri proprii | 383.193 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 952.572 |
| Venituri totale | 952.572 |
| Cheltuieli totale | 822.785 |
| Profit brut | 129.787 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 119.902 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 266.608 |
| Stocuri | 38.600 |
| Creante | 19.441 |
| Disponibilitati | 208.567 |
| Datorii | 3.317 |
| Capitaluri proprii | 263.291 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 653.220 |
| Venituri totale | 653.220 |
| Cheltuieli totale | 576.238 |
| Profit brut | 76.982 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 64.662 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |