PAULIŞTA IMPEX SRL – CUI 29537496
Pe scurt
PAULIŞTA IMPEX SRL are CUI 29537496, număr de înregistrare J2012000032048 și sediul în Municipiul Bacău, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 1072 – Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.348.051 lei, un profit net de 16.618 lei și un număr mediu de 13 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 15.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PAULIŞTA IMPEX SRL |
| CUI | 29537496 |
| Nr. Reg. Com. | J2012000032048 |
| EUID | ROONRC.J2012000032048 |
| CAEN | 1072 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 15.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2012-01-13 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BOGHIU GABRIEL-DANIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 348 051 | 16 618 | 2 639 346 | 1 021 286 | 3 063 999 | 1 296 064 | 13 |
| 2024 | 4 557 234 | 193 957 | 2 619 068 | 1 065 863 | 3 053 073 | 1 279 446 | 17 |
| 2023 | 4 618 950 | 123 796 | 2 762 179 | 1 180 451 | 3 073 163 | 1 085 488 | 16 |
| 2022 | 5 108 103 | 479 006 | 2 746 446 | 828 652 | 3 125 098 | 961 693 | 15 |
| 2021 | 3 026 420 | 34 400 | 2 489 714 | 988 268 | 2 287 354 | 482 686 | 18 |
| 2020 | 3 596 164 | 56 729 | 2 039 590 | 736 809 | 1 993 559 | 448 684 | 19 |
| 2019 | 2 745 805 | 30 312 | 1 784 780 | 559 353 | 1 887 061 | 391 955 | 18 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 348 051 lei
-5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PAULIŞTA IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1072 Rev. 2 (echivalent: 1072 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Descriere Activitate | Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bacău , domeniul 1072: Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 55 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- POP MEZEL PROD SRL – locul 51, 44,46 mil. lei, Bihor
- CARMIC IMPEX SRL – locul 51, 39,40 mil. lei, Cluj
- PRAM SRL – locul 51, 27,99 mil. lei, Prahova
- DUNĂREA PROD SRL – locul 51, 17,26 mil. lei, Vrancea
- REGINA AGROPRODEXIM SRL – locul 51, 7,05 mil. lei, Bucureşti
- PANFOD-DANY SRL – locul 51, 6,58 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- KREMA PROD S.R.L. – locul 51, 5,38 mil. lei, Alba
- NEWNORSA SRL – locul 51, 5,32 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PAULIŞTA IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PAULIŞTA IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PAULIŞTA IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.065.863 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.053.073 |
| Stocuri | 2.034.974 |
| Creante | 880.326 |
| Casa si conturi la banci | 137.773 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.857 |
| DATORII | 2.619.068 |
| VENITURI IN AVANS | 231.279 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.279.446 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.557.234 |
| VENITURI TOTALE | 4.673.643 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.441.415 |
| Profitul brut | 232.228 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 193.957 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.180.451 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.073.163 |
| Stocuri | 1.788.686 |
| Creante | 980.838 |
| Casa si conturi la banci | 303.639 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.857 |
| DATORII | 2.762.179 |
| VENITURI IN AVANS | 416.804 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.085.488 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.618.950 |
| VENITURI TOTALE | 4.731.321 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.590.581 |
| Profitul brut | 140.740 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 123.796 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 828.652 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.125.098 |
| Stocuri | 1.600.261 |
| Creante | 1.329.670 |
| Casa si conturi la banci | 195.167 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.507 |
| DATORII | 2.746.446 |
| VENITURI IN AVANS | 256.118 |
| CAPITALURI - TOTAL | 961.693 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.108.103 |
| VENITURI TOTALE | 5.551.057 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.994.081 |
| Profitul brut | 556.976 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 479.006 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 988.268 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.287.354 |
| Stocuri | 1.423.675 |
| Creante | 807.768 |
| Casa si conturi la banci | 55.911 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.507 |
| DATORII | 2.489.714 |
| VENITURI IN AVANS | 313.729 |
| CAPITALURI - TOTAL | 482.686 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.026.420 |
| VENITURI TOTALE | 3.170.091 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.126.008 |
| Profitul brut | 44.083 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 34.400 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 736.809 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.993.559 |
| Stocuri | 841.984 |
| Creante | 889.825 |
| Casa si conturi la banci | 261.750 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 34.203 |
| DATORII | 2.039.590 |
| VENITURI IN AVANS | 276.297 |
| CAPITALURI - TOTAL | 448.684 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.596.164 |
| VENITURI TOTALE | 3.770.884 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.697.955 |
| Profitul brut | 72.929 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 56.729 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 559.353 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.887.061 |
| Stocuri | 1.079.058 |
| Creante | 753.461 |
| Casa si conturi la banci | 54.542 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.953 |
| DATORII | 1.784.780 |
| VENITURI IN AVANS | 300.632 |
| CAPITALURI - TOTAL | 391.955 |
| Capital subscris varsat | 46.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.745.805 |
| VENITURI TOTALE | 2.840.519 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.799.058 |
| Profitul brut | 41.461 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 30.312 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| Active imobilizate | 582.103 |
| Active circulante | 1.101.273 |
| Stocuri | 702.630 |
| Creante | 373.010 |
| Disponibilitati | 25.633 |
| Cheltuieli in avans | 25.110 |
| Datorii | 1.002.369 |
| Venituri in avans | 324.966 |
| Capitaluri proprii | 381.151 |
| Capital social | 46.000 |
| Cifra de afaceri | 2.304.249 |
| Venituri totale | 2.456.676 |
| Cheltuieli totale | 2.424.794 |
| Profit brut | 31.882 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 20.809 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 16 |
| Active imobilizate | 192.214 |
| Active circulante | 1.231.086 |
| Stocuri | 413.011 |
| Creante | 501.074 |
| Disponibilitati | 317.001 |
| Cheltuieli in avans | 20.449 |
| Datorii | 1.056.374 |
| Venituri in avans | 26.751 |
| Capitaluri proprii | 360.624 |
| Capital social | 46.000 |
| Cifra de afaceri | 2.403.687 |
| Venituri totale | 2.438.364 |
| Cheltuieli totale | 2.407.950 |
| Profit brut | 30.414 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 24.778 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 283.636 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.459.572 |
| Stocuri | 423.692 |
| Creante | 549.686 |
| Casa si conturi la banci | 486.194 |
| DATORII | 1.436.494 |
| VENITURI IN AVANS | 16.667 |
| CAPITALURI - TOTAL | 290.047 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.168.676 |
| VENITURI TOTALE | 2.284.412 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.222.532 |
| Profitul brut | 61.880 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 50.563 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |